Haabersti linnaosa alustab Tallinnas esimese linnaosana vanemlusprogrammi läbiviimist

Tegemist on rahvusvahelise koolituse süsteemiga, mis on aidanud vähendada laste käitumisprobleeme paljudes riikides ning mille tulemuslikkus on tõestatud.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Haabersti linnaosa alustab Tallinnas esimese linnaosana vanemlusprogrammi läbiviimist

Toimetaja: Sandra Lepik

Tegemist on rahvusvahelise koolituse süsteemiga, mis on aidanud vähendada laste käitumisprobleeme paljudes riikides ning mille tulemuslikkus on tõestatud.

Haabersti Linnaosa Valitsus ja Tervise Arengu Instituut sõlmisid lepingu vanemlusprogrammi "Imelised aastad" läbiviimiseks Haabersti linnaosas. Tõenduspõhist programmi "Imelised aastad" on rakendatud ligikaudu 30 riigis.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et vanemlusprogrammiga "Imelised aastad" toetataks Haabersti linnaosa lapsevanemaid ja teisi lähedasi isikuid, kelle peres kasvavad 2-8 aastased lapsed. "Oleme igapäevases kontaktis meie piirkonna koolide ja lasteaedadega ning sellest suhtlusest on välja tulnud, et nõudlus antud programmi järgi on suur. Mida varem saame olla vanematele toeks laste kasvatamisel, seda suurem on tõenäosus, et lastele lähedased isikud suudavad tagada neile tervema ja õnnelikuma lapsepõlve ning kasvukeskkonna," ütles linnaosavanem.

"Loodame, et antud programmi raames kujuneb vanematel välja omamoodi tugigrupp, kellega tulevikus kogemusi vahetada ja teineteisele toetuda," lisas Hanimägi. Linnaosavanem jätkas, et äärmiselt vajalik on ka kogukonna ühendamine, sest õlg-õla tunne annab lapsevanematele juurde enesekindlust, mis just rasketel hetkedel võib lüüa kõikuma.

Vanemlusprogrammi eesmärk on lapsevanematel arendada tõhusaid strateegiaid, et ennetada ja tulla toime laste käitumisprobleemide ning arenguküsimustega. Tänu õpitule oskavad vanemad vältida stressi tekitavaid olukordi, leida tuge ning saada hakkama raskustega laste kasvatamisel.

Uuringutest on selgunud, et tänu vanemulusprogrammile suureneb lastel probleemide lahendamise oskus, paranevad suhted eakaaslastega, areneb väljendus- ja enesekehtestamisoskus ning kasvab õpiedukus. Pikas perspektiivis väheneb agressiivne ning antisotsiaalne käitumine, sõltuvusainete tarvitamine ja koolist väljalangemine.

Gruppide komplekteerimine koolitusele toimub koostöös Haabersti Linnaosa Valitsuse lastekaitse talitusega. Koolitusprogramm kestab neli kuud ning on osalejatele tasuta. Kõik koolitusel vajalikud tegevused viiakse läbi Haabersti Sotsiaalkeskuses.

Tervise Arengu Instituut koordineerib tõenduspõhise vanemlusprogrammi "Imelised aastad" levitamist Eestis ning toetab kohalikke omavalitsusi programmi läbiviimisel. Seni on Eestis seda programmi rakendatud omavalitsuste tasandil ja Haabersti oli esimene Tallinna linnaosa, kes avalikule konkursile taotluse esitas ning sai ka võimaluse programmi läbiviimiseks.

Laadimine...Laadimine...