FOTOD JA VIDEO! Lauluväljaku Raadiotorn on noorte laulupeoks valmis!

Arhitekt Alar Kotli projekti järgi 1960. aastal valminud Raadiotorn sai üle aastakümnete kaasajastatud. "Meie ühine kohustus on hoida see rahvuslik häll laitmatult korras," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Lauluväljaku Raadiotorn on noorte laulupeoks valmis!

Video: Dmitri Povilaitis

Arhitekt Alar Kotli projekti järgi 1960. aastal valminud Raadiotorn sai üle aastakümnete kaasajastatud. "Meie ühine kohustus on hoida see rahvuslik häll laitmatult korras," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart.

26images

Tallinna Lauluväljaku Raadiotorni kapitaalsed renoveerimistööd on lõppenud ja saabuva suve XII noorte laulupeoks on hoone valmis.

Arhitekt Alar Kotli projekti järgi 1960. aastal valminud Raadiotorn sai üle aastakümnete kaasajastatud.

Tegemist on ajaloolise ja esindusliku hoonega, millest on kommenteeritud kõiki laulupidusid ja mis asub Lauluväljaku arhitektuurses ansamblis olulisel kohal.

Hoone peamine eesmärk on pakkuda side- ja telekommunikatsiooniettevõtetele kaasaegset ja head kohta Lauluväljakul, kust tõrgeteta saaksid toimuda Lauluväljaku suurima sündmuse - laulupeo ülekanded. Samuti kasutatakse torni laulupeo kommentaatorite keskusena ning ülekandejaamana.

Taastatud Raadiotorn on saanud kaasaegse ja värske ilme, mille tulemusena saab seda kasutada ka erinevate väiksemate sündmuste korraldamiseks, aga ka kaasaegse väike-büroona.

Renoveerimise käigus kaasajastati hoone täielikult:

  • Ehitati ja paigaldati uued rõdud, sest vanad olid täiesti amortiseerunud ja ohtlikud
  • Paigaldati uus elektrisüsteem, lisati ventilatsioon, jahutussüsteem ja küte (õhkküte)
  • Ehitati välja kanalisatsioon, sest seda ei olnud hoones enne üldse
  • Hoone renoveerimisel järgiti muinsuskaitse eritingimusi

Tunnustamaks rahvusringhäälingut ja Lauluväljaku arhitekti, on Raadiotorni korrustele antud erinevate suurmeeste nimed ja näod - Valdo Pant, Ivar Trikkel ja Alar Kotli.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna lauluväljak olnud laulupidude koduks ja hälliks ligi 90 aastat ning sõltumata aegadest, on laulupeod kujunenud rahva ühtekuuluvuse väljendajaks. "Nii puudutavad laulupidude kodus ehk lauluväljakul toimuvad arengud väga paljusid eestimaalasi ning on meie ühine kohustus on hoida see rahvuslik häll laitmatult korras," sõnas Kõlvart. "Nii jätkame lauluväljaku territooriumi korrastamist ja renoveerimistöid ka lähiajal. Kui täna avasime vastrenoveeritud Raadiotorni, siis sügisel alustame laulukaare puitlaudise vahetusega. 2017. aastal eraldatakse veel investeerimistoetuseks Tallinna Lauluväljakule 853 840 eurot, sh laululava tribüüni astmestiku remondiks ja kõlaekraani laudise ja katuse vahetuse projekteerimine koos laboratoorsete alusuuringutega."

"Alar Kotli projekteeritud Tallinna laululava oli unikaalne ja kaasaegne rahvuslik arhitektuuripärl eelmisel sajandil ja ta on oma unikaalsuse ja kaasaegsuse säilitanud tänase päevani. Meie ülesanne on ta korras hoida," sõnas Tallinna Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus.

Peale renoveerimist kannab Raadiotorn endiselt edasi sama funktsiooni, milleks see kunagi loodi – ülekandepunkt Lauluväljaku alale, pidades silmas side- ja telekommunikatsioonifirmade tänapäevaseid nõudmisi, mis aitab üritusi läbi viia ja ka paremini hallata sidevahendeid- ja kommunikatsioone.

Renoveerimistööd läksid maksma kokku 532 800 eurot (koos käibemaksuga) ja projekti rahastas Tallinna linn.

Laadimine...Laadimine...