Tallinn

Poolsada väikest kesklinlast sai kingiks ranitsa
Haridus Tallinn

Poolsada väikest kesklinlast sai kingiks ranitsa

„Meie linnaosa sotsiaalhoolekande osakond kinkis täna 50 lapsele ranitsad koos esmavajalike koolitarvetega," rääkis Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. "See on Punase Risti iga-aastane tänuväärne ettevõtmine, mis sai alguse juba 26 aastat tagasi."

GALERII JA VIDEO! Kesklinna sotsiaalkeskus avas taas uksed

GALERII JA VIDEO! Kesklinna sotsiaalkeskus avas taas uksed

"Koroonast ja seejärel ka suvepuhkustest tingitud pausi järel on tänasest Kesklinna sotsiaalkeskuses taas avatud päevahoid ja söögisaal," rääkis Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. "Kuna aga viirus varitseb endiselt, siis esialgu tegutseb keskus suure ettevaatlikkusega."

FOTO! Kristiines murdis koer orava maha

FOTO! Kristiines murdis koer orava maha

Koer hüppas puutüve najale ning üks ehmunud oravatest pudenes puu otsas alla, keda koer ründas. Naisterahvas ei jõudnud koera kinni hoida ning koer tiris ta sõiduteele pikali. "Naine karjus, olles juhtunust šokis. Orav käis koera hammaste vahelt läbi ning jooksis haljasalale, kust ma ta hiljem surnuna üles korjasin," seisis tunnistaja avalduses.

Tallinna Roosikrantsi tänavast saab arheoloogide töömaa

Tallinna Roosikrantsi tänavast saab arheoloogide töömaa

„Vabaduse väljaku poolses Roosikrantsi tänava otsas tuli kohe kaevetööde alguses välja kultuurkiht alates kiviajast," selgitas abilinnapea Kalle Klandorf. "Selle väärtusliku arheoloogilise leiu tõttu peatasime ajutiselt ehitustööd tänaval ja alustasime hankemenetlust arheoloogiliste uuringute teostamiseks."

Üha enam peresid saab linnalt täiendavat toiduabi

Üha enam peresid saab linnalt täiendavat toiduabi

"Linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad jagavad majandusraskustes lastega peredele toiduabi arvestusega üks toidupakk ühe lapse kohta nädalas. Kui esimesel nädalal jagati 231 perele 522 toidupakki, siis eelmisel nädalal 642 perele 1317 toidupakki ja täna 669 perele 1404 toidupakki," ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Puuküürnikud kujundasid mahajäetud hoones oma tuppa kunstinäituse

Puuküürnikud kujundasid mahajäetud hoones oma tuppa kunstinäituse (2)

Nimelt avastasid mupo inspektorid rutiinse kontrolli käigus hoone neljandalt korruselt hubaselt sisse seatud toa – põrandale oli laotatud puhas sinine kangas, vooditel olid madratsid-linad ja puhtad villased tekid ning peaaluseks lumivalged padjad. Seintele olid tundmatud puuküürnikud aga tervest majast kokku kogunud seinapildid ja postrid ning loonud omaette kunstigalerii.

Pirital avati nimeline pink Lembit Teesalule

Pirital avati nimeline pink Lembit Teesalule

"Lembit Teesalu klassi näitab kasvõi tõsiasi, et ta on ainus tehnikasportlane, kes on Kalevi suursõitudel võidutsenud nii mootorratta sadulas kui ka vormeliauto roolis," sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. 

Kalamaja legendaarne tänavakoer saab mälestusmärgi

Kalamaja legendaarne tänavakoer saab mälestusmärgi

"Kalamaja Žorik oli tabamatu ja suutis inimest alati üle kavaldada ning vältis varjupaika sattumist üle kümne aasta, mis on saavutus omaette. Kohalikud inimesed hoolitsesid nende südameisse pugenud hulkurkoera eest ning täna on juba väga raske aru saada, mis on selle elava legendi staatusesse tõusnud koeraga päriselt juhtunud ja mis muinaslugu," ütles Loomapäästegrupi nõunik Heiki Valner ja lisas, et Žorik on tänaseks kinni püütud ja elab LPG hoiukodus, kus talle tagatakse elu lõpuni parim ravi ja ninaesine.

Fotomuuseum avab sünnipäeva puhul raekoja taga fototänava
Kultuur Tallinn Ajalugu

Fotomuuseum avab sünnipäeva puhul raekoja taga fototänava

"Neljapäeva tähistab Fotomuuseum 40. sünnipäeva. Sel puhul on kell 11.00-16.00 Tallinna raekoja taga avatud Fototänav, mille alternatiivfotograafia võimalusi tutvustavatesse töötubadesse on oodatud kaasa lööma kõik fotohuvilised," teatas Tallinna linnamuuseumi kommunikatsioonispetsialist Eve Veigel. "Tegemist leidub suurtele ja väikestele."

VIDEO! Kesklinna sotsiaalkeskus avas taas oma uksed

VIDEO! Kesklinna sotsiaalkeskus avas taas oma uksed

"Koroonast ja seejärel ka suvepuhkustest tingitud pausi järel on tänasest meie sotsiaalkeskuses taas avatud päevahoid ja söögisaal. Kuna aga viirus varitseb endiselt, siis esialgu tegutseb keskus suure ettevaatlikkusega," rääkis Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.

10 000 ruutmeetrit Pirita teid sai uue asfaldi

10 000 ruutmeetrit Pirita teid sai uue asfaldi

“Pirita teedele ja tänavatele on pandud kokku 10 000 ruutmeetrit uut asfalti. Tööde käigus uuendati seitse liikluskünnist, rajati kaks imbala, vahetati välja äärekivisid, uuendati kaevupäiseid ja tehti haljastustöid,” loetles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 

Eesti Post kaasajastab Tallinna sihtnumbrite süsteemi

Eesti Post kaasajastab Tallinna sihtnumbrite süsteemi

"Parema postiteenuse pakkumiseks muutub alates 1. oktoobrist valik Tallinna linna sihtnumbreid. Muudatus puudutab ennekõike inimesi ja asutusi Kesklinna, Põhja-Tallinna, Kristiine, Haabersti, Mustamäe, Lasnamäe, Pirita, Nõmme linnaosades, kuid ka neid, kellel on soovi nimetatud piirkondadesse kirju või pakke saata," teatas Omniva kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Anette Lõhmus

Hoolimata soojast suvest püsib toorvee kvaliteet Ülemiste järves väga hea

Hoolimata soojast suvest püsib toorvee kvaliteet Ülemiste järves väga hea

"Kui tavapäraselt toorvee kvaliteet suvel pisut langeb, sest soojas vees armastavad kasvada taimed ja vohab plankton, siis tänavu suvel kinnitavad arvukad analüüsid, et toorvee kvaliteet on üle aastate vaat et parim," rääkis Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejev. Kui eelmise aasta samal perioodil oli vastav näitaja 99,5%, siis tänavu ei ole olnud võetud proovide seas mitte ühtegi mittevastavust ja joogivee kvaliteet on seega 100%. 

Mupo: naabrid kaebavad alusetult üksteise peale

Mupo: naabrid kaebavad alusetult üksteise peale (2)

Viimasel ajal on sagenenud mupo korrapidajale laekuvad kõned ja väljakutsed, kus naaber kaebab naabri peale. Ainuüksi sellel nädalal on tehtud kolm vale-väljakutset väitega, et naaber põletab oma aias mürgiseid mööblijäätmeid või plastikut. Üks väljakutsetest tehti aga lausa sauna kütnud naabrile. Kontrollimisel selgus, et sauna köeti korralike kuivade puuhalgudega ja väidetavat musta tossu korstnast ei tulnud. Teisel juhul oli tegemist teetöödele ette jäänud sireliokste põletamisega, mitte mürgise plastikuga, nagu kaebaja kurtis.

Õismäe linnumees väidab, et  toidab tuvisid-kajakaid Euroopa Liidu seaduste järgi
Tallinn Keskkond

Õismäe linnumees väidab, et toidab tuvisid-kajakaid Euroopa Liidu seaduste järgi

Mupo Haabersti piirkonna inspektorid Talehh Gusseinov ja Anastassia Mäe on juba pikemat aega proovinud tabada eakamat meesterahvast, kes Õismäel kortermajade akende all kohalike elanike meelehärmiks linde toidab. Paar korda on inspektoritel õnnestunud meest näha, aga mupo vormis inimesi silmates on ta kiiresti majja jooksnud. Inspektorid on hakanud teda naljatamisi omavahel "linnumeheks" kutsuma.

Valitsus toetas Porto Francole 39,4-miljonise laenu andmist

Valitsus toetas Porto Francole 39,4-miljonise laenu andmist

"Minu jaoks on see alles esimene kriis, kuid mulle on jätnud väga hea mulje meie riigi ametkondade abivalmidus ja soov keerulisel ajal tulla ja küsida, et mehed, mida meie teha saame, kas on kohta kuhu riik võiks õla alla panna," rääkis Porto Franco OÜ juhatuse esimees Rauno Teder. "Selge see, et riik saab ettevõtjat toetada ainult ajutiselt ja päriselus peavad ikka ettevõtjad läbi maksude riiki üleval pidama."

Pooled Piritale rajatavad teekünnised on valmis

Pooled Piritale rajatavad teekünnised on valmis

"Teekünniste ehitaja on uute künniste rajamisega Pirital sealmaal, et pooled on valmis ja kui ilm vähegi lubab, plaanib tööde tegija ülejäänud kuus künnist valmis saada augusti esimesel nädalal," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirital peeti eakate sünnipäevapidu

Pirital peeti eakate sünnipäevapidu

"Pirita linnaosa eakad sünnipäevalapsed kogunevad traditsiooniliselt kuus korda aastas Pirita vaba aja keskusesse, et üheskoos tähistada oma tähtsat päeva. Pärast pikka koroonapausi oli taaskord võimalus kõigil ka kokku saada," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Seekordsele peole olid kutsutud väärikas eas juuli- ja augustikuu hällipäevalapsed, keda Pirita linnaosas on 116.

VIDEO! Tallinna kalmistutel saab nüüd jäätmeid eri konteineritesse sorteerida

VIDEO! Tallinna kalmistutel saab nüüd jäätmeid eri konteineritesse sorteerida

"Kalmistutel olid ikka veel kasutusel ajast ja arust vanad "nõukaaegsed" konteinerid, erandiks oli vaid Metsakalmistu. Jäätmete liigiti kogumine kalmistutel oli sellisel moel üsna võimatu," rääkis Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. "Kuigi arenguruumi veel on, oleme märganud, et Tallinna kalmistute külastajad on juba hakanud pärast haudade korrastamist jäätmeid paremini sorteerima," tõdes Kadrioru Pargi juhataja Ain Järve. 

FOTOD JA VIDEO! Patarei merekindlus avas väravad kunstile ja loomingule

FOTOD JA VIDEO! Patarei merekindlus avas väravad kunstile ja loomingule (1)

"Kahtlemata on linnal hea meel, et selline selline hoone sai omaniku endale, sest ükski maja ei kannata pikalt seista. Teades Urmas Sõõrumaad juba kaua juba ja teades tema energiat, siis ma usun, et siit saab ikka päris hea asja," rääkis Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf teisipäeval Patarei merekindluse Goržhi hoovi avamisel.

FOTOD! Botaanikaaia teemapäev "Ürdid maitseks ja raviks"

FOTOD! Botaanikaaia teemapäev "Ürdid maitseks ja raviks"

Botaanikaaia meelteaia maitse- ja ravimtaimede hulgas on nii ammuseid tuttavaid kui ka vähem levinud ürtide esindajaid. Mitmekesiseid maitseelamusi pakuvad meile eksootilisemad ürditaimed. Botaanikaaias saab tutvust teha näiteks sidrunaloisiaga, ahtalehise käokullaga või santoliiniga.

Laadimine...Laadimine...