GALERII JA VIDEO: Ain Järve on Tallinna aasta linnakodanik 2018

Täna jagati Tallinna aasta linnakodaniku ja aasta sündmuse auhinnad. "Ain Järve ja piiskop Jourdan on auväärsed linnakodanikud, kes on teinud oma tööd südamega ja Tallinna linn on selle eest tänulik," ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart.

Pilt: Albert Truuväärt

GALERII JA VIDEO: Ain Järve on Tallinna aasta linnakodanik 2018

Toimetaja: Sandra Lepik/Video: Dmitri Povilaitis

Täna jagati Tallinna aasta linnakodaniku ja aasta sündmuse auhinnad. "Ain Järve ja piiskop Jourdan on auväärsed linnakodanikud, kes on teinud oma tööd südamega ja Tallinna linn on selle eest tänulik," ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart.

18images

Täna andis Tallinna Linnavolikogu istungi eel volikogu esimees Mihhail Kõlvart pidulikult üle Tallinna aasta linnakodaniku ja aasta sündmuse auhinnad. Kohal olid nii Ain Järve kui ka piiskop Jourdan.

Kadrioru pargis juubeliaastal tehtud suure töö eest Tallinna aasta linnakodaniku tiitli pälvinud Kadrioru pargi juhataja Ain Järve ning aasta sündmusena ära märgitud paavst Franciscuse Tallinna-visiidi peakorraldaja, Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan said oma auhinnad kätte tänasel Linnavolikogu istungil.

Tiitliga kaasnes disainer Riho Luuse valmistatud klaasmeene, mille alusele on liimitud tükike Tallinna Toomkiriku 300 aasta vanusest vaskkatusest. "Põneval kombel on aasta linnakodaniku tiitliga kaasnev klaasmeene omandanud veelgi sümboolsema tähenduse – selle alusele on liimitud tükike Tallinna Toomkiriku eelmisest, ajahamba näritud vaskplekk-katusest, mis valtsiti jumalakoda kurja ilma eest kaitsma 300 aasta eest – ja samal ajal pandi alus ka Kadrioru pargile!" sõnas Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart auhinda üle andes. "Piiskop Jourdani side kirikuga on samuti ilmne ning lähemat selgitamist ilmselt ei vaja."

Seega saab selle meenega Tallinna aasta linnakodaniku mõiste Mihhail Kõlvarti sõnul veelgi sümboolsema tähenduse – nii nagu 300 aastat kirikut tormituulte ja paduvihmade eest kaitsnud väärikas valtskatus, pakub ka aasta linnakodanik oma hingestatud igapäevategevusega kaaslinlastele meelerahu, kindlustunnet ning võimalust olla milleski üksmeelel.

"Ain Järve ja piiskop Jourdan on auväärsed linnakodanikud, kes on teinud oma tööd südamega ja Tallinna linn on selle eest tänulik," ütles Mihhail Kõlvart.

Piiskop Jourdan tänas Tallinna linna igakülgse abi ja koostöö eest ning lubas paavstile teada anda, et tema visiit leidis tunnustust.

Tallinna Linnavolikogu algatatud aasta linnakodaniku tiitlile esitati 43 kandidaati erinevate elualade esindajaid mitmest erinevast rahvusest, mis annab Mihhail Kõlvarti sõnul edasi uhke pildi me ühiskonnast. "Eile õhtul Poska majas toimunud pidulikul kandidaatide vastuvõtul oli näha, et meie üleskutse märgata ja tunnustada tublisid kaaskodanikke täitis oma eesmärgi," lausus Mihhail Kõlvart. "Olen seetõttu kindel, et väga paljud inimesed märkasid konkursi tulemusena oma sõpru, tuttavaid ja kolleege tavalisest enam ning vaatasid neid hoopis uue pilguga."

Mihhail Kõlvarti sõnul oli tiitlile esitatute seas küll mitmeid kõigile tuntud inimesi, kuid oli ka inimesi, kes ei ole suuremale avalikkusele tuntud, kuid kelle teod on olnud tähtsad kaaslinlastele. Nominentide seas olid arst, teadur, õpetaja, politseinik, ettevõtja, kunstnik, vaimulik, lastepsühholoog ja teised. "Neid nominente oli üheskoos näha väga liigutav – meie linnas elab väga palju tublisid inimesi, keda linn võiks tulevikus elutöö eest tänada ka teisel viisil," rõõmustas Mihhail Kõlvart. "Tänu konkursile saime teada paljudest linnaelanikele olulistest üritustest ja ettevõtmistest, olgu see siis väitlusklubi, rahvusvaheline maadlusturniir või kivide rahvusvärvidesse värvimine. Mul on hea meel, et Tallinna linn ja tallinlased on märganud enda ümber nii palju positiivset."

Laadimine...Laadimine...