Tallinn

GALERII! Stroomi pargis avati jõulumaa

GALERII! Stroomi pargis avati jõulumaa

„Soovime uute valguslahenduste ja õuetegevustega pakkuda keerulisel koroonaajal jõulumeeleolu ja rõõmu,“ rääkis Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. Ta tuletas meelde, et jõulumaa külastajad oleksid mõistvad ning hoiaksid distantsi ja kannaksid maski.

Pirita otsib Eesti kauneimat jõuluehet

Pirita otsib Eesti kauneimat jõuluehet

„Pimedal ajal, aga eriti praegu igatsevad inimesed valgust, ilu ja häid emotsioone. Kindlasti tekitab hea tunde isetegemisrõõm ja üheskoos meisterdamine. Seepärast kutsun kõiki osalema Eesti kauneima jõuluehte konkursil,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 

Lasnamäel süttib esimene advendiküünal

Lasnamäel süttib esimene advendiküünal

“Oleme ette valmistanud huvitava Lasnamäe jõuluprogrammi, mida lähiajal oma elanikele tutvustame. Selle programmi esimene üritus toimub juba täna, kuhu kutsume kõiki lasnamäelasi,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Vabaduse väljakule kerkib maailmas ainulaadne valguspark

Vabaduse väljakule kerkib maailmas ainulaadne valguspark

„Talvepargi osad moodustavad lossiaedadele iseloomulikke läbikäidavaid pargimustreid. Ebamaise kogemuse pakub valgusmängu keskel liikumine, ümbritsetuna 150 000 dioodist moodustunud kaartunnelitest, pukspuudest, hekkidest ja purskkaevudest. Valgusmaailma keskne element on härmatises kuuske meenutav 10-meetrine puu, mis on nähtav ka möödasõitjatele,“ ütles talvevalguse tootnud firma juht Ivari Roosileht.

GALERII! Mustamäel avati uisupark

GALERII! Mustamäel avati uisupark

„Meil on hea meel pakkuda oma linnaosa inimestele mõnusat talvist meelelahutust ja on tore teada, et eelmisel aastal nautisid nii noored kui vanad liuväljal suuri uisukaari. Loodame sel aastal sama aktiivset osavõttu,“ sõnas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Vanalinnas elustuvad jõuluaknad ja süttib esimene advendiküünal

Vanalinnas elustuvad jõuluaknad ja süttib esimene advendiküünal (1)

„Pühapäeval kell 14 süütavad linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna praost Jaan Tammsalu Raekoja platsil esimese advendiküünla. Seejärel saab linlane Katariina kirikus valgustada nähtamatut jõulukuuske ja siis liikuda edasi Viru tänavale nautima vaateakendel pakutavat kontserti. Kindlasti ei saa jätta külastamata ka vabaõhu kunstigaleriid Pikal tänaval,“ rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm advendiaja algusest vanalinnas.

Pirita ehib end jõulurüüsse

Pirita ehib end jõulurüüsse

Erinevate tulede ja dekoratsioonidega kaunistatakse mitmed Pirita tänavad ja puud, traditsiooniliselt süttib 1. advendipühapäeval Pirita kloostrivaremete aknaorvas esimene küünal.

Pühapäeval toimub Lasnamäel ohtlike jäätmete kogumisreid

Pühapäeval toimub Lasnamäel ohtlike jäätmete kogumisreid

„Traditsiooniliselt on Lasnamäe elanikud nende seas, kes kasutavad aktiivselt võimalust ohtlike jäätmete üleandmiseks. Tahaksin uskuda, et nii see jätkub ka edaspidi. Lõppude lõpuks, mida rohkem me prügi utiliseerime ja õigesti sorteerime, seda rohkem säilitame ümbritsevat loodust, õhku ja merd,“ ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Tallinn remondib Poska tänava 4 miljoni euroga

Tallinn remondib Poska tänava 4 miljoni euroga

Eeloleval teisipäeval, 1. detsembril, alustatakse Tallinna kesklinnas J. Poska tänava rekonstrueerimiseks vajalikke ettevalmistustöid. Ehituse esimene etapp algab 4. detsembril kanalisatsioonitöödega Narva maanteel.

Väikepruulikoda Tanker avab hüpikpoe Noblessneri jõuluturul

Väikepruulikoda Tanker avab hüpikpoe Noblessneri jõuluturul

Noblessneri väljak saab sel aastal täiesti uue ilme, kui koostöös Iglucraftiga rajatakse jõuluturule väike Igluküla. Shishi disainerid ehivad kuuse ja sisustavad fotostuudio jõulupiltide tegemiseks. Proto avastustehas pakub piparkooke ja kuuma jooki ja väikeõlletootja Tanker kütab soojaks Igusauna ning avab jõuluteemalise hüpikpoe. 

Tallinna järgmiseks ombudsmaniks saab Toomas Sepp

Tallinna järgmiseks ombudsmaniks saab Toomas Sepp

"Ombudsmani institutsioon loodi Tallinnas 2011. aastal. Arvestades Tallinna suurust ning elanike arvu, on vajalik sõltumatu eksperdi olemasolu, kes aitab kaasa hea halduse tava järgimisele elanikega suhtlemisel," ütles Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

VIDEO! Yana Toom: inimest, kes ei taha ennast tööga tappa, ei tohi selle eest karistada!

VIDEO! Yana Toom: inimest, kes ei taha ennast tööga tappa, ei tohi selle eest karistada! (2)

"See oli väga edukas ärimudel, et rendid endale laua ja tooli ning suhtled, sest inimene on sotsiaalne loom. Me teame ju, kuidas pärast esimest lock down’i kasvas meil hüppeliselt lahutuste arv, me jõuame oma kodukontoritega täpselt sinna," rääkis Yana Toom saates "Tallinna kodanikud", miks on vaja direktiivis, mis sätestab EL-is selgelt töötamise ja puhkamise reeglid.

Pealinna lähiaastate eelarvestrateegia panustab haridusele

Pealinna lähiaastate eelarvestrateegia panustab haridusele

"Tänu linna kriisieelsele tugevale finantspositsioonile ning tõhusale finantshalduse korraldusele suutsime luua hea platvormi, et tulla toime ja tagada stabiilsus ka majanduslanguse tingimustes,“ sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. "Tallinna linna, nii nagu teiste omavalitsuste ja kogu riigi finantsseisu mõjutab lähiajal kõige rohkem koroonapandeemiast põhjustatud majanduslik olukord."

Kristiine jagab libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid

Kristiine jagab libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid

Libedatel kõnniteedel ohutu liiklemise ja parema libedusetõrje tagamiseks jagab Kristiine Linnaosa Valitsus ka sel aastal tasuta graniitkillustikku korteriühistutele, eramajade ja kinnistute omanikele. Graniitkillustiku kotid saab kätte alates 30. novembrist endise haldushoone hoovist aadressilt Tulika tn 33b.

Laadimine...Laadimine...