Tallinn

Tallinna Televisioon vabalevist ei lahku

Tallinna Televisioon vabalevist ei lahku

"Meie vaatajaskonnas on palju inimesi, kellel pole tasulisi kanaleid, meie oleme saadaval just vabalevis," selgitas Tallinna Televisiooni juhatuse liige Revo Raudjärv. "Maapiirkondades vaadatakse meid palju, sest sinna igasugused satelliidid ei jõua."

Kesklinna vanem läheb aeda värvima

Kesklinna vanem läheb aeda värvima

Tallinna Kesklinna valitsus tegi täna algust kampaaniaga "Värvime Kesklinna värskeks!", mille peaauhind on suviselt lõbus: linnaosa vanem Taavi Pukk läheb ja värvib ise ära võitja aia.

Linn teeb Kopli kalmistupargi korda

Linn teeb Kopli kalmistupargi korda

Park saab uued mugavad pingid, mahukad prügikastid ning valvama hakkavad pargivahid, kes tagavad, et kõigil oleks pargis hea viibida. Samuti tehakse korda parki läbiv tee, trepid ja purskkaev.

 

Tallinn kandideerib Euroopa innovatsioonipealinnaks

Tallinn kandideerib Euroopa innovatsioonipealinnaks (1)

"Tallinn esitleb end konkursil Euroopa ühe uuendusmeelseima riigi pealinnana, kuhu tulevik on juba saabunud ( The City Where the Future is Now)," ütles Tallinna ettevõtlusameti välisprojektide juhtivspetsialist Jaanus Vahesalu. "Kandideerimisel on kolm nurgakivi. Tallinn kui tõeline e-ühiskond, kus kõik on digitaalselt võimalik. Tallinn kui terve elustiili linn, kus roheline ja tervislik eluviis on inimõiguse. Tallinn kui "Teeme ära!" kampaania linn, kus loovus ja ühised ettevõtmised ühendavad kogukondi. 

Tallinn on elukalliduselt maailmas 160. linn

Tallinn on elukalliduselt maailmas 160. linn

Kõige kallim linn oli sel aastal Angola pealinn Luanda, samas kui mullu kõige kallimaks hinnatud linn Hongkong langes teisele kohale. Kõige odavamad olid aga Tuneesia pealinn Tunis, Kõrgõzstani pealinn Biškek ja Makedoonia pealinn Skopje.

Vesiallik: Haabersti ristmiku juures pole lubatust rohkem puid maha võetud

Vesiallik: Haabersti ristmiku juures pole lubatust rohkem puid maha võetud

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesialliku kinnitusel ei vasta tõele meedias levivad väited, nagu oleks Haabersti ristmiku ehitusobjekti ümbruses maha võetud lubatust rohkem puid. "Puude raie on toimunud vastavalt raieplaanile ja raieloal märgitule. Meedias leviv informatsioon raieloas märgitud puude raiemahu ületamise kohta on väär ja inimesi eksitav."

Vanalinna suvine  parkimiskorraldus tühistatakse

Vanalinna suvine parkimiskorraldus tühistatakse

Alates reedest,  23. juunist muutub  Tallinna vanalinnas nn suvine parkimiskord -  tänavatel, kus seni oli öösel vastu laupäeva ja öösel vastu pühapäeva oli parkimine keelatud, on sellest ajast parkimine lubatud ning sõidukit teisele tänavale viima ei pea.

TAAVI AAS: Paneme linnas sõitma eriti kiired pikad bussid

TAAVI AAS: Paneme linnas sõitma eriti kiired pikad bussid (1)

Uued kiirbussid sõidaksid muust liiklusest eraldi rajal ja mahutaksid sama palju rahvast kui trammid. Lisaks on kiirbussid uutest trammiliinidest kümme korda odavamad. "Seda raha saaks kasutada näiteks linnakeskkonna inimväärsemaks muutmiseks," ütles tegevlinnapea Taavi Aas.

Tammsaare pargi uuendamine on alanud

Tammsaare pargi uuendamine on alanud

Sel nädalal algasid tööd Tammsaare pargi Estonia teatri poolsel küljel. Sinna, kus vanasti asus Uus turg, tuleb nüüd samuti turuplats ja väljak, kus saab korraldada kontserte ning muid kultuuriüritusi.

VIDEOD! Kuhu saata lapsed laagrisse?

VIDEOD! Kuhu saata lapsed laagrisse?

Tallinna Televisooni "Suvestuudios" on Camp of Hip-Hop noortelaagri peakorraldaja Gerly Tuur, et tutvustada seda 17.-23. juulil toimuvat noortelaagrit 7-14-aastatele noortele, mis toimub tänavu kuuendat korda ja on välja kasvanud rahvusvahelisest hip-hopilaagrist. 

Stroomi rannas lõhuti pinke ja rannakabiine

Stroomi rannas lõhuti pinke ja rannakabiine

Varahommikul lõhusid vandaalid Stroomi rannas riietuskabiine ja pinke. Rüüstamistöö toimus ranna Kopli-poolses otsas, lõhkumisel kasutati traktorit, mille rehvijäljed jäid rannaliivale. Politseid kutsus kohale ranna hooldaja, kes nägi rüüstamistööd pealt. Kurjategijatel õnnestus sündmuskohalt põgeneda. 

Asula tänav on põhjalikult uuenenud

Asula tänav on põhjalikult uuenenud

Esmaspäeval, 19. juunil tutvustavad tegevlinnapea Taavi Aas, Kesklinna vanem Taavi Pukk, kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik ja ehitusfirma Lemminkäinen Eesti AS esindajad põhjalikult uuenenud Asula tänavat.

Suvi toob Lasnamäele suured pargiehitused

Suvi toob Lasnamäele suured pargiehitused

Elanikud soovisid rajatavasse Priisle parki kogukondlikku aeda, mida nad saavad ise kujundada, infostendi asumi ajaloo ning kohalike uudiste ja kuulutuste tarvis, varjualuseid vihma, päikese ja tuule eest ning jäätise, maiustuste ja jookide müügilette.

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme üldplaneering ootab hinnangut

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme üldplaneering ootab hinnangut (1)

"Mitte keegi ei mõista Nõmme olemust ja linnaosa vajadusi paremini kui siinsed elanikud ja kui me praegu ei kasuta seaduses ette nähtud võimalust, enne kehtestamist planeeringus esitatud seisukohad veelkord üle vaadata, pole meil hiljem õigust nuriseda, kui miski ei peaks meeldima," kirjutab Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.

Taavi Aas: Autod võiks südalinnas kolida maa alla

Taavi Aas: Autod võiks südalinnas kolida maa alla

Kaubamaja lähistel võiks autoliiklus kolida maa alla, uuel peatänaval aga alluda jalakäijate reeglitele. Lisaks võiks eraarendajatele kehtida seadus, et 25-30% korteritest ehitatakse taskukohasteks üürikodudeks, leidsid eksperdid linnafoorumil "Millist linnasüdant soovime?".

Juhtkiri: anname kesklinna inimestele tagasi

Juhtkiri: anname kesklinna inimestele tagasi

"Tallinngi on teinud suurema osa vanalinnast vaid jalakäijate alaks ning ehitanud Viru ja Harju tänava selle nimel ümber. Samuti andis linn mõne aasta eest Vabaduse väljaku inimestele tagasi ja seal enne laiutanud autod kolisid maa alla," kirjutab tegevtoimetaja Oliver Õunmaa.

RIHO RÕÕMUS: Lauluväljak on koht, kus unustatakse vaen

RIHO RÕÕMUS: Lauluväljak on koht, kus unustatakse vaen

"Need, kes muidu omavahel kisklevad, istuvad siin kõrvuti ja valavad koos pisara," nendib Tallinna lauluväljaku direktor ja ansambli Vanaviisi liige Riho Rõõmus, kelle sõnul ootab lauluväljaku alatulevikus ees uuenduskuur. "Tuleb leida uusitõmbenumbreid, samas säilitada selle paigaerilisus," lisab ta.

Tondiraba huvikoolis peetakse sarikapidu

Tondiraba huvikoolis peetakse sarikapidu

Homme toimub Lasnamäel sügisel avatava Tondiraba huvikooli (Punane 69) sarikapidu, kus abilinnapea Mihhail Kõlvart tänab hoone ehitajaid seni tehtud töö eest ja ühtlasi võtab ehitajatelt vastu sarikapärja.

TASUTA! Pirital toimub õhtumatk

TASUTA! Pirital toimub õhtumatk

Tallinna Keskkonnaamet kutsub osalema homme, 15. juunil toimuval Pirita rannaala loodusväärtusi tutvustavale õhtumatkale. Kogunemine Pirita Rannavalve hoone ees kell 18:00.

Tallinna Reaalkooli juurde ehitatakse reaal- ja loodushariduse kompetentsikeskus
Haridus Tallinn

Tallinna Reaalkooli juurde ehitatakse reaal- ja loodushariduse kompetentsikeskus (1)

Tallinna Reaalkooli juurde ehitatakse reaal- ja loodushariduse kompetentsikeskus, mis annab õpilastele võimaluse omandada maailmatasemel reaal- ja  loodusaineid, lisaks Reaalkooli õpilastele saavad tulevast kompetentsikeskust kasutada ka teised Tallinna koolid. Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna linnal kolm peamist eesmärki koolivõrgu korrastamine, õpikeskkonna kaasajastamine ja parimate praktikate rakendamine.

 

Lasnamäe õpilasmalev alustab juuni lõpus tööd

Lasnamäe õpilasmalev alustab juuni lõpus tööd

Ülejärgmisel esmaspäeval alustab tööd Lasnamäe õpilasmaleva rühm. Tänavu suvel saab Lasnamäel õpilasmalevas tööd ligi 20 noort vanuses 13-15 aastat. Lasnamäe malevarühm teostab 26.06.-07.07.2017 erinevaid haljastuse ja heakorratöid Pae pargis.

Harvardi teadur: Tallinna üürihinnad on juba praegu noorte perede sissetulekutega tasakaalust väljas

Harvardi teadur: Tallinna üürihinnad on juba praegu noorte perede sissetulekutega tasakaalust väljas

"Tallinnas maksab praegu keskmine üürikorter 600 eurot kuus, millele lisanduvad kütte ja kommunaalkulud, kokku umbes 800 eurot. Et igakuine kulutus jääks 30 protsendi juurde, peab pere sissetulek olema vähemalt 2600 eurot. Need, kes teenivad alla selle, vajavad juba taskukohaseid elamispindu," rõhutas eestlasest arhitekt Andres Sevtsuk Harvardi Ülikooli disainiteaduskonnast, kelle sõnul peaksid eraarendajad panustama rohkem odavate elamispindade ehitusse.

Ehituslubade menetlusaeg on Tallinnas üle kahe korra lühenenud

Ehituslubade menetlusaeg on Tallinnas üle kahe korra lühenenud (2)

"Esimene faktor, mis kiirendab menetlust, on projekti kvaliteet, sest märkuste tegemine ja neile vastamine on ajakulukas. Teiseks oleme püüdnud selgemalt piiritleda projekteerija ning ameti vastutust. Ja kolmandaks värbas Linnaplaneerimise Amet ka lisatööjõudu," selgitas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Anu Hallik-Jürgenstein.

Taavi Aas: südalinna liiklus võiks liikuda maa alla

Taavi Aas: südalinna liiklus võiks liikuda maa alla (2)

"Tavaliiklus võiks liikuda Kaubamajas ja Rävalas maa alla, sinna on tulemas ka suured maa-alused parklad. Viru bussiterminal võiks tulla maa peale Laikmaa tänavale - see annaks võimaluse Tammsaare parki siduda nende kvartalitega, kus uusarendused algavad," kirjeldas tegevlinnapea Taavi Aas.

Laadimine...Laadimine...