Austraalia avab oma saatkonna juba aprillis

Märtsis saavutatud kokkulepe Austraalia pop-up saatkonna avamisest Tallinnas saab teoks juba aprillis.

Pilt: Scanpix

Austraalia avab oma saatkonna juba aprillis

Märtsis saavutatud kokkulepe Austraalia pop-up saatkonna avamisest Tallinnas saab teoks juba aprillis.

"Kohtusin täna hommikul oma Austraalia kolleegi, digiminister Michael Keenaniga, kes vastutab valitsuse süsteemide ja põhimõtete digitaliseerimise eest. Austraalia on aprillis avamas oma kõige esimese pop-up saatkonna, mis hakkab paiknema Tallinnas," teatas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo neljapäeval sotsiaalmeedias.

Välisministeeriumi pressiesindaja kinnitusel avatakse Austraalia saatkond Eestis 23. aprillil.

"Keenani sõnul valisid nad meid sihtriigiks, sest Eesti on parim näide innovaatilisest e-valitsemist ning nüüd on ka nemad uusi e-lahendusi katsetamas. Soovime neile palju edu ja usun, et digivaldkonna koostöö ei peaks jääma ainult Euroopa piiridesse, vaid arenema ka üle erinevate kontinentide maailmas," lisas Palo.

Saatkonna avamises leppisid välisminister Sven Mikser ja Austraalia välisminister Julie Bishop kokku 7. märtsil New Yorgis peetud kohtumisel.

Mikseri sõnul võib eksperimentaalsest pop-up saatkonnast kujuneda pilootprojekt mitte üksnes Austraaliale. "Loodame, et Austraalia positiivne eeskuju innovaatilise pop-up saatkonna näol võib innustada ka teisi riike sarnast koostöövormi Eestis edendama," ütles ta ministeeriumi pressiesindaja vahendusel märtsis.

Pop-up saatkond on riigi esindus, milles suursaadik ei tööta igapäevaselt, vaid viibib kohapeal lühiajaliselt vastavalt vajadusele. Austraalia meedia teatel hakkab suursaadik Tallinnas töötama kaks kuud aastas, ülejäänud ajal on Austraalial Eesti "virtuaalne kohalolek". Austraalia suursaadikuks Eestisse nimetati diplomaat Kerin Ayyalaraju, teatas veebisait www.news.com.au.

Eesti suursaatkond Canberras avati 2015. aasta veebruaris. Suursaadik Andres Unga andis oma volikirja kindralkuberner Quentin Bryce’le üle 28. märtsil 2013. Suursaadik Unga on akrediteeritud ka Uus-Meremaale. Suursaadik Unga alustas tööd Canberras 1. augustil 2015. Lisaks on Eestil Austraalias viis aukonsulit.

Laadimine...Laadimine...