FOTOD ja VIDEO! Lasnamäe talgud avasid Tallinna heakorrakuu

Lasnamäel avati Tallinna kevadise heakorrakuu talgud, kus osalesid linnavalitsuse liikmed ja linna töötajad ning vabatahtlikud. Avatalgutest võttis osa üle 200 inimese.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD ja VIDEO! Lasnamäe talgud avasid Tallinna heakorrakuu

Video: Dmitri Povilaitis

Lasnamäel avati Tallinna kevadise heakorrakuu talgud, kus osalesid linnavalitsuse liikmed ja linna töötajad ning vabatahtlikud. Avatalgutest võttis osa üle 200 inimese.

Avatalgud korraldas Lasnamäe linnaosa valitsus koostöös Tallinna Keskkonnaametiga. Talgulistele pakuti ka talgusuppi.

37images

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul korraldatakse Tallinnas kevadist heakorrakuud, mille eesmärk on jätkuvalt lüüa linn läikima ning korrastada oma koduümbrust, juba 26. korda. "Tegemist on pikemaajalise omavalitsuse keskkonnakampaaniaga, kus löövad kaasa asutused, ettevõtted, asumiseltsid, korteriühistud ning koolinoored," ütles Sarapuu ja lisas, et nagu igal aastal on heakorrakuul osalema oodatud kõik, kes tahavad puhtama kodulinna heaks midagi ka oma kätega ära teha! Tänavune heakorrakuu kestab kuni 13. maini.

Esimesed koduümbruse koristustalgud toimuvad Tallinna linnaosades 8.aprillil ja Tallinna Botaanikaaias 15. aprillil algusega kell 11.00 ning 18. aprillil algusega kell 13.00.

18. aprillil kell 11.00 avatakse Vabaduse väljaku tunnelis rändnäitus "Art from Trash" ehk "Kunst prügist". Prügikunsti installatsioonid loodi Tallinna kunstnike ja linnaelanike koostöös 2016.aasta kevadel Stroomi rannatalgutel "Puhas Rand" käigus Tallinnas, Turus ja Helsingis.

21. aprillil kl 12.00 on ülelinnaline kevadine linnatänavate pesupäev algusega kl 12, Rannamäe teel, kus toimub ka tänavapesurite näitus. Korraldajaks on Tallinna Kommunaalamet. Samal päeval kell 11.00 tähistatakse ka Maaema päeva. Tallinna Südalinna kooli hoovi istutatakse koos esimeste klasside õpilastega kaks iluõunapuud ja üks pihlakas.

29. aprillil algusega kell 10.30 toimuvad Stroomi rannas Heakorrakuu rannatalgud "Puhas rand". Tänavu pühendatakse rannatalgud Soome Vabariigi 100. aastapäevale. Talgud toimuvad koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga. Helsingi ja Turu korraldavad koristustalgud samal päeval. Peterburis, Kroonlinnas toimuvad rannatalgud nädal varem, 22.aprillil. Seal osalevad ka Tallinna ja teiste Läänemere linnade esindajad.

29.-30.aprillil ja 6.-7.mail toimuvad linnaosades ohtlike jäätmete kogumisringid, kus saab tasuta üle anda majapidamises kogunenud ohtlikke jäätmeid.

25. aprillist kuni 6. maini viiakse kuues Tallinna koolis läbi jäätmeteemaline projekt "Näeme, teame ja teeme!". Aprilli lõpus toimub koolides jäätmete teemaline tund, kus räägitakse ohtlike jäätmete käitlemisest. Jäätmejaamade, Eesti Pandipakendi või reoveepuhastusjaama külastus toimub koolidel 2. Kuni 5. maini. Koristustalgute asukoht valitakse koostöös linnaosavalitsusega ja soovitavalt kooli ümbruses.

Heakorrakuu jooksul toimuvad talgud kõigis linnaosades ja paljudes korteriühistutes. 6.mail on üle-eestiline talgupäev. Tallinna heakorrakuu lõpeb tänavu 13. mail emadepäeva laadaga Mustamäe turul, kus tunnustatakse parimaid talgulisi.

Enne Heakorrakuu algust anti välja "Heakorra ABC”, mis koondab infot linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta; mitmesugust kinnistuomanikule vajalikku infot; samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta; teavet, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes. "Heakorra ABC" on kõigile tasuta kättesaadav linnaosavalitsustes, Tallinna Keskkonnaametis ning Tallinna Linnavalitsuse infosaalis.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on "Lööme linna läikima!".

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt www.tallinn.ee/heakorrakuu ja vene keeles: http://www.tallinn.ee/rus/heakorrakuu/.

Laadimine...Laadimine...