FOTOD JA VIDEO: Uuenduslik Avala ärikvartal Veerenni piirkonnas sai täna nurgakivi

Kaamos Kinnisvara pani täna Avala ärikvartali nurgakivi paigaldamisega aluse uuele energiasäästlike büroohoonetega ärikvartalile Tallinnas, mis loob täiendava väärtuse kogu pealinnale, aga eriti just Veerenni piirkonnale. 

Pilt: Andrei Ozdoba

FOTOD JA VIDEO: Uuenduslik Avala ärikvartal Veerenni piirkonnas sai täna nurgakivi

Toimetaja: Toomas Raag

Kaamos Kinnisvara pani täna Avala ärikvartali nurgakivi paigaldamisega aluse uuele energiasäästlike büroohoonetega ärikvartalile Tallinnas, mis loob täiendava väärtuse kogu pealinnale, aga eriti just Veerenni piirkonnale. 

Innovaatilise ärikvartali koguinvesteering on 76 miljonit eurot ning esimene büroohoone Electra valmib juba 2020. aasta lõpuks.

"Arvestades, et Eesti ettevõtluskeskkond on järjest kasvamas, siis vajatakse üha juurde ka uusi äripindasid, mis vastaksid ettevõtete kasvanud nõudmistele. Avala ärikvartal on planeeritud just klientide nõudmistest ja hoonete tulevikutrendidest lähtuvalt, et äripinnad oleksid üürnikele majanduslikult mõistlikud ning töötajatele võimalikult mugavad. Kvartalit iseloomustavad märksõnad: kesklinnale lähedus, mugav parkimine, nutikas töökeskkond, optimeeritud kulud ja keskkonnasõbralikkus," lausus Kaamos Kinnisvara tegevjuht Priit Uustulnd nurgakivi tseremoonial.

Tema sõnul on uue ärikvartali nurgakivi aluseks Tallinna ettevõtluskeskkonna laiendamisele, mis võiks juba olemasolevatele ettevõtetele lisaks tuua pealinna uusi kasvavaid idufirmasid ning rahvusvaheliste ettevõtete esindusi, mis vajavad n-ö klassikaliste büroolahenduste asemel nutikaid ja terviklikke töötingimusi.

"Avala kvartali esimeseks ankurrentnikuks on Elektrilevi, kes koondab seni pealinnas laiali olnud kontorid kokku ning saab enda kasutusse 6000 m2 ulatuses energiasäästlikke ja nutikaid töökohtasid," tõi Uustulnd esile.

Avala ärikvartali arhitektuurse lahenduse on välja töötanud PIN Arhitektid. Arhitekt Jaan Porti sõnul sai Avala puhul tulemuseks väga paindliku ruumistruktuuriga hoone, mis pakub võimsaid vaateid nii linnale, järvele kui ka isegi Tallinna lahele.

"Avala ärikvartalit planeerides arvestasime, et see peab olema väga kiiresti ja kergesti hoomatav. Mõnes mõttes on tegu maanteearhitektuuriga - sellest sõidetakse iga päev mööda ja esimese pilguga peab aru saama, millega on tegu," lausus Port.

Lisaks kaasaegsele arhitektuurile on Avala hooned ka keskkonnasõbralikud ja energiasäästlikud. Nimelt juhinduvad hooned targa maja kontseptsioonist, kus valgustust, kütet ja ventilatsiooni juhib automaatika sõltuvalt tarbimisvajadustest.  

Kvartalisse rajatakse ka Tallinna suurim - 15 000 m2 suurune päikesepark, mis aitab katta 1/3 ärikvartali energiavajadusest.

"Lisaks kasutatakse hoone katusel keskkonnasõbralikku membraanmaterjali, mis on õhku puhastava reaktsiooniga ja aitab neutraliseerida iga-aastaselt sadade sõidukite poolt emiteeritavaid heitgaase," tõi Kaamos Kinnisvara tegevjuht esile ärikvartali erilisust.

Uustulndi sõnul on Avala kvartali oluliseks eeliseks teiste ärikvartalite kõrval kindlasti ka asukoht.

"Avala võimaldab ettevõtetel luua enda kontorid kesklinna ja oluliste ühenduste lähedusse, arvestades lihtsasti ligipääsetavust nii Järvevana teelt Veerenni mahasõidu kaudu kui ka kesklinnast," sõnas Kaamos Kinnisvara tegevjuht, lisades, et kvartalis on ka piirkonna avaramad parkimisvõimalused: ca 850 parkimiskohta, millest osad asuvad hoonealuses garaažis. 

Kaamos Kinnisvara tegevusjuht tõi esile, et Avala ärikvartalisse esimeses etapis investeeritakse 66 miljonit eurot, mis on suunatud kahe esimese büroohoone, nutika parkimismaja ja DEPO kaubanduskompleksi arendamisse.

Avala esimene büroohoone valmib 2020. aasta lõpul ning lisab Tallinnasse täiendavalt 10 000 m2 ulatuses büroopindasid, 2021. aastal tuleb samaväärselt lisa ehk kokku 21 000 m2. Lisaks on kvartalisse planeeritud ka Depo ehituskauplus, mis valmib plaanide kohaselt juba 2020. aasta suvel.

 

Laadimine...Laadimine...