VIDEO GERLI PADARIGA! Kaks vahvat retsepti, mida lastega kodus teha

"Sööme perega koos, käime iga päev õues ja teeme regulaarselt trenni. Jube hea tunne on, kui ei ole vajadust öelda: teeme kiiremini, me oleme juba hiljaks jäänud," kirjeldas muusik Gerli Padar olukorda oma peres.

VIDEO GERLI PADARIGA! Kaks vahvat retsepti, mida lastega kodus teha

Toimetaja: Sandra Lepik

"Sööme perega koos, käime iga päev õues ja teeme regulaarselt trenni. Jube hea tunne on, kui ei ole vajadust öelda: teeme kiiremini, me oleme juba hiljaks jäänud," kirjeldas muusik Gerli Padar olukorda oma peres.

Kui juba üle kuu aja kestnud isolatsiooniperiood on paljud pered surunud nelja seina vahele kodukontorisse ja kodusesse koolipinki, siis annab ebatavaline olukord ka palju võimalusi kodusele ajaveetmisele loovalt läheneda.   

Padar on eriolukorras leidnud hoopis mõnusa rutiini. "Sööme perega koos, käime iga päev õues ja teeme regulaarselt trenni. Jube hea tunne on, kui ei ole vajadust öelda: teeme kiiremini, me oleme juba hiljaks jäänud," kirjeldab ta olukorda oma peres.

Siiski näeb ta eriolukorras pigem võimalusi, mitte sundseisu. "Soovitan kõigil võtta pigem vaatleja roll ja võite üllatuda, kui toredad ja andekad lapsed teil on ja kui hooliv abikaasa," ütleb Padar. Nii saigi tuttavate jaoks filmitud kodusest meisterdamisvideost alguse ema-tütre ühine Youtube’i kanal, millel on tänaseks juba üle tosina video põnevate ideedega, mis kodusesse rutiini vaheldust toovad. 

Samuti kaasab Gerli pereliikmeid senisest enam kodustesse toimetustesse. "Varem ma kiiruga ikka tegin pea kõik ise ära ja tundus, et nii on lihtsam. Aga nüüd tüdrukud aitavad köögis ja saavad ka sellest aru, et triigitud pesu ei ilmu kappi iseenesest," avaldab ta.  

Lisaks majapidamistöödesse kaasamisele on praegune aeg ka võimalus lastele kokakunsti õpetada ning neid söögitegemisse kaasata. Lastega koos kokkamine võib olla äge vaheldus peremenüüsse ja võimalus katsetada kelmikamate retseptidega. Altpoolt leiadki kaks vahvat retsepti, mis Gerli peres lastega koostöös on valminud.

Loomingulised Lotte-tegelastega võikud

Vaja läheb: 
3 viilu Fazer Lapi leiba 
sulatatud juustu
porgandit 
keeduvorst või –singi viile 
suitsuvorstiviile
viilutatud juustu
kurki
mustikaid
viinereid

Tee nii: 
Määri igale Lapi leiva viilule sulajuustu. Riivi porgand – sellest saavad Lotte juuksed. Seejärel lõika keeduvorstist välja tegelaste näokujud. Juustust ja mustikatest saad teha iga tegelase silmad, suitsuvorstist saavad põsed ja Brunole tukk. Lõika kurgikoorest viilud ning meisterda neist tegelastele vurrud. Alberti pikad kõrvad saad teha viineripoolikutest. 

 

Šokolaadised rüütlid 

Vaja läheb:

Rüütlid
8 viilu Fazer Kodusaia või väikeseid Kodusai Mini röstsaiaviile 
2 dl mandlipiima või tavalist piima 
1/2 dl suhkrut
2 tl vanillsuhkrut
1 spl kakaopulbrit 
2 muna

Šokolaadikaste
100 g Karl Fazeri šokolaadi või Fazeri küpsetusšokolaadi
1 spl võid
1/2 dl mandlipiima või tavalist piima 

Kaunistuseks

2 banaani
mandlilaaste
soovi korral tuhksuhkrut

Esmalt valmista šokolaadikaste. Selleks tükelda šokolaad kastrulisse. Lisa muud koostisosad ja kuumuta nõrgal tulel pidevalt segades kuni šokolaad on sulanud ja kaste ühtlane. Lase jahtuda. Seejärel valmista munapiim. Selleks mõõda madalasse kaussi (mandli)piim, suhkur ja vanillsuhkur. Sõelu sekka kakaopulber ning sega vispliga. Viimasena lisa munad. Rösti mandlilaaste kuumal pannil, kuni need saavad pisut värvi ning pane kõrvale. Viiluta ka banaanid. Aseta kaks eelnevalt röstitud saiaviilu munapiima sisse ning hoia neid seal seni kuni need on kergelt läbi imbunud.

Seejärel tõsta viilud kuumale pannile ning prae mõlemalt poolt. Kui tõstad viilud taldrikule, siis ühe kääru peale tõsta lusikaga tubli kiht šokolaadikastet ja banaaniviilud. Teine viil säti šokolaadiga kaetud viilu peale kaaneks. Kaunista šokolaadirüütlid mandlilaastude ja tuhksuhkruga ning naudi soojalt.

Laadimine...Laadimine...