FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Iga viies linna buss liigub elektri jõul, oleme eeskujuks kogu Euroopale

"Tallinna bussipargi keskmine vanus on koos uute bussidega vaid 8,2 aastat. See on märkimisväärselt madal vanus. Ma arvan, et oleme sellega Euroopas esirinnas," rääkis abilinnapea Taavi Aas, kes Vabaduse väljakul uusi hübriidbusse esitles. "20 protsenti meie bussidest liigub elektri jõul."

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Iga viies linna buss liigub elektri jõul, oleme eeskujuks kogu Euroopale (5)

Video: Dmitri Povilaitis

"Tallinna bussipargi keskmine vanus on koos uute bussidega vaid 8,2 aastat. See on märkimisväärselt madal vanus. Ma arvan, et oleme sellega Euroopas esirinnas," rääkis abilinnapea Taavi Aas, kes Vabaduse väljakul uusi hübriidbusse esitles. "20 protsenti meie bussidest liigub elektri jõul."

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul sai Tallinn 50 uut bussi, millest 20 on hübriidbussid. "Hübriidid hakkavad sõitma endist trolliliini nr 9. See annab meile võimaluse vahetada välja kõik vanad trollid, mis meil veel käigus olid. Tallinnasse jäävad ainult täiesti uued trollid ja hübriidbussid," sõnas Aas, lisades, et kokku vurab Tallinna tänavatel 44 hübriidbussi.

Aas kinnitas, et 44 sõidukiga kuulub Tallinn kümne hübriidirohkema Euroopa linna hulka. "Koos trollidega liigub meie bussidest 20 protsenti elektrijõul. See on märkimisväärne kõigi Euroopa linnade seas," lausus Aas.

Peavad meie ilmale vastu

Hübriidbussid on abilinnapea sõnul end juba pakases ning lumesajus tõestanud. "Hübriidbussid erinevad tavabussidest selle poolest, et nad liiguvad osaliselt elektri jõul. Nende eelis trollide ees on see, et nad on palju autonoomsemad, nad pole seotud kontaktvõrguga ja alluvad seetõttu vähem riketele ja kindlasti on nad ka kasutajatele mugavamad," kiitis Aas.

Varem viis aastat trammijuhina leiba teeninud bussijuht Olga kiitis uusi hübriidbusse. "Seda on kergem juhtida, ta on pehmem ja ilusam," rääkis naine. "Minu meelest on parem, et vanade trollide asemel sõidavad nüüd Koplisse hübriidbussid. Elektriliine pole enam vaja ja nendega on mugavam sõita."

Ka pikad tavabussid

Olga kiitis, et talle meeldivad kõik Tallinna ühissõidukid. "Tegelikult pole mul nüüd vahet, kas juhtida trammi või bussi," märkis ta.

Lisaks sai linn ka 30 lõõtsaga keskkonnasõbralikku tavabussi. "Uued bussid vastavad kõik EURO6 direktiivile,loomulikult on üheks eeliseks neis ka sõitjate mugavus," lausus Aas. "Tallinna bussipargi keskmine vanus on koos uute bussidega vaid 8,2 aastat. See on märkimisväärselt madal vanus. Ma arvan, et oleme sellega Euroopas esirinnas. Meil on lähiriikide üks parimaid ühistranspordibaase."

27images

 

 

"Autostumist pole võimalik ohjeldada üksnes piiranguid kehtestades, nagu näiteks ummikumaks ning linnasüdame autodele sulgemine. Oluline on parandada ühistransporditeenust, muutes selle inimestele kättesaadavamaks ning mugavamaks. Tallinn oma tasuta sõiduga on saavutanud viimaste aastatega ühistranspordi kasutajate arvu hüppelise kasvu, ent kui soovime ühissõidukeid eelistavate inimeste hulka veelgi suurendada, peame pöörama erilist tähelepanu sõidumugavusele. Meie bussipargile saabunud 20 moodsat hübriidi ja 30 diiselbussi annavad selleks olulise panuse," ütles Tamm.

Kirjeldamaks TLT bussiveeremi tänast olukorda, ütles Tamm: "Oleme esimestena Eestis võtnud ühistranspordis kasutusele hübriidsõidukid. 44 sõidukiga kuulume 10 hübriidirohkema Euroopa linna hulka. Enam kui pooled meie bussidest vastavad Euro 5 ja 6 saastenormidele ning busside keskmine vanus langeb pärast 50 uue hübriidi ja diiselbussi saabumist 8,2 aastale. Seegi on muljetavaldav näitaja kogu Euroopa ulatuses."

TLT ostis 20 Volvo 7900 hübriidbussi ning 30 MAN-i diiselbussi, millest 20 on 12 m pikkused kaheteljelised ja kolme uksega bussid ning 10 on 18,5 m pikkused kolmeteljelised ja nelja uksega liigendbussid. Vabaduse väljakule rivistatakse üles kokku 15 bussi, igast liigist viis.

Soetatud busside mahutavus on järgmine: Volvo 7900 hübriidis on 34 iste- ja 50 seisukohta; MAN Lion´s City GL-s (liigendbuss) 44 iste- ja 122 seisukohta; MAN Lion`s City LE-s on 29 iste- ja 55 seisukohta.

Uued bussid lähevad liinile 1.maist. Volvo hübriidid hakkavad sõitma 72. liini, mis asendab 9.liini trolle.

 

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...