GALERII JA VIDEO! Kõlvart Austraalia suursaadikule: tallinlaste toetus tuli siirast soovist aidata

"Austraalia oli üks esimestest riikidest, kes tunnustas omal ajal Eesti iseseisvust, seetõttu on meil hea meel, et saime teile sel raskel ajal abiks olla," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Austraalia suursaadikule Kerin Ann Burns Ayyalarajule oma vastuvõtul.

Pilt: Mats Õun

GALERII JA VIDEO! Kõlvart Austraalia suursaadikule: tallinlaste toetus tuli siirast soovist aidata

Õnne Puhk

"Austraalia oli üks esimestest riikidest, kes tunnustas omal ajal Eesti iseseisvust, seetõttu on meil hea meel, et saime teile sel raskel ajal abiks olla," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Austraalia suursaadikule Kerin Ann Burns Ayyalarajule oma vastuvõtul.

20images

Austraalia suursaadik Kerin Ann Burns Ayyalaraju ja saadiku asetäitja Tina Lawson tegid täna visiidi Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti juurde ning külastasid pealinna loomaaeda, et tänada Tallinna linna ja eestlaste kogukonda Austraalia ulatuslikes maastikupõlengutes kannatada saanud loomade toetamise eest. 

17images

Eesti märkas ja Eestit märgati 

Kõlvart ütles suursaadikule, et Tallinnale on oluline, et meie abi Austraaliale on märgatud. "Austraalia oli üks esimestest riikidest, kes tunnustas omal ajal Eesti iseseisvust, seetõttu on meil hea meel, et saime teile sel raskel ajal abiks olla." 

"Kliimamuutused on praegu maailmas suur probleem," tõdes Burns Ayyalaraju. "Teie abi näitas seda, et valitsus, institutsioonid, inimesed – kõik saavad midagi ära teha. See on suurepärane, kuidas vabatahtlikud toetavad ning annavad oma panuse, et aidata – see liidab inimesi."

"Me oleme sarnased seetõttu, et ka Eesti rahvale on mets väga oluline," ütles Kõlvart. "Austraalia metsapõlengus on kannatada saanud pindala, mis on võrdne 20% Eesti metsast – sellise ulatusega häving võrduks meie metsa jaoks katastroofiga," sõnas Kõlvart.

Kõlvart lisas, et tänapäeva maailmas, kus kliimamuutused ja mure keskkonna pärast on üha aktuaalsem teema, on märgiline, et me ulataksime abikäe ka sellistes olukordades, mis leiavad aset meist kaugemal. "See näitab, et ühiskond hoolib ja keskkonnaprobleemid on inimestele olulised!" rõhutas ta.

Eesti inimesed hoolivad keskkonnast

Austraalia suursaadik külastas Tallinna loomaaeda, et anda oma tänusõnad isiklikult üle loomaaia direktorile Tiit Maranile. Suursaadik tegi loomaaias ka uue isejuhtiva bussiga tuuri bennetti kängurude juurde, kes on ainsad Austraalia loomad meie loomaaias.

Maran ütles, et tal on hea meel, et inimesed ainuüksi teavitamise peale annetasid märkimisväärse summa raha Austraalia metsapõlengutes kannatavate loomade heaks. 

"See oli üks erakordselt positiivne üllatus – ma arvasin, et neid kriise on niivõrd palju, et inimesed kipuvad vaatama rohkem seda, mis on individuaalne, seda, mis nende läheduses toimub, aga selgus, et ka need asjad, mis on kaugel ja mis on väga koletud, lähevad inimestele korda."

Maran tõdes, et kuigi probleeme on igal pool – nii Austraalias kui ka meil –, läheb meie inimestele keskkond korda: "Sest kas me tahame või ei taha – need on meie probleemid."

See, et Austraaliast tuldi meile valitsuse tasemel tänu avaldama, on Marani sõnul väga märgiline: "Seda kõike tegid eelkõige inimesed, meie inimesed ja see on kõige olulisem!" ütles ta. "See on väga positiivne ja seda on märgatud ka!"

Austraalia ainus pop-up-saatkond on Eestis

Burns Ayyalaraju ütles, et Austraalia ainus pop-up-saatkond asubki siin, Tallinnas. "Mul on väga hea meel, et olen siin selles ametis. Austraalial on pop-up-saatkond Eestis aprillist juunini, me oleme teinud seda juba viimased kaks aastat – see on uus diplomaatia vorm, mida me siin katsetame." 

Austraalia jaoks on see pop-up-saatkond üldse esimene. "Meil on väga hea meel siin olla – Eesti on olnud selle eksperimendi jaoks suurepärane partner," sõnas ta.

Kui Eestis tuntakse praegu suurt muret metsaraie pärast, siis Austraalias suursaadiku sõnul sellist üleriigilist debatti ei ole. "Me oleme väga pühendunud Pariisi leppe täitmisele, me oleme täielikult pühendunud kliimamuutustega tegelemisele, mina ei ole sellise debati esilekerkimist küll täheldanud. Eriti pärast maastikupõlengute puhkemist, mil meil on loomulikult tohutu tähelepanu maastiku säilitamisel." 

Austraaliat saab aidata ka sinna reisides

Suursaadik rõhutas ka seda, et praegu saavad Eesti inimesed Austraaliat aidata sellegagi, et külastavad Rohelist Mandrit – parim koht, mille kaudu oma teekonda maailma kuklapoolele planeerida, onaustralia.com/en.

Tallinna loomaaia ettevõtmisel koguti Austraalia ulatuslikes maastikupõlengutes kannatada saanud ja elupaiga kaotanud loomade abistamiseks 78 440 eurot.

24 000 eurot annetussummast eraldati loomaaia liigikaitsefondi 2019. aastal laekunud külastajate annetustest, 15 000 eurot panustas Tallinna linn ning 6100 eurot Tallinna Loomaaia Sõprade Selts. 968 annetajat toetasid ajavahemikus 10.01–6.02 loomaaia ja linna ühise annetuskeskkonna kaudu Austraalia loomi 33 340 euroga.

Laadimine...Laadimine...