Nõmme Tee Selts korraldab homme seminari

Nõmme Tee Selts korraldab laupäeval, 1. detsembril kell 15 Nõmme kultuurikeskuse (Turu plats 2) II korruse kooriruumis seminari "Mis Nõmmel teoksil?".

Pilt: Scanpix

Nõmme Tee Selts korraldab homme seminari

Toimetaja: Merje Aus

Nõmme Tee Selts korraldab laupäeval, 1. detsembril kell 15 Nõmme kultuurikeskuse (Turu plats 2) II korruse kooriruumis seminari "Mis Nõmmel teoksil?".

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on linnaosal asumiseltsidega konstruktiivne koostöö. "Nõmme Tee Seltsi panust linnaosa arengusse ei saa alahinnata. Nõmme Tee Selts juhib mõnikord tähelepanu kitsaskohtadele, kuid koostöös oleme ka mitmeid olulisi asju korraldatud. Viimaste aastate suurimaks ühiseks ettevõtmiseks on kindlasti Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks rajatud Hiiu 100 tamme park, kuhu tänavu kevadel istutasime viimase, sajanda tamme," lausus linnaosavanem.

Seltsi juhatuse liige Kadi Alatalu rääkis, et Nõmme Tee Seltsi kui keskkonnaorganisatsiooni eesmärk on anda seminaril nõmmelastele teada, mis toimub Nõmmel keskkonda mõjutavate arengute tulemusena. "Areng ja muutused on loomulikult vajalikud, kuid kahjuks pole see alati nii. Nõmme  metsaaladele ehitamine, uute elurajoonide teke Nõmme piiril on muutnud Nõmme kui miljööala ilmet ja tekitanud olukorra, kus Pärnu maantee ja Kadaka puiestee on transiitkoridorid, mida võib võrrelda suurlinnade tänavatega. Mida teha, et säiliks Nõmme?"

 

Seminari teemad: "Aasta Nõmmel – rõõmud ja mure" (Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Nõmme linnaosa arhitekt Alice Laanemägi), "Nõmme Tee Seltsi ettepanekud Nõmme üldplaneeringusse. Mis neist on saanud?“ (Nõmme Tee Seltsi juhatuse liikmed Kadi Alatalu ja Peeter Piirisild), "Nõmme liikluse kitsaskohad. Mida teha, et liiklus Nõmmel sujuks?" (Nõmme Tee Seltsi liikmed Toomas Parve, Enn Vesiloik ja Lembit Berkis), "Mis ohustab Nõmme miljööväärtusi? Kuidas neid kaitsta?" (Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Ignar Fjuk), "Nõmme Tee Selts 20 aasta juubeli tähistamisest 2019. aastal" (Nõmme Tee Seltsi juhatuse liige Kadi Alatalu).

 

Osavõtt on tasuta, kõik huvilised oodatud. Lisainfo www.nommeteeselts.ee.

Laadimine...Laadimine...