FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Tulevik kuulub elektriautodele

Sügisel Tallinnast startiv Tallinki-Monte Carlo elektriautode maraton on linnapea Taavi Aasa sõnul hea võimalus rohelise mõtteviisi propageerimiseks. "Elektriautode tehnoloogia teeb kiireid edusamme ja tulevik kuulub neile. Loodan, et see ralli annab elektriautode arengule veel täiendava tõuke," sõnas Aas. 

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD JA VIDEO! TAAVI AAS: Tulevik kuulub elektriautodele

Video: Dmitri Povilaitis

Sügisel Tallinnast startiv Tallinki-Monte Carlo elektriautode maraton on linnapea Taavi Aasa sõnul hea võimalus rohelise mõtteviisi propageerimiseks. "Elektriautode tehnoloogia teeb kiireid edusamme ja tulevik kuulub neile. Loodan, et see ralli annab elektriautode arengule veel täiendava tõuke," sõnas Aas. 

Auväärse ajalooga Tallinn-Monte Carlo ralli on saanud kaasaegse kuue, väärtustades veelgi enam rohelist mõtteviisi, arendades koostööd Euroopa eri piirkondade ja ülikoolide vahel ning soosides innovaatilist mõtlemist.

43images

Elektriautode maraton 2018 stardib Tallinnast Monte Carlo poole teele 18. septembril kell 10.00 Rahvusooper Estonia eest – tänavune Electric Marathon Tallsinki - Monte Carlo toimub 17.-29. septembril ja läbib 10 riiki peatustega 37 linnas.

Auväärne traditsioon

Ralli alguspunktiks olemine on linnapea Taavi Aasa sõnul linnale suur au."Tegemist on traditsioonilise üritusega ja kulgeb see trassil, mida sajandi alguses juba sõideti - Tallinnast Monte Carlosse," sõnas Aas. "Vahva on see, et tegemist on täiesti uue formaadiga - sõidavad elektriautod."
Ainulaadseks teeb ralli see, et omavahel võtavad mõõtu keskkonnasõbralikud elektriautod. "Loomulikult on see rohelise mõtteviisi, rohelise tehnoloogia propageerimiseks ääretult hea võimalus," kinnitas Aas. "Nii nagu rallidelt ka näha on, siis tehnoloogia areneb väga kiiresti."

"Eesti ralli on heal tasemel, aga Tallinnal rohelise linnana on hea meel, et see toimub just keskkonnateadlikus, elektriautode sõidu vormis," ütles Aas. "Elektriautode tehnoloogia teeb kiireid edusamme ja tulevik kuulub neile. Loodan, et see ralli annab elektriautode arengule veel täiendava tõuke."

Aasa sõnul on linnal hea meel, et kaasatud on ka kuue maailma ülikooli, sealhulgas Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid. "Tallinna jaoks on see märgiline sündmus, kanname jätkuvalt rohelist mõttelaadi," lisas linnapea.
Elektriautode võidukäik

Mitmed Euroopa riigid, näiteks Prantsusmaa, Inglismaa ja Norra kavatsevad juba enne sajandi keskpaika bensiiniautodest loobuda, Aas nõustub, et ka Eesti võiks sama rada käia. "Ma arvan, et varem või hiljem juhtub see nagunii. Kindlasti on see seotud sellega, kuidas areneb elektri- ja elektriautudetehnoloogia, kuidas areneb võimalus elektriautoga pikemaid vahemaid läbida," tõdes Aas. "Loomulikult on Eesti jaoks hästi oluline ka see, et me peame oma kliimaga arvestama - eks elektriautod peavad olema võimelised meil ka talvel töötama sama hästi kui suvel."

Tallinn kavatseb Aasa sõnul ka tulevikus suurt rõhku panna keskkonnaalasele koostööle. "Tallinn on jätkuvalt seda meelt, et taodelda rohelise pealinna tiitlit - me ei näe seda vaid tiitlina, vaid kui protsessi olla rohelise mõttelaadiga linn," sõnas Aas, lisades, et Tallinn on valmis koostööks kõikide sama mõtteviisiga linnadega. "Läänemereäärsete linnadega on meil väga hea koostöö ja seda jätkub kindlasti ka tulevikus."

Ainulaadne kogu Euroopas

Ürituse peakorraldaja ja Monaco Vürstiriigi aukonsuli Eestis Jüri Tamme sõnul toimuvad seekord võistlused kahes kategoorias – kuue erineva riigi ülikooli vahel, kes kasutavad Nissan Leaf EV ja nn. vabaklassis, kuhu on oodatud osalema piiramatu arv erinevat marki elektriautosid. "Osaleda saab kogu distantsil või igal eraldi etapil mille võitjaid ootavad diplomid ja medalid. Oma panuse annavad ka kõik need, kes ilmuvad lihtsalt starti, et läbida stardivärav, näidates sellega oma suhtumist keskkonnasõbralikku transporti. Võistluse pidulik finiš ja auhinnatseremoonia toimub 29. septembril Monaco Vürsti Palee esisel väljakul," sõnas Tamm. "Tõeliselt heameel on sellest, et taaskord osaleb stardis elektriautoks ümberehitatud Pobeda, millest on saanud maratonralli maskott."

Uueks ettevõtmiseks rallil on proloog Helsinkis ja etapp Kaliningradis, samuti on võistluste vahefinišil oluline roll Hamburgi Kliimanädala programmis. Luxembourgis on plaanis vahefiniš Euroopa Kontrollkoja juures ning Poolas ja Prantsusmaal mitmete linnade peaväljakutel ja ülikoolide juures. Koostöös maestro Kristjan Järvi ja tema Läänemere Filharmooniaorkestri ning Usedom Music Festival 25. juubelifestivali korraldajatega toimub elektriautode maratonralli kultuurilembeline vahefiniš Peenemünde ajaloolises tehnikamuuseumi ees.

Elektriautode maratoni näol on tegemist ainulaadse spordivõistlusega Euroopa avalikel teedel, kus võistlustel osalevad meeskonnad peavad järgima liikluseeskirju ning sõitma välja täpselt sama aja kohtuniku autoga, mis stardib igal etapil 10 minutit ennem võistlustel osalevaid masinaid. "Varem finišisse saabunud saavad topelt miinuspunkte kiirustamise eest ja hilinejad miinuspunkte venitamise eest. Kui tavarallit võib nimetada gladiaatorite lahinguks, siis elektriautode rallit malemänguks Euroopa teedel," selgitas Tamm. "Loomulikult juhime tähelepanu nii liiklusohutusele kui inimeste teadlikkusele keskkonnasõbralike lahenduste leidmisel ka kasutamisel igapäevaelus."

Elektriautode maratonralli patrooniks on Monaco Prints Albert II.
Jooksvalt saab Electric Marathon Tallsinki – Monte Carlo 2018 kohta informatsiooni maratoni kodulehelt: www.electricmarathon.com ja Facebookist: www.facebook.com/electricmarathon

Laadimine...Laadimine...