VIDEO! Gerd Kanter: kutsun kõiki virtuaaljooksul osalema

Samuti virtuaaljooksul osalev Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tänas ürituse korraldajaid ning avaldas lootust, et tulevikus saab maratoni korraldada traditsiooniliselt.

VIDEO! Gerd Kanter: kutsun kõiki virtuaaljooksul osalema

Jaanika Valk / Video: Dmitri Povilaitis

"Kutsun kõiki üles end septembrikuu jooksul virtuaaljooksule registreerima. Maraton kombo on igale spordisõbrale jõukohane distants," kutsus olümpiavõitja Gerd Kanter kõiki üles liikumiskuu raames maratonil osalema.

 

Maratonimeistrid selguvad sel aastal välijooksjate konkurentsita ja ilma rahvasportlasteta, sest koroonaviiruse ohu tõttu toimub Eesti osavõturohkeim rahvusvaheline spordisündmus Tallinna Maraton 1.-30. septembrini virtuaaljooksuna.

Virtuaaljooksust on võimalik osa võtta igal inimesel ükskõik millisest maailmapunktist ning maratoni distants tuleb läbida septembrikuu jooksul. Jooksule registreerida saab siit.

Märksõnadeks turvalisus ja riskide maandamine

"Tihti tundub, et tavainimesele on maratonidistants tervikuna läbida liiga palju, aga distants ühe kuu peale ära jaotatuna on sobiv kõigile," ütles olümpiavõitja, kes ise alustas 1. septembrist ning on hetkel jooksnud 20 kilomeetrit.

Laupäeval, 12. septembril selgitatakse välja Eesti ja Tallinna meistrid maratonijooksus. Eesti Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Spordiürituste Korraldamise Klubi koostöös läbiviidava maratoni starti on laupäeva hommikul kell 9 tulemas ainult Eesti ja Tallinna parimad pikamaajooksjad. Maratonimeistrivõistluste jooksutrass kulgeb Reidi tee ja Pirita tee kergliiklusteedel ning Pirita tee ühistranspordirajal.

Maratoni peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul on selle aasta märksõnadeks turvalisus ja riskide maandamine. Meistrivõistlustel saavad osaleda ainult Eesti Vabariigi kodanikud, kes on kergejõustiku liidu poolt kehtestatud normid täitnud. Neid inimesi on kokku 136.

"Tuleb selline eliitjooks. Korraldajad on omalt poolt teinud kõik, et asi oleks turvaline. Kõik meeskonnaliikmed kannavad maske, kohal on ka politseiametnikud, turvafirmad ja rajakohtunikud. Teenindavat personali on rohkem kui võistlejaid," lisas korraldaja.

Linnapea: traditsioon peab jätkuma

Samuti virtuaaljooksul osalev Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tänas ürituse korraldajaid ning avaldas lootust, et tulevikus saab maratoni korraldada traditsiooniliselt.

"Oleme igal aastal üritust oodanud. Aastate jooksul on olnud näha, et üritus areneb. Traditsioon peab jätkuma ja olen kindel, et aasta või kahe pärast on korraldaja jälle siin, et rääkida meile, et on plaanis järjekordne suurüritus. Kindlasti tuleb aeg, mil räägime jälle suurtest numbritest, saavutustest ja eesmärkidest," ütles linnapea.

Kergejõustiku liidu peasekretäri sõnul on paljudes teistes riikides meistrivõistlused ära jäänud ning on hea meel, et tänu Tallinna maratoni ja linna abile on võimalik võistlused siiski korraldada. "Sügav kummardus Tallinna linnale ja korraldajatele, et üritus saab toimuda. Stardis on eelmise aasta tiitlikaitsjad. Kahjuks ei saa osaleda olümpiale pürgivad Tiidrek Nurme ja Roman Fosti, sest nad valmistuvad loodetavasti sel aastal toimuvaks poolmaratoni maailmameistrivõistlusteks," ütles Sirje Lippe.

Ka Lippe sõnul on kõige tähtsam eesmärk sel aastal ohutus. "Ootame pealtvaatajaid rahulikult võistlust jälgima, aga on oluline, et sportlased saavad teha oma soorituse turvalistes tingimustes," lisas Lippe.

Esmakordselt ei ole maratoni jooksul ükski sõidutee suletud. Pirita teel on 12. septembri hommikust kuni lõunani vähendatud läbipääs. Avatud on üks sõidurada. Busside liikumistee ei muutu, kuid bussid ei peatu kesklinna suunalistes ühistranspordipeatustes Pirita teel. Täpsema liiklusinfo leiab siit

Laadimine...Laadimine...