FOTOD JA VIDEO! Inglipuu aitab laste jõulusoove täita

Vaesuseekspert Kärt Mere sõnul elab sisuliselt iga viies laps Eestis vaesuses. Iga eestimaalane saab hakata ingliks tehes kuni 11. detsembrini lapse soovitud kingituse.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD JA VIDEO! Inglipuu aitab laste jõulusoove täita

Video: Dmitri Povilaitis

Vaesuseekspert Kärt Mere sõnul elab sisuliselt iga viies laps Eestis vaesuses. Iga eestimaalane saab hakata ingliks tehes kuni 11. detsembrini lapse soovitud kingituse.

42images

Täna avati üle-eestiline kingikampaania "Inglipuu". 31 omavalitsuse sotsiaaltöötajate ühisprojektiga täidetakse 1300 vähekindlustatud pere laste jõuluunistused. Iga eestimaalane saab hakata ingliks tehes kuni 11. detsembrini lapse soovitud kingituse.

Heategevusliku kingikampaania elluviija kaubanduskett Maxima kogus koostöös 31 linna ja valla sotsiaaltöötajatega üle Eesti kokku nende laste jõulusoovid, kelle peredel puuduvad tänavu võimalused lapsele soovitud kingituste tegemiseks. Inglipuud, millel ripuvad laste jõuluunistusted, asuvad 42 Maxima kaupluses üle Eesti.

Euroopa Vaesuse ja Sotsiaalse Tõrjutuse Vastu Võitlemise Eesti Võrgustiku juht Kärt Mere sõnul elab sisuliselt iga viies laps Eestis vaesuses. "Eriti suures riskis on paljulapselised pered ning ka need pered, kes jäävad toimetulekutoetuse saajate ringist vaid paari euroga välja – pealtnäha kõik korras, aga tegelikult on pere puuduses, kuid toetuse saajaks ka ei kvalifitseeru. Just sellistes olukordades ongi kaasinimestest hoolivad kampaaniad nagu Inglipuu tänuväärt abimeheks, mis võimaldab igaühel lihtsalt panustada ka nende laste pühadesse, kel muidu kingid jääksid saamata," rääkis Mere.

Inglipuu kampaania patroon Gerli Padari sõnul on Inglipuudel väga erinevad unistused. "Igal Inglipuu sedelil on kirjas lapse nimi, vanus ja soov. Mõned jõulusoovid on hästi praktilised, näiteks soovivad lapsed joonistamiskomplekti või riideid, teised unistused on aga lennukamad nagu näiteks unistatakse puldiga helikopterist. Igal juhul on kõigil võimalus leida omale personaalne soov, mida täita ja teha just selle valitud lapse jõulud õnnelikumaks," rääkis Padar, kes tänavu kaasas hea tegemisse ka kogu oma pere. "Eelmisel aastal kogesin Inglipuu mastaapsust ja sain tunda, kui olulise tunde annab heategu heategiale endale. Et seda suurepärast tunnet edasi viia, kaasasin ka oma pereliikmed," lisas Padar.  

Maxima Eesti tegevjuht Vygintas Šapokas tänab kõiki eestimaalasi, kelle asendamatu abiga on laste jõuluunistused kokku kogutud ja täidetud. "Seitsme aasta vältel olete andnud tuhandetele lastele just seda, mida nad vajavad, ja loonus erilist pühadetunnet," rääkis Šapokas. "Ootame ka tänavu rohkelt lahkeid ingleid. Ent kinnitan, et ükski kingisoov ei jää täitmata. Nende laste kingitused, kes endale kampaania jooksul inglit ei leia, soetab meie kaubanduskett," lisas Šapokas.

Kingikampaanias osalemiseks tuleb valida Maxima kaupluses Inglipuult lapse jõuluunistus. Ostetud kingituse saab pakkimata kujul jätta kas Maxima infoletti või kassasse. Selleks, et laste jõuluunistused täituksid just pühade ajal, ootame nende soovitud kingitusi Maxima kauplustesse hiljemalt esmaspäeval, 11. detsembril 2017.

Inglipuude täpsed asukohad leiab veebilehelt www.maxima.ee/inglipuu.

Laadimine...Laadimine...