VIDEO! Meditsiinijuht Popov: meil läks ausalt öeldes hästi! Ööpäevaga lisandus 13 COVID-19 positiivset testitulemust

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov ütles, et koroonapuhang näitab stabiliseerumise märke nii Saaremaal kui ka terves Eestis.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Meditsiinijuht Popov: meil läks ausalt öeldes hästi! Ööpäevaga lisandus 13 COVID-19 positiivset testitulemust (2)

Õnne Puhk / Video: Dmitri Povilaitis

"Meditsiinisüsteem valmistus hullemaks stsenaariumiks, aga meil läks ausalt öeldes hästi!" ütles terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov, tänades inimesi, tänu kelle vastutustundlikkusele on Eestis õnnestunud siiani koroonanakkuse levikuga suhteliselt hästi toime tulla.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 124 COVID-19 viiruse testi, millest 13 proovi ehk  1,2 protsenti osutus positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 49 527 esmast testi, nendest 1 660 ehk  3,4 protsenti on olnud positiivsed.

 

28. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 91 inimest, kellest üheksa on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 240 inimest. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 50 inimest.

Viimase 24 h jooksul lisandus maakondade vaates kõige rohkem positiivseid Ida-Virumaale (6), Harjumaale (Tallinn 4) ja Lääne-Viru maakonda (3). Testi tulemused jagunevad ühtlaselt vanusegruppide lõikes, kõige nooremad positiivse testi tulemusega inimesed on vanusegrupis 10-14, kõige eakam üle 85. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Popov ütles, et koroonapuhang näitab stabiliseerumise märke nii Saaremaal kui ka terves Eestis. Saaremaal lõpetatakse alates 30. aprillist kriisistaabi töö ja samal päeval lahkub sealt ka kaitseväe välihaigla. "Kuressaare haigla töö läheb tavapärasesse rütmi ning plaanilise ravi osutamine taastatakse samm-sammult," sõnas ta.

Valvsust ei tohi kaotada

Samas ütles Popov, et valvsust ei tohi kaotada. "Ei ole veel nii hästi, nagu me näeme statistikast – ühe nädalaga on lisandunud 60 uut juhtu, millest 18 patsienti ei osanud öelda, kust nad nakkuse said," hoiatas ta.

"Me peame õppima, kuidas edasi elada ja millised on reeglid, et mitte nakatuda, kui viirus ka edaspidi püsib," ütles Popov.

Suviste ürituste korraldamise kohta ütles ta, et see, kuhu tõmmata piir, et mis on lubatud ja mis mitte, sõltub nn ohuhinnangute maatriksist: "Suur vahe on selles, kas üritus toimub vabas õhus või siseruumides – vabas õhus on nakkuse levik märkimisväärselt piiratum," selgitas ta.

Teiseks on oluline, millised inimesed üritusel osalevad. "Riskigrupi, st vanemate inimeste ja kaasuvate haigustega inimeste puhul tuleb  kaaluda, kas nad ikka tingimata peavad osalema," selgitas ta.

Samas, lastega üritustele, kuna on teada, et lapsed nakatuvad vähem ja kergemalt, ei pea nii rangeid piiranguid seadma, ütles Popov.

Popov lisas, et hooldekodudes ta siiski piirangute leevendamist niipea ette ei näe.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse eriolukorra kodulehelt www.kriis.ee/et/koik-kusimused-ja-vastused

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...