Kadriorus avab uksed lasteaed ja Kalamajas koolimaja

Õppeaasta alguseks valmib koolihoone Kalamajas ning lasteaiad Kadriorus ja Haaberstis.

Pilt: Arhiiv

Kadriorus avab uksed lasteaed ja Kalamajas koolimaja

Õppeaasta alguseks valmib koolihoone Kalamajas ning lasteaiad Kadriorus ja Haaberstis.

Sel sügisel avab aadressil Vana-Kalamaja 9 uksed Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) uus algklasside maja. Ühtlasi valmib õppeaasta alguseks pärast kapitaalremonti GAG-i ajalooline võimlahoone, mida koolipere on pikisilmi oodanud juba aastakümneid. 

Seni Vana-Kalamaja 9 tegutsenud Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasium liitub aga uuest õppeaastast Tallinna Linnamäe Vene lütseumiga, selleks käivad praegu renoveerimistööd Läänemere tee 31 asuvas varasemas Merekalda koolihoones. "Nii jätkab Linnamäe Vene lütseum uuest õppeaastast tegevust kahes eraldi hoones ning ühinemisel Vana-Kalamaja täiskasvanute gümnaasiumiga sünnib ainulaadne haridus- ja kompetentsikeskus," ütles abilinnapea Mihhail Kõlvart. "Läänemere tee 31 renoveeritavasse koolimajja tuleb Linnamäe Vene lütseumi gümnaasiumiosa õppehoone, millest saab ainult gümnaasiumiklassidele mõeldud kool, nii-öelda puhas gümnaasium, kus pärast renoveerimist hakkavad lisaks lütseumi gümnasistidele õppima ka täiskasvanute gümnaasiumi õpilased, kelle baaskeeleks on vene keel." Linnamäe Vene lütseumi alg- ja põhikooli õpilased jätkavad õpinguid praeguses koolimajas.

Sügiseks lõpevad ka kolme lasteaia ehitustööd. Kadriorus Koidula 23 saab korda Lotte lasteaia hoone, kus rühmadele on eraldi mängu- ja magamisruumid ning riietus- ja tualettruumid. Majas on veel saal, köök ja abiruumid, õuealale tulevad mänguväljakud, paviljonid jm. Lasteaias on kavas avada kuus rühma kuni 132 lapsele.

Haaberstis Veerise 1 valmib uus, kuue rühmaruumiga lasteaed, kus on kohti kuni 140 mudilasele. Sügiseks remonditakse ka Nõmmel Kraavikrõlli lasteaia laiendusena hoone aadressil Pihlaka 10, mis loob nelja rühma jagu lasteaiakohti. Põhjalikud ehitustööd käivad 1. septembrist Lasnamäel Punane 69 tegutsema hakkavas Tondiraba huvikoolis.

Laadimine...Laadimine...