FOTOD JA VIDEO! EHA VÕRK: Nõmmekad said endale oma raekoja

"Selle maja valmimine on üks parim näide linna säästvast planeerimisest. Hoiame valmis vana, et saaks midagi uut," ütles abilinnapea Eha Võrk Nõmme maja avamisel. "Siin leiab abi ja informatsiooni nii noor kui vana."

FOTOD JA VIDEO! EHA VÕRK: Nõmmekad said endale oma raekoja

"Selle maja valmimine on üks parim näide linna säästvast planeerimisest. Hoiame valmis vana, et saaks midagi uut," ütles abilinnapea Eha Võrk Nõmme maja avamisel. "Siin leiab abi ja informatsiooni nii noor kui vana."

"Loodan tõesti, et nõmmekad saavad endale siin ühe hea maja, kus oma teenused kätte saada," ütles tegevlinnapea Taavi Aas tänasel Nõmme maja avamisel.

90images

Abilinnapea Eha Võrk tunnistas, et Nõmme maja ehitamine on olnud põnev ja sugugi mitte lihtne protsess. "Selle maja valmimine on üks parim näide linna säästvast planeerimisest. Hoiame valmis vana, et saaks midagi uut," ütles abilinnapea. "Nõmmekad saavad selle majaga oma raekoja. See maja ühendab kõiki nõmmekaid ja hea, et kõik teenused on ühes kohas."

"Siin leiab abi ja informatsiooni nii noor kui vana. Vanasti oli ta koolimaja, nüüd on ta taas täis meie linnarahva kontsaplaginat," lisas Võrk.

Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson kinnitas, et Nõmme majas on esimesed külastajad juba käinud. "Tagasiside on väga positiivne, rahvale meeldib. Nagu algselt plaanitud, siis ongi sellest saanud põlvkondade maja. Me ootame siia majja erinevaid põlvkondi."

Valdeku 13 asuv Nõmme Maja on nüüd avatud – rekonstrueeritud endisesse koolimajja saavad uued ruumid Nõmme Linnaosa Valitsus ja teised Nõmme organisatsioonid ja teenusepakkujad.

"Valminud Nõmme Majja koondatakse ühte kohta kokku paljud seni linnaosas laiali asuvad teenused. Eesmärk on teha linnaosa elaniku elu võimalikult mugavaks, kõik olulised asjad saavad edaspidi ühes kohas korda aetud," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Valdeku 13 koolihoonet kasutati viimati 2010. aasta suvel, pärast seda jäi maja tühjaks. Nõmme Majas hakkavad paiknema lisaks linnaosa valitsusele ka mitmesugused erinevate vanuserühmade vaba aja veetmise võimalused," ütles Võrk. "Lisaks ametnike töökabinettidele on hoones aula ja spordisaal, ruumid huvitegevusteks jpm."

Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on linnaosa uue administratiivhoone – Nõmme Maja – valmimist kaua oodatud, sest seeläbi paranevad linnakodanike teenindamise võimalused. "Nõmme Majas on pinda umbes 3000 ruutmeetrit. Keldrikorrusel paiknevad söögisaaliga õppeköök, arhiiviruumid, laod ning spordisaal koos abiruumidega. Esimesel korrusel on vaba aja keskuse ja noortekeskuse ruumid ning juurdeehitises linnaosa infosaal. Teisel korrusel paiknevad linnaosa sotsiaalhoolekande osakond, halduskogu ruumid ning saal, kolmandal korrusel aga linnaosavalitsuse administratsioon ja linnamajanduse osakond," tutvustas linnaosavanem.

1950ndate aastatest pärit hoone soojustati, kuid samas säilitati fassaadi kaunistav ajastule omane rikkalik dekoorraamistik ja ornamentika. Uueks peasissepääsuks rajati hoone tagaküljele arhitektuuriliselt sobiv juurdeehitus. Rekonstrueeriti kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, korrastati ja soojustati pööning ning kelder, vahetati aknad ja uksed.

Ehitustööd teostas Ramm Ehituse OÜ, ehitustööde omanikujärelevalvet teostas Taalri Varahalduse AS. Hoone sisustuse tarnis AS Standard. Investeeringu kogumaksumus ilma käibemaksuta on 3 miljonit eurot.

 

Laadimine...Laadimine...