FOTOD! Kopli ekstreempargis võistlesid trikiratturid

BMX-rattur ja treener William Kassi sõnul on viimase viie aasta jooksul hüppeliselt kasvanud nii trikiratturite kui spordiplatside arv ning mitmed olemasolevad platsid on saanud uue ilme. 

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Kopli ekstreempargis võistlesid trikiratturid

Toimetaja: Toomas Raag

BMX-rattur ja treener William Kassi sõnul on viimase viie aasta jooksul hüppeliselt kasvanud nii trikiratturite kui spordiplatside arv ning mitmed olemasolevad platsid on saanud uue ilme. 

"Mul on tõsiselt hea meel, et Tallinna linn on viimastel aastatel Eesti ekstreemspordi arendamisesse nii palju panustanud ja juba pühapäeval saavad trikiratturid mõõtu võtta Kopli uues ekstreempargis," ütles Kass

Pühapäeval, 26. juulil toimusid Kopli ekstreempargis tasuta BMX töötoad ja trikirattavõistlus. Võistluse vanema kategooria võitja sai koha ekstreemspordi suursündmusele Simple Session 2021.

54images

"Oleme oma suveprogrammi raames juba mitmeid erinevaid minifestivale ja võistluseid korraldanud ning näeme, et ekstreemsport on noorte hulgas väga populaarne ja huvi võistlemise vastu on suur ning seetõttu oleme sellel aastal noortele pakutavates programmides suurendanud ekstreemspordialade osa," rääkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

"Linnaosal on väga hea meel aasta alguses avatud ekstreempargi üle, see on saanud noortelt väga positiivse vastukaja ja eriti hea meel on, et saame abiks olla just alustavatele ekstreemsportlastele. Põhja-Tallinna Valitsus korraldab terve suve jooksul noortele alustavatele ekstreemsportlastele koostöös MTÜ Keerdtrepiga igal teisipäeval kell 11.00 treeninguid, seega, kõik kes võistelda veel ei julge on oodatud treeningutele teisipäeviti," ütles linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Kopli Session üritus algas pühapäeval kell 12 kahe BMX töötoaga, mida viis läbi treener William Kass. Töötoad toimusid kahes vahetuses ja olid osalejatele tasuta. Nii töötoas kui võistlusel osalemiseks oli vaja ratast ja kiivrit.

Võistlus toimus kahes vanuserühmas: kuni 16-aastased ning avatud klass ka vanematele osalejatele. Kvalifikatsioonis võisteldakse neljaliikmeliste jam-gruppidena, kus iga osaleja sai kolm 45-sekundilist sõitu, et oma oskusi näidata. Finaalis oli igal võistlejal kaks 60-sekundilist sõitu ja kolm katset parima triki sooritamiseks. Sõidu hindamisel võeti arvesse trikkide arvu, raskusastet, soorituse puhtust, üldist stiili, pargi kasutust, mitmekülgsust ja originaalsust. Kohtunikeks olid Erik Pirn, Kristo Juhkental ja Karl Henri. Võistlust kommenteeris Karel Kaldasaun ja muusikat mängis DJ Johan Hallimäe.

Auhinnad panid välja Estrella Wakepark, Ronimisministeerium, Simple Session, Spot of Tallinn, Värska Originaal, Stoned Street ja Kunstform BMX Shop. Vanemate kategooria võitja sai koha Simple Sessioni võistlusele.

Üritust korraldas Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koostöös Põhja-Tallinna Noortekeskuse ja BMX Akadeemiaga. Korraldajad palusid ürituse ajal järgida hajutamise nõuet ja võimaluse võtta kaasa oma desinfitseerimisvahend.

Laadimine...Laadimine...