Tallinna uudised 21.08.2020

Vaata järgi, millest põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 21.08.2020

Vaata järgi, millest põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

 

Pirita teel läheb ehituseks

Siiani on Pirita teel ühissõidukite rada olnud vaid linna saabuval suunal. Nüüd soovib linnaosavalitsus rajada ühissõidukite raja ka linnast väljuvale suunale. Töödega alustati reedel, 21. augustil.

Teetööd häirivad ajutiselt liiklust. Liikluskorraldus viiakse 2+1 lahendusele ja linnast välja viival suunal viiakse ühissõidukite peatused ajutistele asukohtadele.

 “Pirita tee saab ühe ühistranspordi raja juurde. Vahetatakse ka terves lõigus ära katted. Kahjuks bürokraatia oli eespool meist. Oli dokumentatsioonidega mõningaid küsimusi ja tänu sellele tööd venisid. Küll aga kui lõik valmis saab, siis ma arvan, et kriitika vaibub ja inimesed saavad aru, et see tasub end ära,” ütles Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Loe teema kohta rohkem siit.

Esimese päevaga on koroonarakendust alla laetud 13 000 korda

Nüüdsest on igaühel võimalus kasutada koroonaäppi HOIA. Äpp annab teada kui inimene on olnud viirusekandjaga lähikontaktis. Rakendus ei näita, kus, millal ja kellega see lähikontakt toimus. Seega on isikuandmed kaitstud. HOIA on vabatahtlik ning abiks muudele viirust ennetavatele meetmetele. Esimese päevaga on uut koroonarakendust androididega alla laetud 13 000 korda.

“Ta on teist päeva järjest kõige populaarsem rakendus Eestis. See on meil täiesti esimene riiklik e-tervise rakendus üldse, nii et raske oli ootusi seada, aga kindlasti oleme meie rahul selle tulemusega,” ütles sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni nõunik Priit Tohver.

Loe teema kohta rohkem siit.

Arhitektuurimuuseumis esitleti kommunismiohvrite memoriaali fotoalbumit

Arhitektuurimuuseumis esitleti Eesti kommunismiohvrite memoriaali fotoalbumit. Album sisaldab põhjalikku valikut fotosid memoriaalist ning lühiülevaadet kommunistlikust režiimist Eestis. Pühapäeval toimub Maarjamäel ka totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäeva tseremoonia ning kontsert. Teiste seas kõnelevad vabariigi president Kersti Kaljulaid, riigikogu esimees Henn Põlluaas ja justiitsminister Raivo Aeg.

“Memoriaal on minu jaoks ainus koht, kus saan mälestada oma isa, ema, vanaisa, vanemat venda ja terve rida sugulasi veel peale selle. Kui lähen müüride vahele, siis on mul palju küünlaid süüdata. Ta on justkui kalmistu nendele inimestele, kes on maetud kaugele, kohtadesse, mida meie ei tea,” ütles Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Leo Õispuu.

Nädalavahetusel saab Tallinna botaanikaaias teada, kuidas kanepitaimi enda kasuks rakendada

Laupäeval saab Tallinna botaanikaaias teadmisi kanepitaimede kohta. Tutvustatakse, millised on ravikanepi perspektiivid Eestis ja kuidas kasutada kanepitaimi toidulaual. Pühapäeval jagatakse erinevates töötubades nippe, kuidas hooldada püsitaimi kõige säästlikumalt.

“Toidu taaskasutusest me juba natuke teame ja riiete taaskasutamisest juba rohkem, aga tegelikult saab ka aianduses niimoodi majandada, et sa kasutad võimalikult vähe ressurssi,” ütles Tallinna Botaanikaaia püsikute kollektsiooni kuraator Pille Hermann.

Loe teema kohta rohkem siit.

TikTok sisaldab turvariske

Riigi infosüsteemi amet on keelanud oma töötajatel kasutada menukat rakendust TikTok. Selle kasutamine kätkeb endas turvariske, sest äpile on sisse kirjutatud varjatult andmete kogumine.

 “Alates jaanipäevast on ilmnenud, et antud rakendus korjab telefonide ja inimeste kohta rohkem andmeid kui näiteks Google lubaks ja ta on teinud seda alates turule tulekust,” ütles RIA küberintsidentide käsitlemise osakonna juht Tõnu Tammer.

Loe teema kohta rohkem siit.

Laadimine...Laadimine...