FOTOD JA VIDEO! Kõlvart: liiklusele avatud Reidi teele kavandame uut trammiliini

"Tallinn ei saanud lihtsalt uue tänava, vaid rohelise ja erinevaid vabaõhutegevusi võimaldava merele avatud linnaruumi," ütles linnapea Mihhail Kõlvart ütles Reidi tee avamisel. "Tee parandab ratturite sõiduvõimalusi ning hajutab südalinna liikluskoormust."

Pilt: Rasmus Kooskora

FOTOD JA VIDEO! Kõlvart: liiklusele avatud Reidi teele kavandame uut trammiliini

Toimetaja: Toomas Raag

"Tallinn ei saanud lihtsalt uue tänava, vaid rohelise ja erinevaid vabaõhutegevusi võimaldava merele avatud linnaruumi," ütles linnapea Mihhail Kõlvart ütles Reidi tee avamisel. "Tee parandab ratturite sõiduvõimalusi ning hajutab südalinna liikluskoormust."

63images

 

 "Nii on rannaalale rajatud promenaad justkui Kadrioru pargi pikendus, kuhu on loodud pargi- ja puhkealad peredele ja jalutajatele vaba aja veetmiseks ning ühtlasi ka jalgratturitele ja tervisesportlastele," rääkis Kõlvart.

Kõlvart ütles, et kui Tallinn selle projektiga alustas, ei osanud lõpptulemust keegi täpselt ette kujutada.

"Lisaks kõigile neile, kelle abil Reidi tee valmis, olen tänulik ka konstruktiivsetele kriitikutele, kelle tagasiside aitas esialgset projekti linlaste jaoks meeldivamaks kujundada. Ka järgmised suured uued projektid on seotud parema juurdepääsuga merele – kavandame praegu uut trammiliini, mis hakkab lennujaama sadamaga ühendama," sõnas Kõlvart.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tõdes, et üks Tallinna jaoks väga märgiline objekt valmis saanud.

"Tegemist ei ole ainult teega, vaid ilusa vabaaja veetmise alaga, mis toob inimesed mere äärde, et Tallinn vääriks veelgi enam uhke merelinna tiitlit. Samuti on see oluline sadama jaoks, et suurendada veelgi piirkonna konkurentsivõimet," ütles Aas.

15images

Ehituse käigus rajati uusi ja rekonstrueeriti olemasolevaid teelõike, sealhulgas jalg- ja kergliiklusteid kokku ligi 14 kilomeetri ulatuses, sellest uus rajatav Reidi tee on pikkusega 1,93 kilomeetrit. Ühtlasi rekonstrueeriti 1,4 kilomeetrine Narva maantee lõik. Rajati uusi ning rekonstrueeriti olemasolevaid kergliiklusteid ja jalgteid kokku 10,5 kilomeetri ulatuses ning rajati rannapromenaad koos puhkealadega.

15images

Reidi tee ehitustöid teostasid Verston Ehitus OÜ ja KMG Inseneriehituse OÜ. Verston Ehituse juhatuse esimehe Veiko Veskimäe sõnul on Reidi tee näol tegemist äärmiselt olulise taristuprojektiga, mille positiivset mõju saab tunda sisuliselt iga kohalik elanik või Tallinna külaline.

"Tegemist pole ainult uue sõidu- ja kõnnitee rajamisega, mis kahtlemata lisab mugavust linnas liiklemisele, vaid ka täiesti uue ja kaasaegse linnaruumi loomisega. Reidi tee infrastruktuuri rajamine on pakkunud kõikidele projekti osapooltele hulgaliselt põnevaid väljakutseid ning andnud hindamatu kogemuse. Meile ehitajana on see võimaldanud teostada unikaalseid ja innovaatilisi insenertehnilisi lahendusi, mida Eestis varem pole tehtud," tõdes Veskimäe. "Südamlik tänu meie suurepärasele ehitusmeeskonnale, Tallinna linnale, kõikidele koostööpartneritele, sõpradele ja linnakodanikele, kes Reidi tee ehituse valmimisse oma panuse on andnud. Kutsume kõiki uue teega tutvuma ja seda aktiivselt kasutama, sest elamusi ja üllatusi pakub Reidi tee kindlasti igas vanuses liiklejale."

10images

Maastikukujundusprojekti järgi istutati Reidi tee ehituse käigus puid, põõsaid, püsikuid ja vääntaimi ühtekokku 149 426 tükki, sealhulgas 498 puud, 57 863 põõsast ning rajati 37 747 ruutmeetrit uut murupinda.

Reidi tee projekti kogumaksumus on ligi 43 miljonit eurot. Ehitus algas möödunud aasta juulis ja tööde lepinguline tähtaeg on 23. detsember. Tööd sisaldasid teedeehitust, linna- ja rannapromenaadi rajamist, tehnovõrkude - seal hulgas veevarustuse ja kanalisatsiooni, 1600 mm läbimõõduga sademeveekollektori, sademeveepumpla, tänavavalgustuse, elektrivarustuse, sidevarustuse, foorjuhtimise süsteemide, gaasivarustuse, soojusvarustuse - ning haljastuse, puhke- ja mängualade ehitustöid. Rekonstrueeritavatele tänavalõikudele paigaldati uued liikluskorraldusvahendid.

Fakte Reidi teest:

1,93 km on uue Reidi tee pikkus

3 uut bussipeatust

10,5 km uusi ning rekonstrueeritud ratta- ning jalgteid

800 m spetsiaalse kummikattega jooksurada

149 426 puud, põõsast, püsikut ja vääntaime istutati kokku haljasalale, sealhulgas 498 puud ja 57 863 põõsast

37 747 m2 uut murupinda

7500 ruutmeetrit laienes Tallinn mere arvelt Reidi tee ehituse käigus

ligi 43 miljonit eurot on Reidi tee kogumaksumus

54 jalgratta parkimiskohta

8 laste mänguväljakut erinevate mänguvahenditega

4 purskkaevu

3 tenniselauda

2 vaateplatvormi

1 jõulinnak

Bussiliini nr 66 sõiduplaani leiab siit: https://transport.tallinn.ee/#bus/66/a-b

Laadimine...Laadimine...