VIDEO! Vaata fotosid, milline hakkab välja nägema Mustamäe riigigümnaasium

"Esimese Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi eesmärk on lisaks kvaliteetse gümnaasiumihariduse andmisele populariseerida ka loodus- ja täppisteadusi, infotehnoloogiat ja ettevõtlikkust," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. 

Pilt: Riigi Kinnisvara
Haridus Video

VIDEO! Vaata fotosid, milline hakkab välja nägema Mustamäe riigigümnaasium

Toimetaja: Toomas Raag

"Esimese Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi eesmärk on lisaks kvaliteetse gümnaasiumihariduse andmisele populariseerida ka loodus- ja täppisteadusi, infotehnoloogiat ja ettevõtlikkust," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. 

 

"Asukoht Mustamäel annab selleks suurepärase võimaluse, sest läheduses paiknevad lisaks Tallinna Tehnikaülikoolile ka paljud valdkonnaga seotud edukad ettevõtted," lisas Reps.

25images

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi (Akadeemia tee 25), mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga "Kuppelmaastik". Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe.

33images

Riigi Kinnisvara projektidirektor ja konkursi koordinaator Raivo Toom selgitas žürii tagasisidet võitjale: "Žürii hinnangul on võidutöö eeliseks kahe mahuna kavandatud lahendus, kus kärarikka spordihoone omaette maht ei sega igapäevast õpikeskkonda vaid loob koos vaheruumiga uue ühtse keskkonna. Toredaks maastikuliseks lisaks on Akadeemia tee äärne lineaarpargi ettepanek. Lahendus toimib kui stardipunkt kogu Tehnopoli alale - krunti läbib diagonaalne liikumine on säilitatud ja loodud avalikust ruumist võib mugavalt läbi jalutada. Lisaks on siseruumi jätkumine välise maastiku astmestikuna väga sümpaatne ning hoone vormiline lahendus on huvitav - kolmnurga tipu suunamine Akadeemia tee poole tekitab toreda perspektiivi. Õpperuumide seonduvus rekreatsiooni alade ja kogunemisruumidega on väga hea."

Arhitektuurikonkursi teine koht läks ideekavandile "Mumm", mille esitas konkursile arhitektuuribüroo Salto ning autoriteks on Ralf Lõoke ning Martin McLean.

Kolmanda koha saavutas ideekavand "Emmental", autoriteks Mihkel Räni Raev, Lauri Läänelaid, Raul Kalvo ja Tõnis Savi Inphysica Technonolgy OÜ-st ja ACB OÜ-st.

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid "Ruut", autoriks Koit Ojaliiv arhitektuuribüroost Kuu ning "Siug"  arhitektuuribüroo Molumba ning autorid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ning Tamara Nesic.

Koolihoone netopinnaks on koos võimlaga ca 7900m2. Õpilasi 1080, õpetajaid ning muud personali 120.

Teises etapis on ette nähtud laiendus esimese etappi toetavate ruumidega, millega koos suletud brutopind 16000m2.

Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist ning liikmetena Tallinna Linnaplaneerimisameti arhitekt Paco-Ernest Ulman, Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Reet Valk, Rasmus Tamme ja Margus Maiste.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 36000 eurot. I koht 12000 eurot, II koht 9000 eurot ja III koht 6000 eurot. Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 9000 eurot. Võistluse tähtajaks esitati 10 ideekavandit.

Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Laadimine...Laadimine...