Lasnamäe sauna külastab üle 2000 inimese kuus

Lasnamäe saunas saab istuda väliterrassil, kuhu pääseb otse pesemisruumist, karastatud inimesi ootab aga ekstreemdušš.

Pilt: Scanpix

Lasnamäe sauna külastab üle 2000 inimese kuus

Jaanus Riibe, Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja

Lasnamäe saunas saab istuda väliterrassil, kuhu pääseb otse pesemisruumist, karastatud inimesi ootab aga ekstreemdušš.

Lasnamäe sauna külastatavuse statistika näitab, et sauna külastab üle 2000 inimese kuus. Saun valmis 2015. aasta veebruaris ja nüüd võib julgelt öelda, et elanike endi ettepanekul tekkinud idee on väga hästi vastu võetud ja kogub jätkuvalt populaarsust.

Lasnamäe sauna vajalikkus tuli välja ajal, mil kogusime inimestelt mõtteid eelmisesse Lasnamäe positiivsesse programmi. Inimesed said öelda, mida nad tahavad linnaosas näha ja mis peaks saama tehtud. Ühe ideena käidi välja asjaolu, et linnaosa territooriumil puudus seni kaasaegne avalik saun. Idee pandi kirja programmi „Positiivne Tallinn 2014-2018“, linnajuhid võtsid inimeste arvamust kuulda ja juba 2015. aasta veebruaris uus saun ka avati. Varasemalt oli Tallinna Linnavolikogu võtnud linnas vastu toetava otsuse „Tallinna linna munitsipaalsaunade programmi“ kohta.

Lasnamäe saun on oluline ka Pae pargis tervisesportlastele, kes said juurde korralikud pesemisvõimalused. Kusjuures saunas on ette nähtud ka võimalused liikumispuuetega inimestele. Kes sauna ei taha, siis neile on avatud tunnidušš. Kogu saunakompleks on adapteeritud piiratud liikumisvõimega inimestele, see tähendab avarad sissepääsud riietus-, wc- ja ka saunaruumidesse.

Pärast korraliku leili on aga suurepärane võimalus minna mugavate istepinkidega varustatud suletud väliterrassile, kuhu pääseb otse pesemisruumist – tõeliselt õige koht, kus lasta kehal lõõgastuda ja hingata värsket õhku. Pesemisruum on varustatud duššide, istepinkide ja veekraanidega. Karastatud inimestele on aga pakkuda ekstreemdušši. Saunaruumide põrandad on mõnusalt soojad ning ei tekki kunagi ohtu, et saunakülastajad võivad külmetuda. Oma riideid iga saunaline saab hoida oma riietuskapis.

Saun on avatud esmaspäevast neljapäevani 11.00 – 21.00 ja reedest pühapäevani 10.00 – 22.00. Lasnamäe saun asub aadressil Pae tn 19/2. Ootame kõiki Lasnamäe sauna!

 

Laadimine...Laadimine...