FOTOD JA VIDEO! Pealinna mudilased istutasid loomaaeda 100 puud

1918. aastal asutati Tallinnas esimene lasteaed – Kopli Lasteaed, millest sai alguse alushariduse andmine pealinnas.

Pilt: Haabersti LOV

FOTOD JA VIDEO! Pealinna mudilased istutasid loomaaeda 100 puud

Video: Dmitri Povilaitis

1918. aastal asutati Tallinnas esimene lasteaed – Kopli Lasteaed, millest sai alguse alushariduse andmine pealinnas.

Nüüdseks on lasteaedades lapsi õpetatud juba sada aastat ning selle tähistamiseks istutati koos lasteaialastega täna Tallinna Loomaaeda 100 puud.

Keskkonnaharidusliku hommikupooliku 5-6-aastastele lasteaialastele korraldas Tallinna Haridusamet koostöös keskkonnaameti ja loomaaiaga.

38images

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev peab oluliseks, et lapsed saaksid teadmisi keskkonna hoidmisest võimalikult varases eas. "See, mida inimene lapsepõlves kogeb ja õpib, saadab teda kogu elu. Seepärast tuleb ka suhtumist loodusesse ja arusaamist rohelisest linnakeskkonnast kujundada juba maast ja madalast," märkis Belobrovtsev. "Lasteaias räägitaksegi neist teemadest palju, ent kõige parem viis teadmisi kinnistada on läbi isetegemise ja vahetu kokkupuutega loodusega. Puude istutamine loomaaia rohelusse on üks võimalus pakkuda linnalastele võimalust näha, kuidas puu kasvama pannakse ning olla seejuures ise protsessis osaline."

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul võiks puude istutamine olla meie, metsarahva jaoks, täiesti tavaline oskus. "Sestap on igati tervitatav, et lastele pakutakse võimalus juba nii noores eas puude istutamist õppida. Loodetavasti võtavad lapsed need teadmised ja oskused ellu kaasa ja istutavad tulevikus veel palju-palju puid, andes sellega oma panuse õhukvaliteedi parandamisse, liigirikkuse säilitamisse ja isegi kliimasoojenemise vastu võitlemisse," ütles Izmailova.

Töö oli jaotatud nii, et see kõigile jõukohane oleks. Puid istutasid täiskasvanud. Selleks, et istutajad teaksid, kuidas puud korralikult mulda panna, korraldati neile 3. ja 10. aprillil Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses koolitus.

Laste roll ei ole aga vähem oluline. Et puukesed kenasti kasvama läheks, lugesid lapsed neile loitsu ja kastsid neid korralikult. Loitsul on võimas vägi, sest see kõlas kolm korda ja kokku 2500 lapse suust.


Laadimine...Laadimine...