VIDEO JA FOTOD! Peterburi linn kinkis Tallinna lastele mänguväljaku

"Oleme tänulikud meie naabritele Peterburist, et nad otsustasid tähistada 800 aasta möödumist Tallinna ametlikust esmamainimisest just sellise kingitusega. Olen kindel, et laste mänguväljak rõõmustab kõike tallinlasi ning on parim meene Neevalinnast," ütles Tallinna linnapea Mihhail  Kõlvart.

Pilt: Dmitri Povilaitis

VIDEO JA FOTOD! Peterburi linn kinkis Tallinna lastele mänguväljaku (3)

Toimetaja: Toomas Raag / Video: Dmitri Povilaitis

"Oleme tänulikud meie naabritele Peterburist, et nad otsustasid tähistada 800 aasta möödumist Tallinna ametlikust esmamainimisest just sellise kingitusega. Olen kindel, et laste mänguväljak rõõmustab kõike tallinlasi ning on parim meene Neevalinnast," ütles Tallinna linnapea Mihhail  Kõlvart.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Peterburi asekuberner Vladimir Knjaginin avasid täna Lasnamäel Pae pargis laste mänguväljaku, mille Peterburi linn kinkis seoses 800 aasta möödumisega Tallinna ametlikust esmamainimisest. 

21images

Avamisel esinesid kultuurikeskuse Lindakivi lauluringi Nupukesed väikesed lauljad-tantsijad.

Neljapäeval toimus Alexela kontserdimajas "Peterburi kohtumised Tallinnas“ suur avakontsert "Peterburi meloodiate saladused“.

"Tallinna ja Peterburi  ühendavad ammused ja väga tihedad sidemed. Alanud on juba 20. juubelikohtumine, kuid meie linnade suhete ajalugu on palju mastaapsem ja märksa kauaaegsem. Mitmed tuntud Eesti kultuuritegelased õppisid Neevalinnas, ammutades endasse selle linna kordumatut õhustikku ja kandes seda läbi oma loomingu," ütles tervituskõnes linnapea Mihhail Kõlvart.

Kontserdi alguses andis linnapea üle Tallinna Raemedali teenekale Peterburi kultuuritegelasele Sergei Šubile - Balti regiooni teatrite ja lavastajate loomingut tutvustava rahvusvahelise teatrifestivali "Baltiiski Dom“ asutajale ja korraldajale. Medali pälvis teenekas kultuuritegelane Peterburi ja Tallinna kultuurikoostöö kauaaegse  eestvedamise, Läänemere regiooni kultuurisidemete tugevdamise ning Balti Tähe autasu korraldamise eest.

Pärast ametliku osa lõppu esinesid  Peterburi jazzilegend  Venemaa rahvakunstnik David Gološtšokin ansambliga, rahvusvaheliste konkursside laureaat, teleshow "Golos" 7. hooaja võitja Pjotr Zahharov, rahvusvaheliste konkursside laureaadid Agata Vavilova, Georgi Novitski, Eduard Hill (noorem) ja Stanislav Tšigadajev; peotantsuansambel Žemtšužina ning estraadiorkester dirigent Andrei Medvedjevi juhatusel.

28. septembrini toimuvad traditsioonilised, juba kahekümnendad Tallinna ja Peterburi kohtumised, sedakorda Tallinnas. Kahe linna vahelise suursündmuse raames külastab Tallinna Peterburi ametlik delegatsioon eesotsas asekuberner Vladimir Knjagininiga.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul toimuvad kohtumiste raames ümarlauad ja töökohtumised tervishoiu, hariduse, kultuuri, arhitektuurimälestiste kaitse, keskkonna jt valdkondades. Kolmel päeval toimuvad täienduskursused vene keele õpetajatele ja logopeedidele. "Traditsiooniliselt on oluline osa Peterburi ja Tallinna kohtumisest täita kultuuril. Nende päevade jooksul esinevad tallinlastele jazzilegend David  Gološtšokin, "Terem Kvartett" ja teised tuntud Peterburi kultuuritegelased," sõnas Belobrovtsev.                                  

PÜHAPÄEV

Pühapäeval kell 17 esineb Estonia kontserdisaalis koos Tallinna Kammerorkestriga maailmakuulus Peterburi rahvapilliansambel "Terem Kvartett," kes oma virtuoosse esinemisega on köitnud nii Tallinna kui Peterburi kontserdipublikut juba kahtede Peterburi kohtumiste raames. Piletid on müügil Piletilevis vaid 3 euroga.

3. oktoobrini on Vabaduse väljakul avatud Alexander Petrosyani fotonäitus "Peterburi lood".

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...