Lõppes 266 000 eurot maksnud Lasnamäe Tuha tänava remont

Tallinnas Lasnamäe alguses asuva Tuha tänava 266 000 eurot maksnud taastusremonttööd on lõppenud ja tänav on liiklejatele avatud.

Remondi käigus rajati 60 parkimiskohta ning muudeti liiklus sujuvamaks autodele ning  ohutumaks jalakäiatele, teatas Lasnamäe linnaosa valitsuse esindaja kolmapäeval BNS-ile.

Praeguseks on Tuha tänavale paigaldatud Led tehnoloogial põhinev tänavavalgustus, mõlemale poole tänavat on rajatud kõnniteed ja tähistatud ülekäigurajad koos spetsiaalse valgustusega. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldati ülekäiguradade ette braikivid. Liikluse rahustamiseks muudeti Tuha ja Sikupilli tänavate ristmik kitsamaks.

„Tuha tänav asub piirkonnas, kus on palju kortermaju, paiknevad lasteaiad ja koolid, mistõttu oli eriti oluline tagada jalakäijate ohutus,“ rääkis linnaosa vanem Andres Vään. Ta lisas, et oluline oli ka märgistatud parkimiskohtade loomine.

Kogu Tuha tänava ulatuses rajati paaritute numbritega majade poolsele küljele pikiparkimise ala 34 sõidukile, mis liigendati ohutussaartega. Tuha 3 ja 3f kinnistu esisele alale rajati 26 kohaline parkla.

Tööde käigus uuendati olemasolev 240 meetri ja 3,25 meetri laiune sõidutee asfaltbetoonkate ja teekattemärgitus, vahetati välja äärekivid  ja kaevupäised.

Töid tegi linna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel InfraRoad OÜ.

Laadimine...Laadimine...