FOTOD JA VIDEO! Noored värvisid ja maalisid Tallinna Lauluväljakule uue ja rõõmsa näo

Täna lõpetati pidulikult noorte värviprojekt "Let´s Colour Lauluväljak". Projekti lõpetamine oli üks osa Tallinn Art Weeki programmist.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Noored värvisid ja maalisid Tallinna Lauluväljakule uue ja rõõmsa näo

Video: Dmitri Povilaitis

Täna lõpetati pidulikult noorte värviprojekt "Let´s Colour Lauluväljak". Projekti lõpetamine oli üks osa Tallinn Art Weeki programmist.

Noored kunstnikud tegid viimaseid pintslitõmbed ja paljastasid oma ideekavandi sünni ning mõtte tagamaid.

16images

Eestis on 2017. aasta laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab lapsi ja noori nii looja kui publikuna. See projekt julgustab kindlasti noori olema aktiivsemad kaasarääkijad ühiskonnas.

"Let´s colour!" projekti raames toimus 27. mail Tallinna Lauluväljakul suur värvimise päev. Päeva raames värvis ja maalis üle 100 noore ja vabatahtliku kunstihuvilise Lauluväljaku vanu kassamaju. Väravates asuvad kassamajad said värske ja rõõmsa ilme.

Kavand, mille järgi maalimistööd teostati, tuli Nissi Valla Kultuurikeskuse noortelt, keda juhendasid noorsootöötaja Ott Jeeser ja Turba kooli õpetaja Piret Tamm. Töö nimi on "Peegeldused". ""Peegeldused" põhineb eestlase omailma​ märksõnadel. Me esitame rea kujundeid, mis esinevad jadas. Siin on lahti joonistatud ainult osa võimalikest kujunditest. Tegu on meie loodud sõna- ja kujundimänguga​, mille abil oleme võimelised joonistama lõpmatu rea omailma jutustust. Leiame, et see ilmestab meid ja meie noorte mõtlemist väga hästi.", kommenteerib Ott Jeeser. "Näeme, et kala on nagu wifi ja rong nagu porgand!".

"Noored mõtlevad täiesti teistmoodi, kui oli meile ootuspärane. Nad on välja mõelnud täiesti uusi sümboleid ja seoseid, mis ajas siis kas kinnistuvad või muutuvad. Väga rõõmustav oli ka see, et osalema tuli nii palju vabatahtlike. See näitab väga hästi, et tegemist on vaba- ja vastutustundliku maaga!" ütles Elena Past, Akzo Nobel Baltics AS juhatuse esimees ja projekti üks vedajaid.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti linnadisainer Urmas Kaldaru: "Nii palju, kui on inimesi, nii palju on ka arvamusi ja see on väga hea! Oleme jõudnud 20-sajandist 21-sse sajandisse!", kommenteeris Kaldaru noorte kunstitööd ja kogu projekti.

Kavandi kinnitas žürii, kuhu kuulusid Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Akzo Nobel Baltics AS, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond, linnadisainer, Riiklik Muinsuskaitseamet, Eesti Kunstimuuseum, üks tegev maalikunstnik ja SA Tallinna Lauluväljak.
"Let's Colour!" on ühiskondlik ja kogukondlik projekt, mis toimub Eestis laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!" raames koostöös Akzo Nobel Baltics AS-i ja SA Tallinna Lauluväljakuga.
Seekord oli meil rõõm ja võimalus viia läbi seda projekti Tallinna Lauluväljakul. Läbi selle saime võimaluse muuta rõõmsamaks Lauluväljaku kassamajad ehk Laulväljaku väravad, millest käib aastal läbi üle 500,000 külalise.

Toetajad: Akzo Nobel Baltics AS, SA Tallinna Lauluväljak, laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!", Fere OÜ, Premia Tallinna Külmhoone AS, Põltsamaa Felix AS, Tere AS ja vabatahtlikud.

Laadimine...Laadimine...