Lugeja kirjutab:  kingin 100 päeva jooksul koduse Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu

"Mõeldes, mida võiksin Eestile kinkida, ei tulnud mul pikalt nuputada. Otsustasin kinkida 100 päeva jooksul koduse Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu kodust arsti juurde või haiglasse," kirjutab Pealinna lugeja, kes on ametilt taksojuht.

Pilt: Scanpix

Lugeja kirjutab: kingin 100 päeva jooksul koduse Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu

Vsevolod Jürgenson

"Mõeldes, mida võiksin Eestile kinkida, ei tulnud mul pikalt nuputada. Otsustasin kinkida 100 päeva jooksul koduse Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu kodust arsti juurde või haiglasse," kirjutab Pealinna lugeja, kes on ametilt taksojuht.

Eesti Vabariik tähistab 100. sünnipäeva. Sel puhul kutsutakse inimesi oma riigile kingitust tegema. Tähtis pole mitte kingi suurus või hind, vaid eelkõige, et see tuleks südamest, oleks toeks omadele, kogukonnale ja rahvale. Väärt kink toob rõõmu, paneb lapsed kilkama, emad käsi plaksutama, isad muhelema ja vanurid tunnustavalt noogutama. Mida enam meie riik kingitusi saab, seda helgem ja parem on elu, kindlam meie usk tulevikku, kokkuhoidvam meie rahvas.

Olen ametilt taksojuht, kelle igapäevatöö on inimesi mugavalt ja ohutult sihtpunkti viia. Võib arvata, et roolikeeramine närvilise liiklusega linnatänavail on üksluine ja rutiinne tegevus, ent see pole nii. Tööd tehes kohtun äärmiselt toredate ja siiraste inimestega, kes jagavad minuga oma mõtteid. Need kohtumised muudavad päevad erakordseiks ning huvitavaiks. Mulle meeldib inimestega suhelda. Olen valmis kuulama ära nende mured ja koos lahendusi otsima, rääkima sellest mis heameelt valmistab ning ühiselt rõõmustama. Sageli usaldatakse võõrale asju, mida pereliikmete või sõpradega ei juleta arutada.

Mõeldes, mida võiksin Eestile kinkida, ei tulnud mul pikalt nuputada. Otsustasin kinkida 100 päeva jooksul koduse Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu kodust arsti juurde või haiglasse. Sõita soovivad eakad või lapsega arsti poole pöörduvad vanemad, peaksid mulle helistama numbril 56847782 ja sõidu suhtes kokku leppima. Päevas toimub üks tasuta sõit.

Miks ma seda teen? Kõige lihtsam on vastata, et tänutundest. Olen sündinud Eesti Vabariigis ja mul on selle riigi kodakondsus. Minu riik kaitseb mind ja mulle kalleid inimesi. Mul on armastav ema ja suurepärane kodu. Ma olen siin õnnelik ja rahul ning ei suuda oma tulevikku kusagil mujal ette kujutada. Mõne aasta eest kutsusid sõbrad mind Austraaliasse, kus pidavat olema paremad palgad ja suuremad võimalused, aga ma ei kaalunud hetkekski lahkumist maailma kuklapoolele. Iga inimene on õnnelik seal, kus on ta kodu ja minu kodu asub 100. sünnipäeva tähistavas Eesti Vabariigis.  

Võib olla tundub mu kiindumus oma kodumaa vastu veidi ülepaisutatud, ent ma ei oska teisiti. Elu ja armastus oma riigi vastu on selleks liiga tõsised asjad, et neid leigelt võtta. Eestimaaga on mul seotud väga isiklikud ja helged mälestused. Paarkümmend aastat tagasi, 24. veebruaril, usaldati mulle Kaarli kirikus hoida sini-must-valge lipp. Eestimaa oli minu kätes ning seda ülevat tunnet pole ma unustanud siiani.

Kui minu taksosse satuvad turistid, räägin neile alati, kui ilus on see väike maa, kuhu nad on sattunud. Räägin ka sellest, et peale imeilusa Tallinna on Eestis veelgi suurepäraseid ajaloohõngulisi ja rahulikke linnu nagu Tartu, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Rakvere jt. Sageli oleme Eesti elu suhtes liialt kriitilised, soovime rohkemat, ent kui järele mõelda, on vähe maid, kus oleks nii palju puutumata loodust, ilusaid linnu ja toredaid inimesi, kui Eestis.

Ma olen Eesti patrioot. Rahvast erutavatel teemadel kaasa mõeldes mõistsin, et armastusest üksi jääb väheks ning igaüks, kes suudab, peaks sünnimaale andma oma head mõtted ja teod. Minu kingitus Mustamäe rahvale on esimene samm teel, mille tahan valida. Soovin rääkida kaasa neis otsustes, mis määravad tulevikku. Selleks kandideerin oktoobrikuistel valimistel Keskerakonna nimekirjas Tallinna Linnavolikokku. Ma tahan anda oma panuse, et inimeste unistused täituksid ja meie linn saaks veelgi sõbralikumaks, rohelisemaks ning hoolivamaks

Laadimine...Laadimine...