VIDEO! Kesklinna vanema kandidaat Haukanõmm: kriisis ei jäeta kedagi maha

"Praeguse koroonakriisi tingimustes on oluline, et linlaste turvatunne on tagatud ja sotsiaalteenused nende jaoks olemas. Kõik, kes abi vajavad, peavad seda saama," ütles Kesklinna vanema kandidaat Monika Haukanõmm.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Kesklinna vanema kandidaat Haukanõmm: kriisis ei jäeta kedagi maha

Toimetaja: Toomas Raag / Video: Dmitri Povilaitis

"Praeguse koroonakriisi tingimustes on oluline, et linlaste turvatunne on tagatud ja sotsiaalteenused nende jaoks olemas. Kõik, kes abi vajavad, peavad seda saama," ütles Kesklinna vanema kandidaat Monika Haukanõmm.

 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et esitas Kesklinna vanema kandidaadiks Monika Haukanõmme, kelle kandidatuuri toetasid nii linnavalitsuse liikmed, linnaosavanemad kui ka Keskerakonna Tallinna Nõukogu. 

"Ametlikku linnavalitsuse otsust veel ei ole, aga mulle tundub, et me leidsime inimese, kelle taust, kogemus, aga ka väärtused annavad meile lootust, et Kesklinn saab endale tugeva linnaosavanema," sõnas linnapea. "Mina alati hindan, kui juhil on esiteks elukogemus, haridus, aga ka erinevatest valdkondadest pikaajaline töökogemus. Monikal see kogemus on olemas, sealhulgas ka poliitiline kogemus.”

Haukanõmm tänas linnapead usalduse eest. "Katlemata on Kesklinna vanema ametikoht väga väärikas ja nõudlik," ütles ta. "Kui otsus on kinnitatud, siis kindlasti olen valmis pühenduma ja sellesse suhtuma täie tõsidusega."

Haukanõmm rõhutas, et praeguse koroonakriisi tingimustes on oluline, et linlaste turvatunne on tagatud ja sotsiaalteenused nende jaoks olemas. 

"Olenemata sellest, kas meil on kriis või mitte, peab linnaosaelanikele olema tagatud turvatunne, et me ei jäta kedagi üksi ja abi on olemas," sõnas ta. "Sotsiaalteenuste jätkuvus peab olema tagatud. See tähendab seda, et olgu see uuel moel ja teistmoodi, aga kõik, kes vajavad, peavad abi saama. Pööran siin tähelepanu sotsiaalteenustele, sotsiaaltoetustele aga ka lastekaitse teemadele ja kindlasti kodu- ja perevägivallale."

Haukanõmm ütles, et teine teema on liikuvuse teema ehk siis keskkonnasõbraliku liikuvuse tagamine kesklinnas. "Selleks on juba palju tehtud aga kindlasti tahan jätkata seda teed, et arendada rattaliiklust, soodustada inimeste jalgsiliikumist, vähendada autostumist," sõnas ta. "Sellest on väga lihtne rääkida, seda on väga raske teha, sest erinevate liikumsiviiside vahel on tihti konflikt. Seda tuleb teha nii, et kõikide huve oleks arvestatud, sealjuures ka autodega liiklejate omasid. Väga lühidalt tahaksin selle teema juures rääkida liikluse turvalisusest jalakäijatele. Kuidas arendada kergliiklust ja rattateede võrgustikku ning kindlasti on olulised avalikud alad ja pargid, mis kutsuksid meid liikuma."

Haukanõmme sõnul tahab ta kolmandaks jätkata selle teemaga, et Tallinna linn oleks järjest rohkem avatud merele. "Hea algus reidi teega on tehtud, aga see ei anna põhjust jääda loorberitele puhkama," sõnas ta.

Praegu juhib Kesklinna linnaosa vanema kohusetäitjana Anu Aus.

Tallinna Perearstikeskuse juhatuse esimehe ametis olnud ja Eesti Vabaerakonna liikmena eelmisesse riigikogu koosseisu kuulunud Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga tänavu suve hakul. 

"Olles aktiivselt tegev tervishoiuvaldkonnas tunnetan vajadust panustada sotsiaalhoolekandesse ja tervishoidu, sest valdkond vajab mõningaid muutusi ning nende elluviimiseks peab ise aktiivselt kaasa lööma," ütles Haukanõmm toona. 

"Eestis on vaja julgeid otsuseid, et hooldekoduteenus oleks inimlikult soe ja hooliv, samas kaasaegne ja  inimestele taskukohase hinnaga, mis aitab inimestel väärikalt vananeda. Samuti olen valmis pingutama, et omastehooldus oleks laiapõhjalisem ning tugisüsteem puuetega inimestele tõhusam," rääkis ta juuni alguses.

Haukanõmm on Eesti Paraolümpiakomitee president, Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees ja Eesti Puuetega Inimeste Fondi nõukogu liige.

Laadimine...Laadimine...