Kokandusvõistlusele Bocuse d’Or saab kaasa elada veebi vahendusel

Bocuse d’Or Europe Tallinn 2020 president Dmitri Demjanov ütles, et kokandusvõistlus annab Eesti kokkadele, toidutootjatele ja restoranidele võimaluse ennast rahvusvahelisel areenil näidata.

Pilt: Albert Truuväärt

Kokandusvõistlusele Bocuse d’Or saab kaasa elada veebi vahendusel

Erki Varma

“See on Eesti võimalus siseneda rahvusvahelisele gastronoomiaareenile,” ütles Bocuse d’Or Europe Tallinn 2020 president Dmitri Demjanov. “Üritus toob Tallinna tuhandeid toiduhuvilisi, ajakirjanikke ja gastronoomia valdkonna tippspetsialiste. See annab Eesti kokkadele, toidutootjatele ja restoranidele võimaluse ennast näidata.”

"Kuna praegused ajad on gastronoomiasektoril pandeemiaolukorra tõttu keerulised, tuleb seda aega pidada arengu- ja õppeperioodiks, mis loodetavasti muudab meid veelgi tugevamaks ja nähtavamaks," rääkis Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu kolmapäeval Bocuse d´Or Euroopa kokkade võistluse avamisel.

"Tänane võistlus, mis toob kokku nii paljude riikide ja erinevate köökide esindajaid, on hea võimalus üksteiselt õppida ja kogemusi jagada," lisas ta.

Riisalu tervitas rahvusvahelise võistluse osalejaid Tallinna linnavalitsuse nimel ja avaldas lootust, et Tallinnas viibimine pakub palju meeldivaid kogemusi. "Siiani oleme aru saanud, et Eesti köök, nagu ka Põhjala köök üldiselt, on oma maitsete ja komponentide rikkuse poolest pigem tagasihoidlik," rääkis abilinnapea. "Kuid täna oleme jõudnud päris heale tasemele, mida on tunnustanud ka meie restorane külastanud väliskülalised."

Riisalu sõnul saab uuringute põhjal öelda, et meie väga hea kvaliteediga restoranid on Tallinna külastamiseks üks enim mainitud ja hinnatud komponente. "Me pole rahvusvahelisel kulinaariaareenil küll veel nii tuntud, kuid meil on tugev ambitsioon ja seda kinnitab ka tänase võistluse korraldamine."

Rahvusvaheline tippkokkade võistlus Bocuse d’Or Europe toimub esimest korda Eestis Tallinnas Saku Suurhallis. Seoses Covid-19 levikuga ning avalike ürituste piirangute kehtestamisega riigis ei müüda üritusele pileteid. Kuid Bocuse d’Or Euroopa finaal tuuakse huvilisteni veebi vahendusel.

Üritust on võimalik neljapäeval ja reedel jälgida Bocuse d’Or veebiTVs aadressil www.bocusedor.com. Ülekanne saab mõlemal päeval alguse kell 8.30 ning kestab kogu päeva. 16. oktoobri õhtul kell

17 on võimalik otseülekandes näha ka auhinnatseremooniat.

Võistlusel osalevad 20 riigi võistkonnad, tehakse 2 katset ning jagatakse välja 10 kohta 2021. aastal Prantsusmaal Lyonis toimuvaks suureks finaaliks.

Bocuse d’Ori gastronoomiadirektori Florent Suplissioni sõnul on kõigi kandidaatide jaoks eesmärk saada pilet Bocuse d’Ori suurfinaalile, mis toimub tuleval aastal Prantsusmaal Lyonis. Florent Suplissoni kinnitusel on Eesti olnud varasematel võistlustel konkurentsivõimeline riik ja näidanud võrdlemisi lühikese aja jooksul, et siinsel köögil on suur potentsiaal. „Meil on hea meel anda Eestile võimalus rikastada maailma uute maitsete ja kokkadega. Seetõttu otsustasime anda ka selle aasta Bocuse d’Ori Euroopa finaali korraldamise õiguse Eestile, ”selgitas Suplisson.

 

Laadimine...Laadimine...