Hiiu staadion saab omale Tšehhi trammi

Jalgpallitramm ergutab väikseid jalgpallipoisse saama tulevikutähtedeks ja kuuluma 2030. aasta maailmameistrivõistlustel Eesti koondisesse.

Pilt: Scanpix

Hiiu staadion saab omale Tšehhi trammi

Jalgpallitramm ergutab väikseid jalgpallipoisse saama tulevikutähtedeks ja kuuluma 2030. aasta maailmameistrivõistlustel Eesti koondisesse.

Tallinna Linnatranspordi AS kuulutas augustis välja ideekonkursi kahele mahakantud Tšehhi trammile nutika kasutuse leidmiseks. Konkursil oli edukas Nõmme linnaosa valitsuse idee tuua üks trammidest Hiiu staadionile ning kujundada sellest noortele jalgpallihuvilistele mõeldud jalgpallitramm. Trammis saaks tutvuda Nõmme Kalju, Tallinna, Eesti, Euroopa ja kogu maailma jalgpalliajaloo ning tänapäevaga, parimate löödud väravate, köitvamate soorituste ning kuulsamate mängijatega läbi aegade. Jalgpallitrammis on trammijuhi rollis treener, kes sõidutab noored eri peatustesse, milleks on eetika, motivatsioon, eesmärgipüstitus, meeskonnatöö, aus mäng jne. Igas peatuses seisab tramm seni, kuni põhitõed omandatud, seejärel võib teekonda jätkata.

Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on seetõttu juba kasutuses ka deviis "Jalgpallitrammiga 2030. aasta MM finaalturniirile". "Jalgpalli-trammi esimene peatus on MM 2018, järgmised MM 2022, MM 2026 ja lõppjaam MM 2030," rääkis Jürgenson. "Marsruut on valitud selliselt, et praegu jalgpallis esimesi samme tegevad poisid sooviksid kuuluda 2030. aastal MM finaalturniiril osaleva Eesti koondise põhikoosseisu. Nõmme Kalju jalgpallurid on noortele eeskujuks mitte üksnes sportlikkuse ja tervislike eluviiside poolest, vaid osalevad aktiivselt linnaosa sotsiaalprogrammides, näiteks külastavad diakooniahaiglat. Jalgpallitramm aitab veelgi paremini korraldada klubi noortetööd."

Jalgpallitramm hakkab seisma Hiiu staadionihoone kõrval sissepääsu juures.

Laadimine...Laadimine...