FOTOD: Paagi tn 10 korterelamu renoveeriti moodsaks ja energiatõhusaks

Rekonstrueerimistööde käigus soojustati korterelamu fassaad ja katus, paigaldati uued aknad, vahetati välja hoone elektrisüsteem, veevarustus, kanalisatsioon ning küttesüsteem. Lisaks paigaldati soojustagastusega sundventilatsioon ja hoone katusele päikesepaneelid. Renoveeriti liftid ja rõdud.

Pilt: Ilja Matusihis

FOTOD: Paagi tn 10 korterelamu renoveeriti moodsaks ja energiatõhusaks (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Rekonstrueerimistööde käigus soojustati korterelamu fassaad ja katus, paigaldati uued aknad, vahetati välja hoone elektrisüsteem, veevarustus, kanalisatsioon ning küttesüsteem. Lisaks paigaldati soojustagastusega sundventilatsioon ja hoone katusele päikesepaneelid. Renoveeriti liftid ja rõdud.

Täna avati põhjaliku rekonstrueerimise tulemusel tundmatuseni muutunud Paagi tn 10 kortermaja.

55images

Paagi tn 10 (endise aadressiga Paljassaare tee 37) korterelamu tervikliku rekonstrueerimise tulemusena suurenes hoone energiatõhusus, paranesid sisekliima ja üürnike elamistingimused. "Loodetavasti on selle amortiseerunud ja moraalselt vananenud korterelamu rekonstrueerimine eeskujuks teistegi sarnaste korterelamute omanikele-haldajatele," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Võrk ütles, et maja on renoveerimise käigus saanud kaasajastatud kommunikatsioonid ning sanitaartingimused."Minu jaoks on väga tähtis, et eluruum oleks vaikne ja naabrite lärm läbi ei kostaks, ja ma loodan, et värskelt renoveeritud majades saavad inimesed rahulikult oma tubades olla," ütles Võrk.

Võrk rõhutas looduskaunist ümbrust, mis võlub Paagi tänava maja puhul nii elanikke kui ka kinnisvaraarendajaid."Pikakari rand on samuti väga lähedal," nentis ta.

Abilinnapea Betina Beškina ütles, et on ainult suur rõõm näha, et vanadest amortiseerunud majadest saavad õhu- ja valgusrikkad elumajad, kus inimestel on võimalus end hästi ning privaatselt tunda.

 Linna omanduses olevas abivajajatele toetatud elamist pakkuvas Paagi tn 10 korterelamus on 264 korterit, sh 20 invakorterit esimesel korrusel. "Rekonstrueerimisel pöörati suurt tähelepanu ligipääsetavuse parandamisele ja erivajadustega inimestega arvestamisele," ütles Beškina. "Head elamistingimused võimaldavad selle maja elanikel  ühiskonnas paremini hakkama saada."

1972. aastal ehitatud 7-korruselise hoone korterites puudusid individuaalsed pesemis- ja söögitegemise võimalused – hoones asuvad tualettruumid, vannitoad ning köögid olid ühiskasutuses.

Hoonele rajati täiendav sissepääs ning esimene korrus kohandati liikumispuudega inimeste vajadusi rahuldavateks elamispindadeks, lisaks paiknevad alumisel korrusel majaelanikele mõeldud söökla ja teenindava personali tööruumid.

Korterelamu tervikrenoveerimisele kulus ligi 8 miljonit eurot, millest 1,2 miljoni euro ulatuses rahastatakse projekti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist SA KredEx kaudu. Rekonstrueerimisprojekti koostasid Acto Consult OÜ arhitektid Aare Asberi juhtimisel. Rekonstrueerimistöid teostasid OÜ Nordlin Ehitus spetsialistid, omanikujärelevalve teenust osutasid AS Infragate Eesti insenerid. SA Kredex tehnilise konsultandi teenust osutas Keskkonnaprojekt OÜ spetsialist Olavi Parmas. 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...