GALERII JA VIDEOD: Mihhail Kõlvart valiti 45 poolthäälega Tallinna linnapeaks

Täna hääletas Tallinna volikogu pealinnale uue linnapea. "Tallinn on aga minu jaoks eelkõike inimesed, kes siin elavad. Ja linnavõimu kohustus on luua selline linnaruum, mis vastaks inimeste ootustele ja vajadustele," rääkis Kõlvart Pealinnale antud intervjuus.

Pilt: Meelis Piller

GALERII JA VIDEOD: Mihhail Kõlvart valiti 45 poolthäälega Tallinna linnapeaks (2)

Toimetaja: Vesta Reest

Täna hääletas Tallinna volikogu pealinnale uue linnapea. "Tallinn on aga minu jaoks eelkõike inimesed, kes siin elavad. Ja linnavõimu kohustus on luua selline linnaruum, mis vastaks inimeste ootustele ja vajadustele," rääkis Kõlvart Pealinnale antud intervjuus.

17images

"Olen jah juba varem mõelnud sellele, kas ma saaksin linnapea tööga hakkama. See töö tähendab eelkõige väga suurt vastutust," on Kõlvart rääkinud Pealinnale. "Tallinn aga minu jaoks eelkõike inimesed, kes siin elavad. Ja linnavõimu kohustus on luua selline linnaruum, mis vastaks inimeste ootustele ja vajadustele. See on keeruline, sest ühest küljest tuleb säilitada nii ajaloolisi kui ka  keskkondlikke väärtusi, teisest küljest arendada nüüdisaegset linnasüsteemi. Need eesmärgid on tihti üksteisega vastuolus. Me peame kogu aeg otsustama, mis on tähtsam – kas keskkonna täielik säilitamine endisel kujul või siis edasiminek."

 

Fraktsioonid võtavad sõna

Pärast valimise tehnilise poole tutvustamist oli fraktsioonidel võimalus lühikeseks sõnavõtuks.

Sotside fraktsiooni esindaja Anto Liivat ütles: "Tänan linnapea Taavi Aasa pikaajalise pühendunud panuse eest linna arendusse. Ma pean Kõlvartist väga lugu, sest ta suhtub alati oma mõttekaaslastesse, aga ka oponentidesse lugupidamisega, enne kui midagi ütleb, siis ka mõtleb. See on obligatoorne, et Tallinna linnapeaks kandideeriv inimene peab oma töökaaslastest lugu. Ta seisab nende väärtuste eest, mis on sotsiaaldemokraatidele oluline. Meile on oluline, et lasteaedade jt taoliste objektide ehitused. Meie jaoks on oluline, et Tallinn muutuks kaasaegseks, euroopalikuks pealinnaks, seega ei saa me toetada  Kõlvarti kandidatuuri linnapea kohele. Miks Isamaa ja Ekre ei ole toetushäälte eest küsinud kohti linnavolikogus. Miks Isamaa ja EKRE ei ole küsinud toetushääli."

Isamaa esindaja Mart Luik: "Tegelikult oleks meil vaja värsket verd. Meil ei ole kandidaatide vahel valida. Sisulise korruptsioonivastase võitluse pidamine. Meie eesmärk peaks olema ainult üks. Me ei ole veendunud, et seda suudab ellu viia inimene, kes on ise selle süsteemi osa. Isamaa ei saa toetada."

Reformierakonna fraktsiooni esindja Kristen Michal: "Meie ei saa Kõlvarti kandidatuuri toetada. Et lõpetada natuke positiivsema tooniga, annan Taavi Aasale üle labida. Tallinnas juhtus nii, et lumekoristusega sai soe ilm paremini hakkama kui Tallinna linn. Taavi see labidas on sulle."

Endine linnapea Taavi Aas: "Kindlasti oli pika aja jooksul opositsioonilt palju õppida. Tänan keskerakonna fraktsiooni pikaajalise koostöö eest. Suur tänu teile kõigile, suur aitäh!"

EKRE esindja Kersti Kracht: "EKRE poolt tänan lahkuvat linnapead, kui me oleme ridade vahelt otsinud peidetud rahasummasid, ma loodan, et tulevane linnapea viib ellu korraliku auditi. Meil oli Kõlvartiga vestlus, kes ütles, et see audit on sellepärast tehtud, et seda hakatakse ellu viima. Et meile lihtsalt ei vastata, et kõik on väga hästi. Väga loodan, et seal tulevad muutused. Meie oleme Tallinnas opositsioonis. Arvan, et Keskerakonnal on ka siin asjad paigas."

Hääletamiskomisjon sai varem oma tööga hakkama.

Helve Särgava: "Komisjon oma koosolekul otsustas valida mind komisjoni esimeheks. Suutsime kiiresti valimised korraldada.

Komisjoni liikmed Helve Särgava, Mart Luik, Ülle Rajasalu, Tiit Terik ja Argo Luide tegid teatavaks hääletuse tulemused.

Sedelite arv 70, volikogu liikmete arv 70. Kehtetuid sedeleid 0, rikutud sedeleid 0. Linnapea kandidaat Mihhail Kõlvarti antud poolhäälte arv oli 45 ja vastuhäälte arv 25.

Seega osutus Tallinna linnapeaks valituks Mihhail Kõlvart."

Linnapeale anti üle ametikett. Selleks kutsus spiiker appi Taavi Aasa. 

 

Kõlvart: Tallinnal on Eesti ajaloos eriline roll

Mihhail Kõlvart: "Head kolleegid ja tallinlased. Tänan teid usalduse eest. Mind on valitud ametisse, kus olid sellised ajaloolised isikud nagu Voldemar Lember ja Jaan Poska. Minu jaoks on tähtis, et mind valiti just sel aastal. See aasta on eesti keele aasta, tähistame sadat aastat sellest, kui eesti keelest sai riigikeel. Tähistame 150 aastat esimesest üldlaulupeost. See kõik on väga tähtis. Eesti keel on Eesti riigi sümbol!

Eesti inimese identiteedi selgroog ja Eesti kultuuri alus. Iga inimene, kes elab Eestis, peab mõistma eesti keele tähtsust. Tajuma selle kultuuri konteksti. Ma arvan, et see ei ole esimene kord, kui te neid sõnu kuulete. Me peame mõtlema ka teisi keeli rääkivatele inimestele, kultuur on rikas siis, kui kultuurikandjad tunnevad ennast vabalt ja toetavad teineteist ja nende vahel ei ole vastuseisu. 115 aastat tagasi said eestlased esmakordselt avaliku võimu enda kätte ja just siin Tallinnas. Just tänu sellele, et kaks tekkis mitte ainult poliitiline, vaid ka kultuuriline koostöö kahe fraktsiooni – eestlaste ja venelaste vahel.

Tallinnal on alati olnud eriline roll Eesti ajaloos. Minu siht on olnud töötada kõigi linlaste heaks, linna juhtimise juures on oluline funktsioon. Peame olema võimelised ette kujutama Tallinna linna 10-20 aasta pärast.

Südamelähedane haridusvaldkond on seotud kõigi muude valdkondadega. Peab oskama planeerida igapäevast tegevust nii, et linn areneks harmooniliselt. Struktuur peab visiooni toetama.

Linna struktuuris on vaja muutusi, ma vastan teile, et muutused tulevad, aga mitte Exceli tabeli järgi. Tallinna arendamine on väärikas missioon. Nii ajaloolised kui ka keskkonna väärtused."

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...