FOTOD JA VIDEO! Korobeinik: Reformierakond on kaitsepostitsioonil ega paku ühtegi majandusreformi

"Veel mõni aasta tagasi oleks see veidralt kõlanud, aga täna on minu lootus liberaalsele, innovaatilisele ja avatud Eestile seotud just Keskerakonnaga," rääkis endine reformierakondlane Andrei Korobeinik, kes koos Imre Sooäärega kandideerib Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. "Soovin koos nendega ellu viia Eestile olulisi reforme, milleks teised erakonnad täna valmis ei ole – sotsiaalmaksu lagi, kaasav riigieelarve, maleõpe koolides, hallide passide taastootmise lõpetamine," selgitas ta.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Korobeinik: Reformierakond on kaitsepostitsioonil ega paku ühtegi majandusreformi

Merje Aus/Video: Dmitri Povilaitis

"Veel mõni aasta tagasi oleks see veidralt kõlanud, aga täna on minu lootus liberaalsele, innovaatilisele ja avatud Eestile seotud just Keskerakonnaga," rääkis endine reformierakondlane Andrei Korobeinik, kes koos Imre Sooäärega kandideerib Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. "Soovin koos nendega ellu viia Eestile olulisi reforme, milleks teised erakonnad täna valmis ei ole – sotsiaalmaksu lagi, kaasav riigieelarve, maleõpe koolides, hallide passide taastootmise lõpetamine," selgitas ta.

15images

Endised Keskerakondlased Andrei Korobeinik ja Imre Sooäär kandideerivad 2019. aasta Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. Meeste sõnul on peaministrierakonnal läbimõeldud valimisplatvorm, mis panustab riigi kestlikule arengule ja innovatsioonile.

Hirmutamisega valimisi enam ei võida

"Meil on valik, kas keerutada sama vana plaati edasi või proovida mängida midagi värskemat," selgitas Korobeinik. "Kes toimisid aastaid tagasi, ei pruugi tänasesse edetabelisse jõuda. Valimistrateegiad, mis toimisid ammu, ei pruugi enam edukad olla. Kui enne sai valimisi võita populismi ja hirmutamisega, toimuvad täna teised võtted."

Reformierakond läks selgelt kaitsepositsiooni, ühtegi majandusreformi nad ei paku.

Korobeiniku sõnul pakub Keskerakond kõige liberaalsemat agendat ja teeb seda, mida Reformierakond tegi sajandi alguses. "Keskerakond on saanud liberaalsemaks, Reformierakond läks selgelt kaitsepositsiooni, ühtegi majandusreformi nad ei paku," selgitas ta. "Ka neli aastat tagasi, kui mõtlesin Riigikogu valimistel kandideerida, siis Reformierakonna programm paraku ei sobinud. Nad on liberismi järgi alles viiendad Eestis, nüüd on olukord pigem veel halvenenud. Keskerakond on üsna loogiline valik."

Sooäär ja Korobeinik sõnasid, et on pikalt arutanud, mida saavad teha Eesti jaoks, et meie riik oleks innovaatilisem, edukas, turvaline ja ajaga sammupidav. "Esiteks ettevõtluskeskkond," sõnas Sooäär. "Oluline, et Eesti tagaks kaasaegse ettevõtluskeskkonna, stabiilse maksusüsteemi ja paindliku tööturu."

Nad tõid välja probleemid seoses majandusega ja rahvusvaheliste rahaturgudega ja sõnasid, et ettevõtete ja majutusasutuste käibemaksu ei tohi tõsta, sest juba statistikaameti andmed näitavad, et septembris kukkus Soome turistide arv 10% ning see on olnud kaheksa kuud languses. Ka sotsiaalmaksu lae kehtestamine on oluline, sest kõrged tööjõumaksud on probleem, mis takistab kõrgepalgaliste töökohtade saamist. 

"Kõikide seaduste koostamisel peaks lähtuma, kuidas need inimesele ja ettevõtluskeskkonnale mõjuvad," rääkis Sooäär. "Mitte et võtame vastu seaduse, aga inimesel või ettevõtjal tuleb minna sinna ja sinna, täita pabereid. Nagu koormust veel vähe oleks!" Ta pidas oluliseks mõelda selgelt välja, mida seadused kaasa toovad ja kuidas igapäevases elus mõjuvad. 

Maleõpe kooli ja hallid passid minevikku

Andrei Korobeiniku sõnul on Keskerakonna valimisplatvorm kõige progressiivsem. See sisaldab tema sõnul läbimõeldud pikaajalist plaani, mis toetab Eesti majanduskasvu ja panustab riigi kestlikule arengule. "Veel mõni aasta tagasi oleks see veidralt kõlanud, aga täna on minu lootus liberaalsele, innovaatilisele ja avatud Eestile seotud just Keskerakonnaga. Soovin koos nendega ellu viia Eestile olulisi reforme, milleks teised erakonnad täna valmis ei ole – sotsiaalmaksu lagi, kaasav riigieelarve, maleõpe koolides, hallide passide taastootmise lõpetamine," lisas Korobeinik.

Meie ettepanek on suunata rohkem pensioniraha Eestisse.

Eesti pensionifondide tootlused on ühed maailma kehvemad. "Meie ettepanek on suunata rohkem pensioniraha Eestisse," sõnas Korobeinik. 
"Tuleb kõrvaldada vastuolu põhiseadusega, kus sünnijärgmised Eesti kodanikud peavad 18aastaselt oma kodakondsusest loobuma. Et Eestis oleks võimalik mitmikkodakondsus Euroopa Liidu riikidega ja riikidega, kus on suured Eesti kogukonnad," rääkis Sooäär. "Lõpetame hallide passide väljaandmise Eesti lastele. Sellest võidavad nii eesti inimesed kui ka Eesti riik."

Et Eesti mujal elavaid kodanikke kogukonnas aktiviseerida, võiks luua ülemaailmse vabatahtlike tugivõrgustiku. "On palju inimesi, kes tahaks õla alla panna ja oleksid huvitatud kaasa aitama, et Eesti edeneks, maailmas tuntaks meid, et tuleks rohkem turiste ja välisinvesteeringuid," sõnasid nad. "Tahame, et Eesti riik jätkaks Eesti toidu ja tooraine propageerimist kodu- kui ka välisturgudel," rääkisid nad.

Keeleõppeks riiklik veebirakendus

Andrei Korobeinik usub, et Eesti koolides võiks olla 2. klassist maleõpe ning eesti keele hoidmiseks luua riiklik veebirakendus, mis aitab eesti keelt õppida tasuta ja iseseisvalt kogu maailmas.

Pärast kõikide erakondade kaalumist, jõudsid nad järeldusele, et Keskerakonna programm on kõige progressiivsem ning tulemus oleks kasulik kõigile.

Peaminister Jüri Ratas sõnas, et ka Keskerakonnas on arutatud neid teemasid, mida Sooäär ja Korobeinik tutvustasid. "Kuidas ühiskonda muuta paremaks, kuidas ettevõtluskliimat luua atraktiivsemaks, kuidas Eestit viia edasi," rääkis ta. "Kui kohtun eestlastega, kes elavad väljaspool Eestit, kasutan tihti lauset, et olete alati oodatud siia tagasi."

Ratas lisas, et Sooääre ja Korobeiniku kandideerimine Keskerakonna nimekirjas näitab, kui liikuv ja dünaamiline on Eesti poliitika.

Ka minul on piinlik, et anname Eestis välja halle passe.

Ka sümpatiseeris Ratasele ettevõtluskliima ja sotsiaalmaksu lagi, mille Korobeinik välja tõi. "Ka minul on piinlik, et anname Eestis välja halle passe ja pole suutnud lahendada inimeste küsimust, kellel pole kodakondsust."

Haridusminister Mailis Reps sõnas, et ei tohi unustada inimesi, kes on väljaspool Eestit. "Mul on väga hea meel, et saame seda koos edasi arendada. Meil on põhjuseid vaadata maailma laiemalt, tuleb aina enam juurde haarata uusi mõtteid ja uusi tegutsemisi," rääkis ta.

Imre Sooäär lisas, et nad toetavad ka Jüri Ratase tööd korruptsiooniga võitlemisel nii Keskerakonnas kui ka ühiskonnas laiemalt. Tema sõnul on Keskerakond oluliste muutuste teel ja Ratas suudab erakonda uuendada.

Inimkeskne ja märkav Eesti

"Ma hindan Jüri isikuomadusi kõrgelt. Tema juhtimisel on Keskerakonnast saamas edasiviiv poliitiline jõud – selline, nagu oli Reformierakond selle sajandi alguses. Koos Jüriga saan ellu viia teemasid, mille eest olen aastaid seisnud, nagu inimkeskne ja märkav Eesti, tasuta mobiilirakendusel põhinev Eesti keele õpe, rahvusvahelise Eesti kogukonna kaasamine meie riigi arengusse ning turismi- ja toidusektori konkurentsivõime tõstmine," tõi Sooäär välja.

"Andrei ja Imre on suure potentsiaaliga poliitikud, kes on saavutanud märkimisväärset edu ka Riigikogust väljaspool," rääkis Ratas. "Mul on hea meel, et nad valisid poliitikas jätkamiseks just Keskerakonna. Nende kandideerimine Riigikogu valimistel ja sisukas panus valimisplatvormi uute ja edasiviivate ideede näol tugevdab kindlasti meie erakonda eelseisvatel Riigikogu valimistel. Keskerakonna eesmärk on kindel valimisvõit ja täna oleme teinud järjekordse suure sammu selle saavutamise suunas."

Mõlemad poliitikud lahkusid sügisel Reformierakonnast, Keskerakonda ei ole nad astunud. Andrei Korobeinik kandideerib Tallinnas esimeses valimisringkonnas (Haabersti, Põhja-Tallinn, Kristiine), Imre Sooäär kandideerib teises valimisringkonnas (Kesklinn, Lasnamägi, Pirita).

Laadimine...Laadimine...