Nõmmel on jagatud libedusetõrjeks üle 23 tonni graniitsõelmeid

"Põhiliseks sooviks on abistada eakaid ja korteriühistuid libedusetõrje tagamisel," rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Nõmmel on jagatud libedusetõrjeks üle 23 tonni graniitsõelmeid (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Põhiliseks sooviks on abistada eakaid ja korteriühistuid libedusetõrje tagamisel," rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Nõmme linnaosa valitsus jagab soovijatele jätkuvalt libeduse tõrjeks graniitsõelmeid. Novembri- ja detsembrikuus toimunud teavituse järgselt on tellitud sõelmeid 689 aadressile, kokku 924 kotti, mis teeb üle 23 tonni libedusetõrje vahendit. 

Šillise sõnul on graniitsõelmeid Nõmmel jagatud aastaid. "Põhiliseks sooviks on abistada eakaid ja korteriühistuid libedusetõrje tagamisel," rääkis linnaosavanem. "Eelmisel aasta jaanuari algul oli registreerunud ligi 600 soovijat. On näha, et sel aastal on huvi tunduvalt suurem, millele on kindlasti aidanud kaasa elanike järjepidev teavitamine antud võimalusest ja sellest, milliseid õnnetuid tagajärgi võib äkklibedus endaga kaasa tuua," lisas Šillis.

Graniitsõelmete saamiseks tuleb ühendust võtta linnaosavalitsuse infotelefonil 645 7333 või e-posti aadressil valdeku@tallinnlv.ee. 

Linnaosa tuletab meelde, et tuhka või kloriide lume- ja libedustõrjeks kõnni- või pargiteel kasutada lubatud ei ole. Libeduse tõrjeks kasutatava puistematerjali tera läbimõõt peab olema kaks kuni kuus millimeetrit. Vastavate Tallinna linna heakorraeeskirjade nõuete eesmärk on libedusetõrje vahendite jääkreostuse ja lendlevate peenosakeste vähendamine välisõhus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...