GALERII JA VIDEO! Ülemiste linnakus valmis uus büroohoone ja linnaväljak

"Kui me räägime targast linnast, siis tegemist ei ole lihtsalt tehnoloogiatega või leiutistega," rääkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Ülemiste City kõige uuema hoone ja linnaväljaku avamisel. "Tark linn on uus mõtteviis ja kaasaegne lähenemine."

Pilt: Albert Truuväärt

GALERII JA VIDEO! Ülemiste linnakus valmis uus büroohoone ja linnaväljak

Erki Varma / Video: Dmitri Povilaitis

"Kui me räägime targast linnast, siis tegemist ei ole lihtsalt tehnoloogiatega või leiutistega," rääkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Ülemiste City kõige uuema hoone ja linnaväljaku avamisel. "Tark linn on uus mõtteviis ja kaasaegne lähenemine."

Äsja valminud 12-korruselise büroohoone nimega Viktor Palmi maja ning selle ees asuva Viktori väljaku avasid pidulikult Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Technopolis Holding Oy juhatuse esimees Sami Laine, Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov ning arhitektuuribüroo KOKO juhatuse liige Andrus Kõresaar.

26images

Linnapea sõnul peaks kaasegne linn olema eelkõige keskkonnasõbralik ja inimsõbralik. "Keskkonnasõbralik ongi inimsõbralik igal juhul. Ilma selleta ei ole meil tulevikku," nentis Kõlvart.

Kõlvart meenutas ka üht Viktor Palmi tsitaati, milles keemik ja akadeemik rõhutas, et peamiseks rahvuslikuks väärtuseks on ikkagi inimesed. "Ja mitte need inimesed, kes ajavad taga suurt raha ja võimu, vaid need inimesed, kes igapäevaselt teevad südamega ja oskuslikult oma tööd," rääkis Kõlvart, kelle hinnangul on uue hoone valmimisega astutud veel üks samm õiges suunas. "Et linn areneks ja meie peamiseks väärtuseks oleks jätkuvalt inimesed."

Eesmärgiks ideaalne töökeskkond

Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov nentis, et uue maja ja väljaku valmimine võttis arvatust rohkem aega. "Kui me aastaid tagasi selle parkla osasid tervikuna vaatama hakkasime, saime me üpriski kiiresti aru, et detailplaneering, mis sinna alale oli tehtud, ei vasta tegelikult nendele väärtustele, mida Ülemiste City ja Technopolis kannab," rääkis Jostov, kelle sõnul tuli planeeringut oluliselt muuta.

Jostovi kiinitusel ei tegele Ülemiste City hoonete ehitamisega, vaid eesmärk on arendada võimalikult ideaalne töökeskkond. "Kaasasime eksperte Eestist ja välismaalt, kaasasime ülikoole ja kuigi ma ei saa lubada, et see, mis te täna näete, on ideaalne, on see meiepoolne järjekordne samm ideaalse keskkonna suunas," selgitas Jostov. "Ma saan lubada, et Ülemiste City jätkab oma loomisprotsessis õppimist. Täna on see parim, mida me oma tänaste teadmiste juures teha oskame."

Sepapaja tänav 1 aadressil asuv büroohoone on Jostovi sõnul linnaku jaoks strateegiliselt väga olulises kohas – peamiste sissepääsuteede Suur-Sõjamäe ja Lõõtsa tänava ristumiskohal. Ühtlasi on tegemist esimese valminud hoonega linnaku järgmises suuremas arenguetapis.
Kõige ilusam maja maksis üle 25 miljoni.

Arhitektuuribüroo KOKO juhatuse liige Andrus Kõresaar nentis, et nii nagu Ülemiste City saab iga uue maja puhul järjest targemaks, nii ka arhitektid loovad iga järgmise maja eelmisest ilusama. "See siin on seega täna Ülemiste City kõige ilusam maja," kinnitas Kõresaar.

Büroohoone on ühendatud selle kõrval asuva parkimismajaga galerii abil. Hoonete kogumaksumus ületas 25 miljonit eurot. Lisaks enam kui 630 auto parkimiskohale on seal ka jalgrattaparkla. Uute hoonete lõunaküljel valmis äsja linnaväljak koos lippude ning istumisalaga.

Viktor Palmi maja avamisel trikitas kõrghoonete vahel slackline’i meister Jaak Roose, muusikalise etteastega esines Uku Suviste ning uuel aastal valmiva purskkaevu asukoha näitas võimsa udupilve tekitamisega kätte Teadusteater.

Laadimine...Laadimine...