VIDEO! Klandorf: naastrehvide kiire vahetus hoiab tänavad sodist puhtana

"See on tohutu kogus naastrehvidega asfaltist üles kistud saasta, mida me iga päev tänavatelt korjame," ütles kõlvart. "Igal aastal korjame 200-300 veokikastitäit naastrehvide tekitatud asfaldipuru."

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Klandorf: naastrehvide kiire vahetus hoiab tänavad sodist puhtana

Sandra Lepik

"See on tohutu kogus naastrehvidega asfaltist üles kistud saasta, mida me iga päev tänavatelt korjame," ütles kõlvart. "Igal aastal korjame 200-300 veokikastitäit naastrehvide tekitatud asfaldipuru."

"Maanteeamet on inimestele andnud signaali mitte vahetada enne aprilli lõppu naelrehve," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. "Mina ei ole sellega nõus - seaduse järgi on 31. märts see päev, kui peaks talverehvid ära vahetama."

Klandorf ütles, et kui me hakkame rehvivahetust mai või juuni kuus tegema, siis tõmbame väga suurel hulgal naelrehvidega asfaltipuru üles. "Kui maale või metsa ei ole plaanis sõita, võiks rehvid vahetada suverehvide vastu juba praegu," sõnas ta.

Eelmise nädala jooksul pühiti Tallinnas 2000 tonni prahti kokku. "Me oleme tänavate kastmisega alustanud varakult. Kui muidu alustasime aprilli keskel, siis tänavu alustasime märtsi lõpus," selgitas abilinnapea Kalle Klandorf. "Kõigepealt peab tänavatelt puhastama liiva ja alles siis saame peale tulla kastmisautodega. Sellised koristused on tehtud juba näiteks Pirita teel ja ka kesklinnas." 

Klandorfi sõnul on suurenenud tähelepanu all bussiootepaviljonid, kus tavapärasest võib olla rohkem inimesi. "Selleks on Tallinn oma koostööpartneritele andnud korralduse pesta bussiootepaviljonide pinke vähemalt üks kord päevas. Tallinna lepingupartner JCDecaux, kes omab osasid bussipaviljone, on juba ühe puhastusringi kõikidele paviljonidele peale teinud. Niisamuti jätkub Tallinna Linnatranspordi ASi ja Tallinna Transpordiameti hallatavate trammi- ja bussipeatuste pesu," rääkis Klandorf.

Abilinnapea sõnul on erimeetmetena võetud ette Tallinna parkides asuvad pingid, mida pestakse survepesuga. Lisaks pööratakse tähelepanu parkides lendprahi koristamisele.

Tänasel kriisikoosolekul said lisaks ka Tallinna linnaosad täiendava ülesande vaadata, kuidas kiirendada sisekvartaalsete tänavate puhastamist.

Puhastustöid teostatakse sõiduteedelt, kõnniteedelt, jalgratta- ja jalgteedelt, parklatest jm. Tööde läbiviimiseks on oluline, et rentslites paakunud mustuse eemaldamiseks on võimalik seda niisutada ning mustuse kokku kogumise järgselt on võimalik külmumisohtu kartmata teostada tänavapesu, vastasel juhul tekitavad koristustööd juurde hulgaliselt lenduvat tänavatolmu.

Lõplik tänavakoristus teostataksegi siis, kui lõppeb naastrehvide kasutusaeg. Kui ootamatu lumi või miinuskraadid töid ei takista, lõppevad kevadised koristustööd pealinnas aprillikuu lõpuks.

Tänasel päeval teostab koristustöid 40 mehhanismi, sealhulgas 6 tänavapesuautot, lisaks 31 käsitööbrigaadi 74 inimesega. Möödunud nädala seisuga koguti kokku ligikaudu 2000 tonni pühkmeid.

Klandorf ütles, et kõik restoranid ja baarid Tallinnas täidavad praegu korrektselt korraldust sulgeda uksed kell 22. "Natuke keerulisem lugu on mänguväljakutega, sest lapsed ikka kogunevad nende juures," selgitas Klandorf. "Hoidke oma lapsi, et nad ei koguneks. Üldiselt on pilt Tallinna linnas muutunud oluliselt paremaks, kui see oli paar nädalat tagasi." 

Tänavate remontimised Tallinnas jätkuvad ka praeguses eriolukorras.

Laadimine...Laadimine...