FOTOD JA VIDEO! EHA VÕRK: Tallinna on haaranud tõeline ehitusbuum

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul saab Pelguranna asumisse rajatav noortemaja valmis vabariigi aastapäevaks. Peagi läheb remonti ka üle õue asuv tugikeskuse hoone. Juba mõeldakse sellelegi, kuidas Põhja-Tallinna rajada kõiki põlvkondi ühendav kogukonna maja.

Pilt: Ilja Matusihis

FOTOD JA VIDEO! EHA VÕRK: Tallinna on haaranud tõeline ehitusbuum

Kai Maran/Video: Dmitri Povilaitis

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul saab Pelguranna asumisse rajatav noortemaja valmis vabariigi aastapäevaks. Peagi läheb remonti ka üle õue asuv tugikeskuse hoone. Juba mõeldakse sellelegi, kuidas Põhja-Tallinna rajada kõiki põlvkondi ühendav kogukonna maja.

Noortemaja hakkab pakkuma toetatud elamise teenust noortele, kes vajavad psüühikahäirest taastumiseks professionaalset tuge. Tänaseks on hoone juba täiskõrgust saavutamas.

22images

"Meil on plaan ja praegu just rääkisin ka ehitajaga," rääkis Võrk. "Lubadus oli, et jõulukingiks antakse maja linnale üle."

"Vabariigi aastapäevaks tahame selle maja üle anda sotsiaaltöötajaile," rääkis Võrk. "Nii saavad noored, kes vajavad tugiteenuseid, oma kodu. Sest tegelikult ongi need kaks maja ju inimeste kodud, väga mõnusas ilusas kohas pealegi. Rand ei ole kaugel, ümberringi on rohelust palju. Ja mis peatähtis, majas saab olema lift. Noortel saavad olema igati mugavad mõnusad kodud."

Võrgu sõnul on eriti oluline, maja suudab haigusest taastumiseks pakkuda noortele kõiki vajalikke tugiteenuseid.

"Kui me räägime korteriste arvust, siis mõlemas majas on 30 korterit," ütles Võrk. "Kui rääkida rahakotist ja rahadest, siis on meil noortemaja ehitamisel ka riigiabi olemas. Loomulikult panustab linn ka ja kokku läheb see pisut üle 1,6 miljoni euro maksma."

Hoone kolmekorruselisse blokki on kavandatud kolmkümmend ühtetoalist korterit ja kahekorruselisse blokki ühistegevuse ruumid, õppeköök, nõustamiskabinetid ja töötajate kontoriruumid. Üle õue asub ka Pelguranna tugikeksus, mis samuti ehitusmeeste kätt vajab.

"Ka selle me teeme korda," lausus Võrk. "Kahetsusväärselt esimene ehitushange nurjus, sest pakuti suurem summa kui meil võimalik maksta."

Võrgu sõnul on Tallinna haaranud tõeline ehitusbuum.

"Kui praegu sõita mööda Tallinna, on palju kraanasid näha. Võib öelda, et meil on ehitusbuum. Mõneti on see ju majandusele hea – see tähendab, et tööd on palju, maksud laekuvad, meile aga tähendab see rahakotile suuremat koormust. See oli ka põhjus, miks me praegu kohe uue hanke välja kuulutame. Loodame, et vähem kui paari aasta pärast saab vanem generatsioon oma tugikeskuse kätte uue ja uhkena."

Mitmele eri põlvkonnale hakkab meelepärast tegevust pakkuma lähedale Kari tänavale plaanitav uus hoone, mis Võrgu sõnul hakkab toimima kogukonna keskusena.

"Kuidas me teda pärast just nimetame, on ta põlvkondade maja, Kari maja või lihtsalt tore keskus, eks me nimekonkursi kuulutame veel välja," arutles Võrk. "Kari 13 - mäletate, seal oli üks koolimaja, mis nüüd on juba pikka aega lammutatud. Sinna samase kohta me hakkamegi nüüd kohe ehitama uut hoonet, kuhu kindlasti Mustamäe eeskujul teeme ka linnaosa valitsuse ja kus nii nooremad kui vanemad linlased leiavad oma huvilade ringi."

Järgmiseks sammuks on Võrgu sõnul välja kuulutada hange, et paari aasta pärast maja juba valmida võiks.

Laadimine...Laadimine...