Linna kevadkoristuse maht on järjest kasvamas

Tallinna kommunaalamet on saatnud viimastel päevadel tänavatele koristustöödeks võrreldes läinud nädala lõpuga topeltarvu tehnikat.

Pilt: Scanpix

Linna kevadkoristuse maht on järjest kasvamas

Tallinna kommunaalamet on saatnud viimastel päevadel tänavatele koristustöödeks võrreldes läinud nädala lõpuga topeltarvu tehnikat.

Talve ärasaatev teetolm teeb liiklemise Tallinna tänavatel kohati jätkuvalt ebamugavaks, kuid Tallinna kommunaalamet on saatnud viimastel päevadel tänavatele koristustöödeks võrreldes läinud nädala lõpuga topeltarvu tehnikat.

"Tänaseks on kokku kogutud üle 800 tonni talverämpsu ja ilm näib soosivat, et pea topeltkoguse tehnikaga saab töid hoogsalt jätkata," tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas. "Palume linlastelt ja külalistelt kannatust – üle aastate taas Eestisse saabunud talv ja hiline kevad on koristustöid linnaruumi võimalusi arvestades kõvasti edasi lükanud." Koristustööd peavad lõppema hiljemalt 15. maiks.

Möödunud ööpäeval oli kommunaalameti lepingupartneritel kevadkoristust teostamas võrreldes läinud nädala lõpu 37 asemel 66 tehnikaühikut: pooled neist imurid ja multifunktsionaalsed traktorid, lisaks neli kuivkogumisseadet, kuus kallurit, seitse pesurit. Haljasalasid, ülekäike ja ohutussaari koristasid 30 käitööbrigaadi 58 inimesega. Koristustööde käigus on linna tänavatelt kokku kogunud 843 tonni pühkmeid ja tänavate pesuks on kasutatud 634 m3 vett.
Tallinna Kommunaalamet tuletab meelde, et heakorra eeskirjade kohaselt peab kinnistu omanik hoidma korras oma kinnistu, selle piirdeaia ja tegema heakorratöid kinnistuga piirneval kõnniteel, et erakinnistutelt ei kanduks tolmu ega mustust avalikele teedele. Võimalusel vahetada naastrehvid suverehvide vastu, sest seni, kuni kasutatakse naastrehve ei ole võimalik kogu tekkivat tolmu linnaruumist kokku koguda.
Alates 9. aprillist, mil käivitus esimene suvist asfaltbetoonsegu tootev asfaltitehas, on Tallinna Teede AS remontinud 10 500 m2 asfaltkatet ning paigaldanud 1400 tonni asfaltbetoonsegu. Tallinna linna teedel ja tänavatel teostab freesimis- ja asfalteerimistöid kokku viis brigaadi.
Eile jätkati suvise asfaldiseguga hooldusremonttöid Peterburi teel, Smuuli teel, Betooni tänaval, Vabaduse puiesteel ja Sõpruse puiesteel, tööd jätkuvad samadel objektidel ka veel täna.

 

Laadimine...Laadimine...