Linnapoe naabrusse võib kerkida sotsiaalkeskus

Linn plaanib rajada Lasnamäele linnapoe naabrusse soodsa toitlustamisega kolmekorruselise sotsiaal- ja päevakeskuse.

Linnapoe naabrusse võib kerkida sotsiaalkeskus

Linn plaanib rajada Lasnamäele linnapoe naabrusse soodsa toitlustamisega kolmekorruselise sotsiaal- ja päevakeskuse.

Linnale kuuluval kinnistul Punane 48a asub praegu turuhall, kus töötab ka linnapood Lipo ja Lasnamäe linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond. Detailplaneeringuga tahab linn anda loa krundile veel sotsiaal- ja päevakeskuse ehituseks. 

"Praegu on Lasnamäel hoolekandekeskus küll Suur-Sõjamäel, kuid suur linnaosa vajab tulevikus suuremat maja," ütles abilinnapea Merike Martinson. "Loodetavasti saame järgmisel aastal hakata projekteerima sotsiaalmajutusüksust ja päevakeskust Punasele tänavale, kus sarnaselt praegu renoveeritavate Paagi ja Sõpruse tänava sotsiaalmajadega saavad ühisköögi ja duširuumi asemel olema kööginurk ja pesuvõimalused toas. Päevakeskuses tahame pakkuda linlastele taskukohast toitlustamist, näiteks viiekümnesendiseid lõunaid."

Keskuse kõrgemas korpuses saab olema kolm korrust ja sotsiaalmajutusena ligi 80 kohta. "Mul on väga hea meel, et Lasnamäele on plaan rajada uus sotsiaal- ja päevakeskus," ütles linnaosavanem Maria Jufereva. "Nii saame aidata ühiskonna nõrgemaid. Lasnamäe vähekindlustatud elanikele annab uus keskus võimaluse veeta oma vaba aega soojas ruumis ja heas seltskonnas."

Praegu on tulevase hoone ümber tühermaa, kuid tulevikus rajatakse sinna korralik haljastus. Hoovialale on ette nähtud mänguväljak, mille lähedusse rajab linn ka suurema haljasala. Uued puud ja põõsad ja värske haljastuse on krundil juba saanud parkla ümbrus.

Kesklinna ja muu Lasnamäega ühendavad tulevast sotsiaalkeskust bussiliinid 19, 35, 44, 50, 54, 55, 58 ja 65.

Laadimine...Laadimine...