FOTOD JA VIDEO! Tallinna Sadamas testiti termokaameraid

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. "Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse."

Pilt: Mats Õun

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Sadamas testiti termokaameraid

Toimetaja: Toomas Raag / Video: Dmitri Povilaitis

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. "Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse."

Tallinna reisisadama A-terminalis võeti täna koroonaviiruse leviku tõkestamise ühe meetmena kasutusele termokaamerad, lennujaamas ja D-terminalis on kaamerad töös alates homsest.

Termokaamerad tuvastavad Eestisse saabuvate reisijate kehatemperatuuri alates 38 kraadist. Kui taoline reisija leitakse, suunatakse ta vabatahtlikule tervisenõustamisele, kus tema käest muu hulgas küsitakse, kas ta on viibinud koroonaviiruse riskipiirkonnas või on olnud lähikontaktis koroonaviirusega nakatunuga.

"Kui ta nüüd vastab nendele jaatavalt, siis me hindame tema terviseseisundit: kas see on kerge või raske. Kui on silmnähtavalt raske, siis loomulikult me kutsume kiirabi. Kui see on kerge, nagu enamuse viirusnakkuste puhul, siis me anname talle brošüürid kaasa, kus antakse juhised, kuidas vabatahtlikku karantiini iseendale rakendada ning soovitame võtta esimesel võimalusel ühendust perearstiga," märkis terviseameti kriisistaabi liige Ragnar Vaiknemets.

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. "Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse," ütles Lõhmus. "Sotsiaalministri kokkukutsutud ekspertgrupi hinnangul aitab reisijate kehatemperatuuri mõõtmine tuvastada võimalikke haigestunuid ja selleks soetasime oma reisiterminalidesse termokaamerad."

Termokaamerad tulevad ka lennujaama

Lähipäevil saavad termokaamerad üles ja töökorda ka Tallinna Lennujaamas. "Koostöös Tallinna Sadamaga soetatud termokaameratest kaks tulevad lennujaama saabuva pagasi alale ning need paigaldatakse statsionaarselt, mis loob võimaluse neid igal vajalikul hetkel ka tulevikus tööle rakendada," ütles Tallinna Lennujaama juhatuse liige Einari Bambus. 

Einari Bambus lisas, et alates möödunud nädala neljapäevast on lennujaama territooriumil kättesaadavad terviseameti infolehed ja saabuva pagasi alale on paigaldatud täiendav informatsioon seoses COVID-19 viirusega. "Reisijatel on võimalik endale soovi korral saada näomaskid ning kohapeal käsi desinfitseerida. Täiendavad desinfitseerimisvahendid on paigutatud terminali ka avatud ja kinnisele alale."

Termokaamerat opereerivad terviseameti ametnikud või Eesti Punase Risti vabatahtlikud. Tervisenõustamisel järgivad vabatahtlikud terviseameti juhiseid, et selgitada välja, kas on alust kahtlustada nakatumist koroonaviirusega. "Samas me ei otsi üksnes võimalikke koroonaviiruse kandjaid, vaid eesmärk on tõsta laiemalt inimeste teadlikkust nii enda kui teiste tervise hoidmise võimalustest viiruste hooajal," lisas Vaiknemets.

Laadimine...Laadimine...