Tallinn

FOTOD! Põhja-Tallinn tähistas Metallroti aasta saabumist tuleskulptuuri põletamise ja kuuselõkke süütamisega

FOTOD! Põhja-Tallinn tähistas Metallroti aasta saabumist tuleskulptuuri põletamise ja kuuselõkke süütamisega

"Teretulnud on nii Põhja-Tallinna elanikud kui ka kõik teised, üritus on kõigile tasuta. Mereäärne ala Kalarannast kuni Noblessneri sadamalinnakust kujunes viimastel aastatel linnaelanike jaoks üheks eelistatavaimaks jalutuskäigu alaks, nii et lisaks võimsale vaatepildile põlevatest kuuskedest saate nautida ilusat merevaadet," ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

VIDEO! Snelli tiik pumbatakse tühjaks ja puhastatakse

VIDEO! Snelli tiik pumbatakse tühjaks ja puhastatakse

"Oleme regulaarselt korraldanud Snelli tiigi puhastamist sinna sattunud prügist ja kaasanud isegi tuukreid, aga see on ilmselgelt n-ö pinnapealne lahendus. Viimane põhjalik puhastus setetest tehti juba enam kui 30 aastat tagasi, nii et on viimane aeg tiik jälle tühjaks pumbata ning kogunenud mudast ja prügist puhastada," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Pirital arutletakse vaba sõna olemuse üle

Pirital arutletakse vaba sõna olemuse üle (1)

Konverentsil analüüsivad sotsiaalteadlane Marju Lauristin, õiguskantsler Ülle Madise, vandeadvokaat Robert Sarv ja poliitikaanalüütik Ahto Lobjakas vaba sõna nii ajaloolisest kui ka juriidilisest vaatenurgast lähtudes.

Mustamäel korraldatakse noortele tasuta esmaabikoolitused

Mustamäel korraldatakse noortele tasuta esmaabikoolitused

"Mul on heameel, et meie Mustamäe Noorte Nõukogu alustab uut aastat niivõrd kasuliku ja tänuväärse projektiga," ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. "Esmaabi andmise oskus on ju mõnelgi puhul sõna otseses mõttes elutähtis, koolitus nii tähtsal teemal nagu esmaabi kulub kõigile ära."

Tallinna Linnatransport tõstab sõidukijuhtide alampalka

Tallinna Linnatransport tõstab sõidukijuhtide alampalka

"Uus kollektiivleping tõstab meie ettevõtte sõidukijuhtide keskmise töötasu oluliselt kõrgemaks üldisest ühistranspordi sõidukijuhtide alampalga kokkuleppest," ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš. "Vastavalt lepingule tõuseb ühistranspordi sõidukijuhtide miinimumtöötasu ligi 6 protsenti 1292 euroni."

Algab kergliiklustee rajamine Viljandi maanteelt Järvevana teele

Algab kergliiklustee rajamine Viljandi maanteelt Järvevana teele

"Alustatava ehitusega laiendame Tallinna kergliiklusteede võrku, mis tagab paremad ja ohutumad liikumisvõimalused nii jalakäijatele kui ka jalgratturitele. Ühtlasi lubab Järve metsas kulgev uus teelõik pakkuda liikumisharrastajatele sobivat keskkonda," selgitas töö eesmärke Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

Tallinlased on abitelefoni 14 410 aktiivselt kasutusele võtnud

"Kõnede arv erineb päeviti – näiteks libedad teed ja tormituuled panevad inimesed meile oluliselt rohkem helistama. Huvitav on see, et inimesed küsivad meilt tegelikult väga laia spektriga küsimusi," sõnas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti patrulli- ja valveosakonna peainspektor Kaia Teek.

Laulupidu ja neli tulevast pruuti

Laulupidu ja neli tulevast pruuti (1)

"Aasta algus on igati kohane hetk selleks, et anda aru möödunud 365 päeva tegemistest ning tuua sealt välja põnevamad seigad. Miljon laudisesse löödud naela, üle 600 paari kulutatud töökindaid, üritus iga kolme päeva tagant, teadaolevalt neli sõrme pandud kihlasõrmust, üks juubelilaulupidu, üks Bocelli ja kogu Bon Jovi on mõned märksõnadest, mis iseloomustavad 2019. aastat Tallinna Lauluväljakul," kirjutab Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja.

Lasnamäele kerkib Eesti suurim võistlusujula

Lasnamäele kerkib Eesti suurim võistlusujula

"Loomulikult on meie õpilased rahul, kui Tondiraba spordikompleksi juurde ehitatakse suur ujula, kus me edaspidi käia saame," ütles Kuristiku gümnaasiumi direktor ja kehalise kasvatuse õpetaja Raino Liblik. "See oleks meie koolile kõige lähem ujula."

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal  juhul päästa

EKSPERDID: Linnahall tuleb igal juhul päästa (1)

"Filmifestivalide jaoks oleks linnahallis kaks saali ning festivalide vahel saaks neid kasutada kinona, konverentside pidamiseks ja teatrietenduste andmiseks," leidis PÖFF-i direktor Tiina Lokk-Tramberg. Kas linnahalli võiks tulla filmi ja kultuuri Ahhaa-keskus, moodsa kunsti näituse pesa või siiski konverentsikeskus ja kontserdipaik? Selle üle arutlesid peale PÖFFi juhi ka rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, urbanist Teele Pehk,  ja Tallinna kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp.

Linnatänavaid saastavad porised parklad ja ehitusmasinad

Linnatänavaid saastavad porised parklad ja ehitusmasinad (2)

"Kuiva ilmaga tõuseb siit palju tolmu, muidugi oleks vaja see plats ära asfalteerida," ütles Ida-Virumaalt Tallinna  koolitusele tulnud Karmen, kes oli oma sõiduki parkinud ühele järjekordsele kõvakatteta ja suurte lompidega parkimisplatsile Tallinna sadama piirkonnas. Parkimiskorraldaja EuroPargi tegevjuht tunnistab, et linnas on kümmekond "kahtlase" kattega parklat. Miks ikkagi on linnavõimu käed jäänud nende kordategemist nõudes lühikeseks?

Laadimine...Laadimine...