VIDEO! Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa: patsientide jaoks tegi riik hea otsuse!

"Ma tunnustan kindlasti valitsust selle eest, et tervishoiule ja eelkõige patsientide jaoks väga oluline otsus on tehtud," ütles Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa. 

Pilt: Dmitri Povilaitis

VIDEO! Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa: patsientide jaoks tegi riik hea otsuse! (4)

Video: Dmitri Povilaitis

"Ma tunnustan kindlasti valitsust selle eest, et tervishoiule ja eelkõige patsientide jaoks väga oluline otsus on tehtud," ütles Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa. 

Tervishoiusektori esindajate hinnangul piisab valitsuse leitud lisarahastusest; sektori esindajad tõenäoliselt streikima ei hakka ja arstide palgatõusu kaasa toov kollektiivlepe sõlmitakse järgmisel nädalal. "Selle otsuseni jõudmine on tõesti võtnud pikalt pikalt aega," lisas Haiglate Liidu esimees Urmas Sule. 

"Lõpuks oleme meie need otsused kätte saanud - tervishoiu laiendatud tulubaas, mis arvestab nii rahvastiku vananemisega kui ka seda, et Eesti inimesed saaksid kiiremini arsti juurde. Need otsused on lõpuks tehtud. Ma arvan, et see otsus on tervishoiusektori jaoks olulisim otsus viimase 10 aasta jooksul," sõnas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

"Kate meditsiinitöötajate palgatõusuks on olemas. Kui kollektiivlepe saab sõlmitud, siis oleme valmis järgmisel kolmapäeval palgaleppe kinnitama ja siis ka sellele valitsuses heaks kiitma," rääkis Ossinovski.

Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa:

"Me oleme suutnud ministriga päris hästi koostööd teha ja ma tunnustan kindlasti valitsust selle eest, et tervishoiule ja eelkõige patsientide jaoks väga oluline otsus on tehtud. Oleme seda oodanud ja nõudnud piki aastaid ja selle nimel pingutanud. Tervishoid on väga oluline valdkond, seda on kõikidele inimestele mingil eluhetkel vaja. Arstid pingutavad sellel nimel, et patsientide olukord paraneks. Kahjuks sel aastal on olukord jätkuvalt keeruline ja järgmised paar aastat kui rahavood hakkavad suurenema, järk järgult, siis ei saa ka kindel olla et need järjekorrad nüüd paugu pealt kaovad, aga selles suunas me kindlasti hakkame liikuma," ütles Rehemaa.

Tõenäoliselt jääb lisarahastuse tõttu Rehemaa sõnul ära ka tervishoiusektori töötajate streik. "Kuigi Katrin Rehemaa neid asju üksinda ei otsusta, nagu minister [Jevgeni Ossinovski] seda on kohati öelnud, teeb otsuseid esinduskogu. Aga kui ma eile ütlesin, et töörahu tõenäosus on hüppeliselt kasvanud, siis tänase kohtumise järgselt on see tõenäosus veel tõusnud," rääkis Rehemaa.

Samuti saab tõenäoliselt järgmisel nädalal allkirjad ka meditsiinitöötajate kollektiivlepe, mis tagab tagasiulatuvalt 1. aprillist töötajate palgatõusu. Kollektiivlepe sõlmitakse järgmisel nädalal, märkis Rehemaa.

Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule:

"Tervishoiu täiendavat rahastamist ei ole arutatud mitte raha küsimise mõttes, vaid see sama meie ravikindlustusmudel baseerub ju sotsiaalmaksul ja sellele tähelepanu juhtimine on meil juba ammu ammu olnud. Üle kümne aastat tagasi juhiti tähelepanu, et sellel mudeli oluliseks väljakutseks on see, kui tööealine elanikkond hakkab vähenema, siis see mudel vajab täiendavat rahastamist. See ei ole Eesti jaoks unikaalne, see on ära proovitud ja reaalselt ka täiendava rahaga kaetud näiteks Saksamaal, kust see mudel pärit on. Selle otsuseni jõudmine on tõesti võtnud pikalt pikalt aega ja mina omal ajal kui erinevaid skeeme välja pakuti ei uskunud, aga see Eesti süsteem on kõige ratsionaalsem, see poliitiline otsus on võimalik siduda pensionäridega. See, et see tehtud on, on ainuõige ja pädev lahendus," arvab Sule.

Täismahus pressikonverentsi vaata videost.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...