Aita valida: milline kujundus sobiks enim Fahle Pargi seina kaunistama?

Igaüks saab Fausto Capitali lehel Facebookis rahvahääletusel ka oma lemmiku valida: https://www.facebook.com/FaustoCapital/

Pilt: Fausto Capital
Tallinn Keskkond

Aita valida: milline kujundus sobiks enim Fahle Pargi seina kaunistama?

Toimetaja: Toomas Raag

Kesklinna kerkiv Fahle Pargi ärilinnak otsis ideekonkursi põnevat lahendust 15x30 meetrise kiviseina kujunduseks, mis linlastele ja külalistele Tartu maanteelt kätte paistab. 

Nüüd on konkursitööd laekunud ja igaüks saab Fausto Capitali lehel Facebookis rahvahääletusel ka oma lemmiku valida: https://www.facebook.com/FaustoCapital/

Fahle Pargi rajaja Fausto Capitali juhatuse liikme Sven Mihailovi oli rõõmustav näha, et konkursile laekus inspireerivaid kaasaegseid kunstilisi lahendusi, kuhu oli integreeritud Fahle Pargi sümboolika ning Tallinna vanima tselluloosivabriku tuumikala väärikas lugu.

"Visuaalselt muudab konkursi võitja Tallinna linnaruumi kindlasti huvitavamaks," märkis ta.

Fausto Capitali  turundus- ja kommunikatsioonikoordinaator Mari-Liis Vaher ütles konkursitöid tutvustades, et iga töö võlub oma unikaalsusega. "Esimene konkursitöö viitab näiteks paberivabriku ajaloole, puudele, toonide inspiratsiooniks kõrvaloleva hoone rohekad klaasid," tõi ta välja. "Teine konkursitööoli samuti lähtunud metsast, kuid see mets on kokku pandud tööstuslikest materjalidest- tumehall ehitusplaat ning venitatud lehtvõrk."

Kolmanda töö juures leidub Vaheri sõnul mitu suunda."Fahle Lind meenutab kui paberist volditud lindu, iseloomustab Fahle uusi lennukaid ideid.

Juured iseloomustavad linnaku ajalugu, puud on nüüd juurdunud seinale ja kasvavad uueks inspireerivaks linnakuks. Ja siis on seal veel Ülemiste vanake, kelle kõrgustesse suunatud pilk iseloomustab lennukaid ideid Fahle linnakust," tutvustas Vaher.

Neljas konkursitöö peaks looma seinast justkui digitaalse lõuendi.

"Lisaks on autor mõelnud tuua hoonele paberist tuuleveski – see toodab saadud tuuleenergiast elektrit, mis toidab seinale installitud piksleid," tutvustas Vaher põnevaid lahendusi.

 

Laadimine...Laadimine...