Video

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis (1)

"Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart," ütles vene popstaar Dima Bilan, kes on konkursi "Totaalne etteütlus 2018" dikteerijaks. "Kui kirjutad käega päris paberil, päris pliiatsiga, see on hoopis teine tunne."

VIDEO! HEINZ VALK: Rahvarinne ei olnud eliidi projekt vaid läbilõige ühiskonnast
Video Eesti

VIDEO! HEINZ VALK: Rahvarinne ei olnud eliidi projekt vaid läbilõige ühiskonnast (3)

Rahvarinde edu ja tugevuse saladus peitus kunstniku ja vabadusevõitleja Heinz Valgu sõnul selle ühtsuses. "Rahvarinne oli tõeline rahva rinne, toetajaid oli sadu tuhandeid," ütles ta. "Rahvarinne ei olnud ainult eliidi projekt või väikese aatelise sõpruskonna projekt, vaid läbilõige kogu ühiskonnast - nii vanuseliselt, sotsiaalselt, positsioonilt." Täna meenutavad asjaosalised liikumise 30. aastapäeva puhul Rahvarinde sündi.

FOTOD JA VIDEO! Retrotrammidega Konstantin, Johan, Jüri, Johannes ja Jaan liitus Ernst!

FOTOD JA VIDEO! Retrotrammidega Konstantin, Johan, Jüri, Johannes ja Jaan liitus Ernst!

Tramm sai nime diplomaadi ja Eesti Vabariigi järjepidevuse kandja Ernst Jaaksoni auks. "Usun, et trammide Konstantin, Johan, Jüri, Johannes, Jaan ja Ernst ilmumine tänavapilti aitab meil paremini mõista, kuivõrd tuleb hinnata Eesti tänaseid saavutusi ning et vaid üksmeeles ja ühiste pingutustega suudame hoida vabadust, mille eelpõlved meie jaoks välja võitlesid," TLT juhatuse esimees Enno Tamm.

Alar Nurkse: Aivazovski ei maalinud merd, vaid inimhinge

Alar Nurkse: Aivazovski ei maalinud merd, vaid inimhinge

"Ühel näitusel küsis külastaja Avazovskilt: "Meister, miks te ainult maalite merd?" Ja meistri vastus oli üks lause: "Ma ei maali merd, ma maalin ainult inimhinge"," rääkis Alar Nurkse, kes on Vene meremaalija Ivan Aivazovski näituse kuraator. Kadrioru kunstimuuseumis toimuv näitus on esimene Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis. 39 teose hulgas saab näha Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvat maali "Vaade Vesuuvile päev enne vulkaanipurset", mida ei ole avalikkusele pärast 1886. aastat eksponeeritud.

 

VILJANDI ABILINNAPEA: Riigipoolset toetust on tõesti tunda
Video Eesti

VILJANDI ABILINNAPEA: Riigipoolset toetust on tõesti tunda

"Oleme tänulikud ja see on omavalitsusele suureks abiks," ütles Viljandi abilinnapea Janika Gedvili, kelle sõnul on suurenenud toetuste abil tõstetud lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palku, tõhustatud huviharidust ja parandatud ka hariduslike erivajadustega laste olukorda.

FOTOD JA VIDEO! Konstantini, Jaani ja Juliusega liitusid Johan ja Jüri!

FOTOD JA VIDEO! Konstantini, Jaani ja Juliusega liitusid Johan ja Jüri!

Täna tegid esimese sõidu Kadrioru liinil retrotrammid Johan ja Jüri, mis on saanud oma väljanägemise 1930-ndatel Dvigateli tehastes toodetud trammidelt ja nimed Eesti Vabariigi sõjavägede ülemjuhataja Johan Laidoneri ning Eestimaa Päästekomitee liikme Jüri Vilmsi järgi. "Nüüd, kus üks retrotrammidest Johani nime, on suur kohustus sõitma minna. Võib-olla võtan lapselapsed ja oma spordipoisid ka kaasa," rääkis retrotramme vastu võtma tulnud kahe olümpiapronksi omanik vasaraheites Jüri Tamm.

RIKKALT ROHKEM: Liiklusrikkumiste trahvid võivad hakata sõltuma sissetulekust

RIKKALT ROHKEM: Liiklusrikkumiste trahvid võivad hakata sõltuma sissetulekust

"Tahame vähendada neid raskeid liiklusõnnetusi, mis on tingitud kõrgest alkoholijoobest ja väga suurest kiiruse ületamisest," selgitas peaminister Jüri Ratas, miks valitsus soovib liiklusrikkumiste trahvid siduda sissetulekuga. Sissetulekupõhiseks muutuks näiteks 0,5-1,49 promillise joobega sõit, sõiduki kohustusliku peatamise eiramine juhi poolt, liiklusõnnetuse sündmuskohalt põgenemine ja liiklusõnnetuses kannatada saanud abitu inimese aitamata jätmine ja ka see, kui inimene tarvitab alkoholi vahetult peale liiklusõnnetuse põhjustamist.

MARGUS KASTERPALU: Vabariigi sünnile eelnenud sündmustikust saaks mitu seriaali

MARGUS KASTERPALU: Vabariigi sünnile eelnenud sündmustikust saaks mitu seriaali (1)

Eesti Vabariik 100 suurürituste juhi Margus Kasterpalu sõnul pakkus vabariigi sünnipäeva ettevalmistamine nii temale kui mitmetele ajaloolastele suurt avastamisrõõmu. Ajaloos kaevates saadi teada palju üllatavat vabariigi sünniloost: muuhulgas üldsusele vähe teada asjaolu, et iseseisvus pidi peaaegu 21. veebruaril hoopis Haapsalus välja kuulutatama. Arvestades paljude väiksemate kohtade suurt rolli iseseisvumisel, jaotuvad juubeliüritused üle Eesti laiali.

Sellist filmi Ryuichi Sakamotost pole varem tehtud

Sellist filmi Ryuichi Sakamotost pole varem tehtud

Vähe on filme, mis annavad nõnda hästi edasi seda, kuidas helilooja kuuleb ja tajub ümbritsevat maailma. "Ryuichi Sakamoto: kooda", mis jõuab ekraanile sel kolmapäeval Kumus, on üks sellistest – usalduslik sissevaade jaapanlase Ryuichi Sakamoto loomingusse.

FOTOD JA VIDEO: Vesterbacka tahab tunneli Tallinna ja Helsingi vahele valmis saada viie aastaga

FOTOD JA VIDEO: Vesterbacka tahab tunneli Tallinna ja Helsingi vahele valmis saada viie aastaga

Soome Ärimees Peter Vesterbacka tutvustas täna Tallinnas Ülemiste City linnakus Tallinn-Helsingi tunneli rajamise plaani, mille ta loodab erakapitalil valmis saada kõigest viie aastaga. "Oleme tunneli valmimise tähtajaks seadnud 24. detsembri 2024, ent soovime selleni jõuda tegelikult viie aastaga ehk veelgi varem." "See idee avab palju uusi võimalusi ja looks kaksikpealinna, mis oleks ainulaadne kogu maailmas," lisas Soome suursaadik Kirsti Narinen.

FOTOD JA VIDEO! Merike Martinson Mustamäe tervisekeskusest: see on pärl tervishoiumaastikul!

FOTOD JA VIDEO! Merike Martinson Mustamäe tervisekeskusest: see on pärl tervishoiumaastikul!

Lääne-Tallinna Keskhaigla Mustamäe tervisekeskuses on ehitustööd lõppenud ning täna sai maja pidulikult uksed avada, patsiente hakatakse vastu võtma veebruaris. Linnapea Taavi Aasa hinnangul võidavad patsiendid uue tervisekeskuse valmimisega nii kiiruses kui kvaliteedis. "Ma arvan nii, et ta mitte ainult ei ole ilus vaid ta on ka väga funktsionaalselt täiuslik," ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson.

FOTOD JA VIDEO! Levin: lastehaigla töötab praegu maailmatasemel

FOTOD JA VIDEO! Levin: lastehaigla töötab praegu maailmatasemel

Tallinna lastehaigla avas täna Tervise tänava hoones kaks uut isolatsioonipalatit, mis aitavad turvaliselt taastuda nõrgestatud immuunsusega pisikestel patsientidel pärast kurnavat keemiaravi.  "See on kõrgeim tase, mis üldse võimalik on!" ütles legendaarne lastearst Adik Levin. "Nii et müts maha tohtrite ees!"

LÕBUSAD VIDEOD! Lapsed räägivad saatekülalistest naljakaid lugusid

LÕBUSAD VIDEOD! Lapsed räägivad saatekülalistest naljakaid lugusid

Tallinna Televisiooni aastavahetussaate "Soovime head" intervjuude ajal on saatekülalistele ka üks üllatus. Nimelt käis võttemeeskond Tallinna Kellukese Lasteaia Naksitrallide rühma laste käest uurimas, mida nemad külalistest arvavad. Telerahvas näitas lastele pilte ja lasi neil rääkida. Nii nagu lapsed ikka räägivad –otse ja ausalt!

VIDEO! Jüri Ratas: Eestist peab taas saama kasvava rahvaarvuga riik

VIDEO! Jüri Ratas: Eestist peab taas saama kasvava rahvaarvuga riik (1)

"Ma arvan, et see on Eesti riigi põhiküsimus järgmiseks sajaks aastaks, et Eesti saab taas kasvava rahvaarvuga riigiks," rõhutab peaminister Jüri Ratas seda, et riigi kõigis tegevustes peab olema fookuses see, et Eesti rahvus ei väheneks. "Kogu meie tegevus kohalikul tasandil ja ka riigis, ma arvan, et see peab olema ka pikema perspektiiviga, pikema visiooniga, kus on Eesti kümne, kahekümne, kolmekümne aasta pärast."

VAATA OTSE: Kuidas robotid mõjutavad tööturgu?

VAATA OTSE: Kuidas robotid mõjutavad tööturgu?

Robootika võidukäik lubab suuremat tootlikkust, turvalisust ja mugavust. Samas tõstatab see küsimusi automatiseerimise mõjust töö kui sellise olemusele, töösuhetest, inimese ja masina poolt osutatavate teenuste kvaliteedist, sotsiaalkaitse ja maksusüsteemi muutumisest," ütles professor Marju Lauristin. Vaata PEalinna otseülekandest seminari "Inimmasin – tööturu tuleviku uued suunad".

Laadimine...Laadimine...