Video

Taavi Aas: omavalitsused peavad saama senisest rohkem otsustamisõigust

Taavi Aas: omavalitsused peavad saama senisest rohkem otsustamisõigust (1)

"Loogiline oleks, et kohalike inimeste  muresid peaks saama lahendada kohalikul tasandil ja omavalitsusjuhid ei peaks saama rahandusministri käest kirja, kus palutakse põhjalikult kaaluda kulutuste tegemist, võimalusel nende vähendamist, ärajätmist või edasilükkamist – nii nagu juhtus see 2009.aastal," rääkis Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

VIDEO! Kiirabi harjutas elude päästmist

VIDEO! Kiirabi harjutas elude päästmist

Kiirabitöötajad lahendavad ülesandeid, millega puutuvad kogu iga päev: äge müokardiinfarkt, raske trauma, erineva põhjusega šokiseisund, taaselustamine kliinilisest surmast, psühhiaatrilise patoloogiaga patsient jne.

FOTOD ja VIDEO! MERIKE MARTINSON: Arstide ja õdede maja on omaks võetud

FOTOD ja VIDEO! MERIKE MARTINSON: Arstide ja õdede maja on omaks võetud

"Täna tähistasime arstide ja õdede teist sünnipäeva. Need kaks aastat on möödunud väga tihedalt. Selle maja valmimise tulemusena sai 97 inimest korterid ja 99% neist jätkab siin elamist. Üksikud on läinud siit ära, kes on saanud endale korterit või on abiellunud," ütles Pealinnale Tallinna abilinnapea Merike Martinson arstide ja õdede maja sünnipäeval.

OTT KIIVIKAS: Kerli lugu on see, mis võiks Eurovisioonile jõuda

OTT KIIVIKAS: Kerli lugu on see, mis võiks Eurovisioonile jõuda

"Minu arvates on selle aasta võistlus huvitav, sest minu hinnangul on selleaastane tase ühtlaselt tugev. Ma ütlen ausalt, et üks asi on see, mis mulle endale meeldib ja teine asi on lugu, mis võiks Eurovisioonil läbi lüüa," ütles Pealinnale enne Eesti Laul 2017 finaali algusest kulturist Ott Kiivikas.

Ivo Linna: Eesti publikule meeldib eestikeelne laul

Ivo Linna: Eesti publikule meeldib eestikeelne laul

"Tihti rõhutakse sellele, et võib-olla saab ingliskeelse lauluga rohkem rahvusvahelist edu saavutada. Kui sa tahad aga tööd ja leiba, siis laula eestlastele eesti keeles ja kõik on korras," ütles Pealinnale Eesti Laul 2017 osaleja ja Eesti üks armastatumaid lauljaid Ivo Linna.

Korruptsioonikomisjon: Arsenali kaasus kahjustas avaliku võimu mainet

Korruptsioonikomisjon: Arsenali kaasus kahjustas avaliku võimu mainet

Erikomisjon taunis Reformierakonna endise mõjuka poliitiku Rain Rosimannuse varjatud kujul osalemist niinimetatud Arsenali kinnistute tehingus. "Selline korruptiivsena näiv teguviis kahjustas riigi äriühingu RKAS-i ja laiemalt kogu avaliku võimu mainet," seisab erikomisjoni arvamuses. Komisjoni liikme Mart Helme hinnangul näitas kaasus selgelt, kuivõrd vähemõjukas korruptsioonivastane komisjon tegelikult on.

Jüri Ratas: Eesti ei luura oma liitlaste järgi

Jüri Ratas: Eesti ei luura oma liitlaste järgi (3)

"Ma kordan uuesti: ei, Eesti ei luura oma liitlaste järgi," ütles peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil. "Olen olnud täna ka ühenduses vastavate Eesti ametkondadega, et olla oma sõnades mitte 99 protsenti vaid sada protsenti kindel." USA uudisteajakiri Newsweek teatas, et üks Balti riikidest kogub luureandmeid president Donald Trumpi administratsiooni ametnike ja tema äriettevõtte Trump Organization juhtivtöötajate kohta.

ANITA: Mul on sõbrad ja on tuttavad

ANITA: Mul on sõbrad ja on tuttavad

"Sõbrad on need inimesed, kes tunnevad ka minu hingeelu ja teavad mu igapäeva toimetusi. Kellega ma saan oma saladusi jagama ja niisama aega toredasti koos veeta. Aga on ka inimesi, kellega võib-olla sellist hingelähedust nii palju ei ole," ütles Pealinnale Anita. 

Jüri Ratas: president vajab siiski ühte esindushoonet lisaks

Jüri Ratas: president vajab siiski ühte esindushoonet lisaks (3)

Presidendi kantselei otsustas äsja loobuda plaanist renoveerida Rocca al Mares asuv Liberty mõisakompleks Eesti riigipea ametlikuks residentsiks. Peaminister Jüri Ratase arvates vajab president siiski peale Kadrioru lossi veel üht esindushoonet ja ta kavatseb astuda samme, et riigieelarves selleks raha leitaks.

Artur Talvik: Arsenali uurimisel on järgmisena vaja üle kuulata kunagise sõjatehase juhid

Artur Talvik: Arsenali uurimisel on järgmisena vaja üle kuulata kunagise sõjatehase juhid

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon jätkas Arsenali keskuse nimelise pähkli puremist, püüdes jälile saada, kuidas sai "oravate" "halliks kardinaliks" peetud Rain Rosimannus keskuses varjatud, vähemalt miljoneid eurosid väärt osaluse. Komisjonile esines Riigi Kinnisvara (RKAS) nõukogu esimees Tarmo Porgand, kellelt küsiti, miks müüdi keskus 2012. a odavalt ehk 1,5 mln euroga, ehkki 2007. a oli pakutud kordades rohkem.

VIDEO! Vaata, milline saab olema uus Reidi tee

VIDEO! Vaata, milline saab olema uus Reidi tee

"Ma arvan, et selliseid visualiseeringuid tuleks rohkem teha, sest see annab hea pildi sellest, mida plaanitakse ja ehk võtab maha ka asjatuid pingeid ja hirmutamist, et tegemist on mingi kohutava magistraaltee ja ei millegi muuga," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas. "Sest nagu sellest videost näha, on seal nii rannapromenaad, kergliiklustee, puhkealad rannas, kui ka haljastus sinna piirkonda, mis täna on tegelikult suures ulatuses täielik tühermaa."

KOIT: "Kuiv seadus" on minu arust liiga range

KOIT: "Kuiv seadus" on minu arust liiga range

"Kui lapsepõlvest pole asjad selgeks tehtud, siis tulevadki sellised probleemid, mis on praegu "Bermuuda kolmnurgas", kus inimesed igaöiselt tarbivad üle ja otsivad endale "lõviala"," vastas Pealinna küsimustele vanalinna restorani töötaja Koit.

Malle: ela iga päev täiega!

Malle: ela iga päev täiega!

"Kui Pariisis toimus plahvatus, siis kõik kirjutasid – "Ma olen Pariis", "Ma olen Charlie"... Kui aga Türgis toimusid plahvatused või tulistamised, siis keegi ei kirjutanud: "Ma olen Türgi", sõnas Malle. 

Anni: uuelt aastalt ootan ma midagi põnevamat

Anni: uuelt aastalt ootan ma midagi põnevamat

Rakverest pealinna kolinud Annil oli sündmusterohke aasta: ta sai pagar-kondiitriks ning on uue töökohaga väga rahul. "Uuelt aastalt ootan ma midagi põnevamat, sest pika aega olen olnud vaikselt Rakveres, nüüd tahaks midagi suurt ja huvitavat," lausus ta.

Suri legendaarne Briti poptäht George Michael

Suri legendaarne Briti poptäht George Michael

Briti poplaulja George Michael suri 53 aastasena, teatas tema publitsist pühapäeval. Michael, kes sai kuulsaks ansambliga Wham!, müüs karjääri jooksul üle 100 miljoni plaadi, lisaks oli ta aktiivne mitmes heategevusprojektis, aidates muu hulgas koguda raha vaesuses elavate laste toetuseks ja võitluseks aidsi vastu.

FOTOD! Tallinnas kuulutati taas välja traditsiooniline jõulurahu

FOTOD! Tallinnas kuulutati taas välja traditsiooniline jõulurahu (6)

Linnapea ülesandeid täitev abilinnapea Taavi Aas kuulutas jõululaupäeva keskpäeval välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ette ajaloolise jõulurahusõnumi. "Kes aga selle rahu vastu eksib ja Jõulurahu seadusevastase või ka ebasobiva käitumisega rikub, seab ennast sellega raskendavate asjaolude kätte süüdi ja langeb karistuse alla, nagu seda igaühe kohta Seadus ja korraldused ette näinud on."

FOTOD ja VIDEO! Peaminister Jüri Ratas: uus parvlaev Leiger muudab mandri ja saarte vahel sõitmise mugavamaks
Video Eesti

FOTOD ja VIDEO! Peaminister Jüri Ratas: uus parvlaev Leiger muudab mandri ja saarte vahel sõitmise mugavamaks

Täna ristiti pidulikult mandri ja saarte vahel reisijaid sõidutama hakkav parvlaev Leiger. "Sõites ise vähemalt kuus korra mandri ja Hiiumaa vahel, tean ma väga hästi kui oluline on parem kvaliteet, kus inimesed mahuvad istuma ja kindlasti see parvlaev oli väga oodatud," ütles Pealinnale peaminister Jüri Ratas. Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul saab kindel olla, et uus laev teenib Eesti sõitjaid ja külalisi veel pikki aastaid. 

Anvelt: kordumist on raske vältida

Anvelt: kordumist on raske vältida (4)

Siseminister Andres Anvelti sõnul jõuti tänasel õiguskomisjoni istungil muuhulgas ka selleni, et justiitsministeerium peab üle vaatama andmekaitseregulatsioonid. "Meil on tulemas mitmed Euroopa direktiivid ja sealhulgas ka kriminaalmenetluse küsimus."

Ivanova: vaja on luua pretsedent

Ivanova: vaja on luua pretsedent (3)

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Olga Ivanova hinnangul peaks Savisaare kohtuasja detailide lekitamist ja avaldamist hukka mõistma. "Loomulikult, usaldusväärsed juristid on ka sõna sekka öelnud läbi meedia ja enamus neist on hukka mõistnud seda. Ei ole õige, et avalikkus ja meedia täidab kohtu rolli ja otsustab, kes on süüdi, kes ei ole. "

Alaküla: TTV juhtimist jätkab Toomas Raag

Alaküla: TTV juhtimist jätkab Toomas Raag

Tallinna TV nõukogu esimehe Allan Alaküla sõnul jätkab pärast TTV juhi Toomas Lepa kinnipidamist sihtasutust juhtimist juhatuse teine liige Toomas Raag. Alaküla sõnul arutab TTV nõukogu teemat peale täiendava info saamist.

Sergei Štšetina: meie autod sõidavad virtuaalreaalsuse baasil

Sergei Štšetina: meie autod sõidavad virtuaalreaalsuse baasil

"Meie eesmärk on ühendada nii mehhaanika alad, kui ka mehhatroonika ja robootika. Meie autod sõidavad virtuaalreaalsuse baasil. Autosse on pandud kaamera ja pannes prillid ette, inimene võib sõita täpselt, nagu ta oleks rooli taga," ütles Pealinnale Robotex näitusel mehhatroonik Sergei Štšetina.

Jekaterina: soomlased jätavad rohkem tippi kui venelased

Jekaterina: soomlased jätavad rohkem tippi kui venelased

"Raekoja platsil oleme juba teist aastat järjest. Meie kliendid on väga erinevad, kõige rohkem käib meil soomlaseid, sakslaseid, venelasi. Kõige rohkem ostavad ikka soomlased, kes on väga head kliendid, ostavad glögi ja isegi jätavad tippi, venelased aga tippi eriti ei jäta, kui õnnestub, siis vähe," ütles Pealinnale glögimüüja Jekaterina.

Laadimine...Laadimine...