Kesklinnas ja Kristiines saab jõulukuuskede kogumine hoo sisse

Tallinna Kesklinna ja Kristiine linnaosa elanikud võivad oma vana jõulukuuse viia selleks tarbeks paigaldatud kogumiskonteinerisse; Kesklinnas saab seda teha juba alates tänasest ning Kristiines esmaspäevast.

 

Pilt: Albert Truuväärt

Kesklinnas ja Kristiines saab jõulukuuskede kogumine hoo sisse

Tallinna Kesklinna ja Kristiine linnaosa elanikud võivad oma vana jõulukuuse viia selleks tarbeks paigaldatud kogumiskonteinerisse; Kesklinnas saab seda teha juba alates tänasest ning Kristiines esmaspäevast.

 

"Paigaldame vastava tähistusega konteinerid kesklinnas erinevatesse kohtadesse juba täna, 5. jaanuari õhtuks. Seega saab oma jõulukuuse toast välja viia just kolmekuningapäeval, nii nagu meie vana traditsioon ette näeb," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. "Kolm nädalat peaks olema piisav aeg, et kõik oma aja ära teeninud jõulukuused jõuaksid kogumiskonteineritesse. Seejärel korraldame aga koos Kristiine linnaosaga uhke kuuskede põletamise show 28. jaanuari õhtul superministeeriumi hoone tagusel lastestaadionil," lubas Svet.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe lisas, et jõulukuuskede põletamiseks toimub sel aastal kahe linnaosa koostöös suurejooneline ja visuaalselt põnev vaatemäng, mille eesmärk on ka keskkonnateadlikkuse ja -säästliku käitumise edendamine.

"Kristiine esindab keskkonnasõbralikku mõtteviisi, näiteks ei ole linnaosa avalikus ruumis tänavu püstitatud metsast raiutud jõulupuid, vaid ehtisime ainult ehtsaid ja kasvavaid puid. Selleks, et hoida oma elukeskkond puhas ja korras, aitame elanikel oma jõulukuused ära anda. Kutsungi inimesi üles neid mitte lihtsalt hooletult ära viskama, vaid viima jõulukuused selleks paigaldatud konteineritesse ja saama tänu sellele hiljem osa etendusest, mis toob sooja valgust pimedasse Põhjamaa talve," rõhutas Riibe.

Tallinna kesklinnas kogutakse jõulupuid viies kohas:
-              Nautica keskuse (end Norde Centrumi) parkla Ahtri tn 9;
-              plats Pleekmäel Imanta, Liivalaia ja Juhkentali tn ristmikul;
-              plats Pärnu mnt viadukti all;
-              Vesivärava kohviku ja Kadrioru staadioni vahel asuv parkimisala;
-              Väike-Rannavärava tn 6 parkla.

Nimetatud kohtadesse jäävad kogumiskonteinerid kuni 26. jaanuarini. Kesklinna vanem paneb kõigile südamele, et jõulukuuskede kogumiseks mõeldud konteineritesse ei toodaks olmeprügi, ehitusprahti ega muid jäätmeid. Samuti ei tohi kuuski visata konteinerite kõrvale, linnahaljastutele või kohtadesse, kus tavapäraselt jäätmeid üle antakse.

Kristiine linnaosas saab alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kuni 19. jaanuarini tuua vanad jõulukuused Välja tn 8 maja taga asuvasse lahtisesse konteinerisse. Inimeste jaoks, kes elavad Energia, Elektroni, Alajaama, Järve või Seebi tänaval ning ei soovi oma jõulukuuske tuua Välja tänavale paigaldatavasse konteinerisse, korraldatakse vastava sildiga märgistatud kuuskede kogumiskohad lähipiirkonnas

Laadimine...Laadimine...