FOTOD JA VIDEO: Vana-Pirita tee sai värske ilme ja talitehnika ootab lumesadu

Vana-Pirita tee sai uue asfaltkatte, kergliiklustee ja kõnnitee ning LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse. Maarjamäe ajaloomuuseum sai uue parkla.

 

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO: Vana-Pirita tee sai värske ilme ja talitehnika ootab lumesadu (1)

Droonivideo ja fotod: Dmitri Povilaitis

Vana-Pirita tee sai uue asfaltkatte, kergliiklustee ja kõnnitee ning LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse. Maarjamäe ajaloomuuseum sai uue parkla.

 

Lauluväljaku Mere värava parklas toimus Vana-Pirita tee rekonstrueerimistööde lõpetamine, Tallinna tänavatel kasutatava talihooldustehnika ülevaatus ja kampaania "Tolm tapab" raames toimunud autopesula kinkekaartide loosimise võitjatele auhindade üleandmine.

18images

Vana-Pirita tee Lauluväljaku ja Maarjamäe ajaloomuuseumi vahelises lõigus rekonstrueeriti ca 1 km pikkune ja 3,5m laiune ühesuunaline asfaltkattega sõidutee ja ühendusteede piirkondadesse Pirita teega rajati 6-7 m laiused kahesuunalised lõigud. Kergliiklejaile rajati ca 1,1 km pikkune ja 3 m laiune asfaltkattega jalgrattatee ja 3 m laiune betoonkivikattega kõnnitee. Maarjamäe ajaloomuuseumi teenindamiseks rajati 39-kohaline asfaltkattega parkla koos reisibusside peatumistaskuga. Rekonstrueeriti ka Lauluväljaku Merevärava esine parkla.

Tänavale rajati LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Liikluse rahustamiseks rajati künnised. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldati ülekäiguradadele braikivid.

Talihooldustehnikat eksponeerisid tänavapuhastusfirmad Tänavapuhastuse AS, NVTeed OÜ ja Eesti Keskkonnateenused AS.

Talveperioodi alguseks on lepingupartnerid varunud libedusetõrje teostamiseks kokku 8 102 tonni naatriumkloriidi, 36 t kaltsiumkloriidi ja 484 t graniitsõelmeid. Liiklusohtlikesse kohtadesse on paigaldatud 31 puistematerjalide konteinerit.

Talvel on tänavatel kokku 77 tehnikaühikut (s.h 47 puisturit ning 30 multifunktsionaalset mehhanismi ja 43 käsitööbrigaadi). Lisaks täiendav lumekoristustehnika: 6 laadurit, 5 lumepuhurit ja 17 kallurit.

Kampaania "Tolm tapab" raames toimunud autopesula kinkekaartide loosimises osalesid paljud lamellrehvide kasuks otsustanud tallinlased.

Osalenute vahel loositi välja kolm autoomanikku, kellele anti üle 150-eurosed autopesula kinkekaardid.

Vana-Pirita tee rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas Tallinna Kommunaalameti tellimusel K-Projekt AS, Ajaloomuuseumi parkla projektdokumentatsiooni koostas Keskkonnaprojekt OÜ. Ehitustöid teostas Tallinna Teede AS. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 2,8 miljonit eurot.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...