Tallinn

Tallinn ja Helsingi vahetavad kogemusi jäätmekäitluses

Tallinn ja Helsingi vahetavad kogemusi jäätmekäitluses

Tallinna delegatsioon eesotsas abilinnapea Züleyxa Izmailovaga on täna töövisiidil Helsingis. Külastuse eesmärk on tutvuda Soomes kasutusel olevate jäätmekäitlusmudelite ja -tehnoloogiatega, sealhulgas innovaatilise jäätmete torutranspordi süsteemiga.

Tallinn tegi Eesti Keskkonnateenustele prügi vedamata jätmise eest trahvi

Tallinn tegi Eesti Keskkonnateenustele prügi vedamata jätmise eest trahvi

Tallinna Jäätmekeskus tegi Eesti Keskkonnateenuste AS-ile Mustamäel jäätmete vedamata jätmise eest 4000-eurose leppetrahvi. "AS Eesti Keskkonnateenused alustasid prügivedu 1. veebruarist, kuid sellest ajast saadik on saadetud rohkelt kaebusi vedamata prügi pärast," ütles Jäätmekeskuse juhataja asendaja Kristjan Mark. "Linnal on kohustus nõuda vedajalt lepingu täitmist."  

Valgevase tänaval algab taastusremont

Valgevase tänaval algab taastusremont

Tallinna Kommunaalameti tellimusel alustatakse alates esmaspäevast, 26. märtsist Valgevase tänaval, Tööstuse tänava ja -Valgevase tänava 18 vahelisel lõigul, taastusremonttöödega. Ehitustööde ajal on tänav tavaliiklusele suletud. Kohalikele elanikele tagatakse juurdepääs. Ümbersõit on korraldatud Graniidi tn ja Vana-Kalamaja tn kaudu.

 

VIDEOD: Õpetajad arutavad parima eesti keele õppe üle

VIDEOD: Õpetajad arutavad parima eesti keele õppe üle

"Teemade ring on lai, alates robootika kasutamisest lasteaia keeleõppes ning lõpetades teisest keele- ja kultuuriruumist Eesti haridussüsteemi tulnud hariduslike erivajadustega laste keeleõppe küsimustega," rääkis Tallinna haridusvaldkonna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Lauri Laats: prügikriis Tallinnas näitab ettevõtja ahnust

Lauri Laats: prügikriis Tallinnas näitab ettevõtja ahnust (1)

"Mustamäel ajavad prügikastid üle ääre ja linnaosa valitsuse telefonid on pahaste kodanike kõnedest punased. Veebruaris alanud ja AS-i Eesti Keskkonnateenused laialt üles kiidetud korraldatud jäätmeveost pole linnaosas jälgegi, tegemist paistab olevat täiesti korraldamata jäätmeveoga," kirjutab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Nõmme tähistab homme vapi ja lipu päeva

Nõmme tähistab homme vapi ja lipu päeva

Neljapäeval, 22. märtsil on Nõmme vapi ja lipu päev. Sel puhul heisatakse homme hommikul kell 8.30 Glehni ausamba juures oleval lipuväljakul mastidesse kolm Nõmme lippu. Sama on oodatud homme tegema ka need majaomanikud, kel Nõmme lipud olemas.

Nõmme tähistab homme vapi ja lipu päeva

Nõmme tähistab homme vapi ja lipu päeva

"Kuigi Tallinn tervikuna on ühtlustamas oma visuaalset identiteeti, on igal linnaosal oma eripära ning vähemalt Nõmme hoiab jätkuvalt au sees nii oma ajaloolist vappi kui lippu," ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Arvamusliidrid soovivad Patareisse kommunismikuritegude muuseumit

Arvamusliidrid soovivad Patareisse kommunismikuritegude muuseumit (2)

Erinevates valdkondades tegutsevad rahvusvahelise kaaluga arvamusliidrid, teiste hulgas Garry Kasparov, Sofi Oksanen ja Paul Goble, kutsuvad Eesti valitsust üles looma võimalused rahvusvahelise kommunismikuritegude muuseumi ja teaduskeskuse rajamiseks Patarei vanglasse, nimetades seda algatust vabaduse, rahu ja demokraatia säilitamiseks väga vajalikuks.

Kristiine tugevdab koostööd asumiseltsidega

Kristiine tugevdab koostööd asumiseltsidega

Kristiine Linnaosa Valitsus kutsub linnaosa asumiseltse ja kodanikeühendusi endast märku andma. Linnaosavalitsuse soov on kaardistada aktiivsed asumiseltsid, et tugevdada kogukondlikku tegevust ja ühtekuuluvust ning edendada linnaosa arengut elanike huvidest lähtuvalt.

FOTOD JA VIDEO! Vaata, milline hakkab Linnateatri sisehoov tulevikus välja nägema!

FOTOD JA VIDEO! Vaata, milline hakkab Linnateatri sisehoov tulevikus välja nägema!

"Võidutöö juures pean ma eriti õnnestunuks publikuala lahendust kõigi oma kohvikute ja fuajeedega," märkis Tallinna Linnateatri peanäitejuht ja arhitektuurivõistluse žürii esimees Elmo Nüganen. "See on valgusküllane, avar, huvitavalt liigendatud ja terviklik lahendus. Ja teiseks – teatrisaal. Suure sügavusega, avatud ja avar. Tugeva potentsiaaliga saamaks täiesti ainulaadseks teatrisaaliks."

HARRI MOORA: Eesti on ainus Euroopa Liidus, kus omavalitsusel pole õigust ise jäätmekäitlust korraldada

HARRI MOORA: Eesti on ainus Euroopa Liidus, kus omavalitsusel pole õigust ise jäätmekäitlust korraldada (5)

"Kohalike omavalitsuste võimalused pole täna piisavad, et täita neile pandud jäätmehoolduse kohustusi ning panustada efektiivselt riiklike eesmärkide täitmisse," ütles keskkonnaekspert Harri Moora. "Kui jätad vanainimese üksi võitlema kontserniga, siis tema võimekus läbirääkimiseks on null," tõdes advokaat Carri Ginter. "Tallinna mudel on ainuke loogiline võimalus teenusepakkuja ja inimese vahele paigutada mingigi kompetentsiga läbirääkimisvõimega olem."

Korteriühistud saavad haljastustoetust

Korteriühistud saavad haljastustoetust

Tallinna korteriühistud saavad õuealade haljastamiseks toetust taotleda – varasemaga võrreldes on haljastustoetuse taotluste menetlemine, toetuste määramine ja väljamaksmine lihtsamaks ja kiiremaks muudetud.

Mölder: puuetega laste liiniveo teenust tuleb parandada

Mölder: puuetega laste liiniveo teenust tuleb parandada

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder tõdeb, et puuetega inimestele osutatavas liiniveoteenuses esineb kitsaskohti ning Eesti Ekspressis ilmunud lugu, mis nimetatud teemat käsitles, on kahetsusväärne. "Peame kiiremas korras leidma lahendusi, sest meie kohustus on tagada inimeste heaolu ning sotsiaalvaldkond peab terviklikult saama rohkem tähelepanu."                 

Tallinna kaasaegseim lasteaed ehitatakse Piritale

Tallinna kaasaegseim lasteaed ehitatakse Piritale

Seni kahes väiksemas hoones tegutsev Pirita Kose lasteaed saab ehitustööde käigus kaasaegsema hoone koos suure õuealaga. Lisaks rajatakse õuealale loodushariduskeskus, mida saavad kasutada ka teised lasteaiad. "Lasteaed saab endale kauni saali, valgusküllase klaasgalerii ja kaasaegsed rühmaruumid. Uus hoone mahutab tulevikus kuni 144 last, mis tähendab, et linnaosasse lisandub lasteaiakohti," ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Laadimine...Laadimine...