Nõmme majas hinnati erivajadusega inimeste ligipääsetavust

Uuringut teostasid Tallinna Liikumispuudega inimeste Ühingu spetsialistid.

Pilt: Nõmme LOV
Tallinn Keskkond

Nõmme majas hinnati erivajadusega inimeste ligipääsetavust

Toimetaja: Toomas Raag

"Kuna Nõmme linnaosa valituse hoones (Valdeku 13) toimuvad erinevad huvitegevused ja asub sotsiaalosakond, kus klientideks on ka eakad ja erivajadustega inimesed, siis on oluline, et oleks tagatud ligipääsetavus kõikidele, sõltumata nende eripäradest," ütles linnaosa vanem Grete Šillis.

Nõmme linnaosa valitsuse hoone ligipääsetavust hindasid Tallinna Liikumispuudega inimeste Ühingu spetsialistid liikumis-, nägemis-, kuulmis- ja intellektipuude aspektist. Kuigi hoone on rahuldavas seisus, kasutusloa saamiseks on täidetud nõuded ehitusmääruse nr 14 "Nõuded liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimeste liikumisvõimaluste tagamiseks üldkasutatavates ehitistes" alusel, on vahepeal vastu võetud uus ehitusmäärus, kus on uuendatud mitmeid ligipääsetavusealaseid kriteeriume.

"Hindamise käigus tuvastati mõned kitsaskohad, mille saame nüüd lahendada. Soovime lähiajal värskendada invaparkimiskoha kulunud tähistust ja kõnniteekivi kaldtee alguses vajab korrastamist," loetles Šillis. "Usun, et pöörates tähelepanu meie majas erivajadustega inimeste probleemideta liikumisele, annab see võimaluse võrdselt kohelda kõiki maja külastavaid linnakodanikke."

 

Foto: Uuringut teostasid Tallinna Liikumispuudega inimeste Ühingu spetsialistid

Laadimine...Laadimine...