FOTOD JA VIDEO! Estonias kõlas laste- ja noortelaulude kontsert "Trikatrei"

"Nüüd kuulemegi, kuidas ka väikese algkoolilapse viisijupi võib suureks mängida nii, et terve Estonia saal on hoogsat laulu ja orkestrihelisid täis," ütles Gustav Adolfi Gümaasiumi koolijuht Hendrik Agur

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Estonias kõlas laste- ja noortelaulude kontsert "Trikatrei"

Toimetaja: Sandra Lepik/Video: Dmitri Povilaitis

"Nüüd kuulemegi, kuidas ka väikese algkoolilapse viisijupi võib suureks mängida nii, et terve Estonia saal on hoogsat laulu ja orkestrihelisid täis," ütles Gustav Adolfi Gümaasiumi koolijuht Hendrik Agur

13 aastat Gustav Adolfi Gümnaasiumit juhtinud ja nädala pärast ameti mahapanev harrastusmuusikust koolijuht Hendrik Agur astub viimast korda lavale koos oma kooli noortega, et anda meeleolukas kontsert "Trikatrei", mis on 2016. aastal GAGi poolt korraldatud "Entel-tenteli" kontserdi ajastutruuks ja kultuurilooliseks jätkuks.

33images

Põnev ja rütmikas koguperekontsert ootab kõiki muusikahuvilisi jõulueelsesse Estoniasse kell 19 head ja hoogsat muusikat nautima, meenutama vanu lugusid ja uudistame verivärsket noorte loomingut. Omaloominguliste laulude konkursi võitjatena kuuleme ka saates "Eesti otsib superstaari" osalenud Jaagup Tuisu, vilistlase Marianne Leiburi ja teiste GAG andekate noorte loomingut ja esinemisi. Kontserdi esimest poolt juhib lapsevanem Gerli Padar Lottena ning teist poolt Jaagup Tuisk. Kontserti korraldamist toetab Tallinna Haridusamet.

"Uhke tunne on, et noored on saanud palju eneskindlust ja läbilöögivõimet. Olgu kasvõi tänaõhtusel kontserdil esineva Jaagup Tuisu võimas muusikaline areng, mille näitena võiks tuua muusikavideo "Legendid oma loos" - teos, mille 17-aastane õpilane on teinud algusest lõpuni ise ning mille live-ettekannet kuuleme ka tänasel kontserdil," rääkis Agur, et kurbust tema aktiivse muusikalise tegevuse lõpetamise üle ei tunne.

"Loodetavasti jätkub kooli muusikaline tegevus sama hoogsalt, sest pikk vagu on sisse aetud ja siit on hea jätkata - võidavad õpilased, kes saavad suurepäraseid võimalusi esinemisteks ja arenguks."

Kontserdi esimeses pooles kõlavad 70ndate ja 80ndate aastate igihalja telesaate "Trikatrei" lastelaulud Tõnis Kõrvitsa ja Siim Aimla orkestriseadetes. Kontserdi teises osas aga mängitakse GAG muusikasõprade ning laululaste omaloomingulisi palasid suureks samade heliloojate arranžeeringutes. Nimelt toimus oktoobrikuus koolis omaloominguliste laulude konkurss "Väike lugu suurele lavale".

"Gustav Adolfi muusikaline tegevus ja suurte kontsertprojektide tegemine on saanud koolis aasate jooksul tavapäraseks. Eesti 100. juubeliaasta alguses tuuritati Eesti suurtel lavadel filmimuusika kontsertlavastusega "Eesti Vabariik 150" ning kevadel tuldi välja kõmu tekitanud nõukaaja lauludega," rääkis Agur. 

Laadimine...Laadimine...