Tallinn

Kõik kortermajad saavad korteriühistu

Kõik kortermajad saavad korteriühistu (1)

Eesti Omanike Keskliit korraldab Tallinna korteriomanikele tasuta infopäeva, eesmärgiga tutvustada 1. jaanuarist 2018 kehtima hakkavat uut korteriomandi- ja korteriühistuseadust ning sellest tulenevat kohustust kõigis korterelamutes korteriühistu moodustada.

Tallinn valiti Euroopa suurlinnade liidu juhatusse

Tallinn valiti Euroopa suurlinnade liidu juhatusse

Tallinna linn valiti esmakordselt Euroopa suurlinnade liidu EUROCITIES juhatuse liikmeks. "Kuulumine Euroopa mõjuvõimsaima linnade võrgustiku juhatusse annab Tallinnale võimaluse mõjutada Euroopa Liidu linnapoliitikate kujundamist ja suurendada meie rahvusvahelise koostöö haaret," märkis Taavi Aas.

Juhtkiri: eeskujuks Euroopale

Juhtkiri: eeskujuks Euroopale

Hiljutisel Euroopa innovatsioonipealinnade konkursil võitis Tallinn teise koha ja 100 000 eurot. Esimest korda konkursil osaledes näitas Eesti pealinn, et on korraga keskkonnasõbralik ja uuenduslik. Loomulikult torkas Tallinn silma tasuta ühistranspordiga, mis elanikke autodest uutesse bussidesse ja trammidesse meelitab. 

PILDID: Vaata, milline hakkab Tallinna Kaubamaja kvartal välja nägema

PILDID: Vaata, milline hakkab Tallinna Kaubamaja kvartal välja nägema (4)

"Paljud praegused hooned on pigem introvertsed ja suletud, uus Kaubamaja saab olema avatud ning lähedalt linna- ja tänavaruumiga suhtlev. Nii ei ole Kaubamaja ainult ostukoht, vaid ka mõnus kohtumispaik," kirjeldasid võidutöö "City Break" autorid. Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul saab südalinn uue näo – juba on käimas Tammsaare pargi rekonstrueerimine, Pärnu mnt ja Narva mnt algus ning Viru väljak on plaanis muuta kergliiklussõbralikuks esinduslikuks peatänavaks ning väga suured arengud on plaanis ka kaubamaja naaberkvartalites.

Ülemiste näitab head eeskuju autovaba linnaku loomisel

Ülemiste näitab head eeskuju autovaba linnaku loomisel (2)

Mõne aasta pärast täieneb Ülemiste nutikate ettevõtet linnak uute büroohoonete, aga ka toreda linnaväljaku, roheliste pargialade ning veesilmadega ja linnakus keelatakse autoliiklus. Töödega alustatakse juba kevadel ja päriselt valmides hakkab juurde ehitatav uus osa pakkuma tööd 6500 inimesele. Praegu käib linnakus tööl ligi 8000 inimest.

Tallinn valmistub linnahalli piirkonna arendamiseks

Tallinn valmistub linnahalli piirkonna arendamiseks

"Linnahalli detailplaneeringuga kavandatud uus krundijaotus toob kaasa mitmeid uute aadresside määramisi. Nii saab näiteks Linnahalli uueks aadressiks Sadama tn 1 ning Linnahalli sadamapoolsele küljele rajatakse uus jalakäijate tänav - Halsi tänav," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Rotermanni kvartal saab ametliku paiganime

Rotermanni kvartal saab ametliku paiganime

"Kuigi nimetus Rotermanni kvartal pole ametlik kohanimi, leiab see pidevat kasutust ka inimeste tavakõnes, põhjendati Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjonile esitatud ettepanekus," ütles abilinnapea Andrei Novikov.

FOTOD: Tallinnas taastati ainulaadne vanausuliste palvela

FOTOD: Tallinnas taastati ainulaadne vanausuliste palvela

Kibuvitsa palvela taastamine on muinsuskaitse osakonna pikaaegne projekt. Tänavu jätkati siseruumide restaureerimisega ning tuleval aastal on plaanis tööd lõpetada. Värske ilme sai ka Eestis ainulaadne palvela ikonostaas, mille ikoonide konserveerimist alustati juba ligi kümne aastat tagasi.

Uues Tallinna kohtumajas peeti sarikapidu

Uues Tallinna kohtumajas peeti sarikapidu

Täna peeti Tallinnas Lubja 4 kinnistule kerkiva uue Tallinna kohtumaja sarikapidu, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja tänati ehitajaid senise tubli töö eest. Rahvapärimuse kohaselt luuakse sarikaliikudega head suhted majavaimuga ning tagatakse hoonele hea õnn.

Jüri Ratas: Patarei kindlus tuleb korda teha

Jüri Ratas: Patarei kindlus tuleb korda teha

"On oluline, et riigile tähtis, suure ajaloolise ja kultuurilise väärtusega kompleks ei jääks lagunema, vaid saaks korda," ütles peaminister Jüri Ratas pärast riigihalduse minister Jaak Aabiga Patarei külastamist.

FOTOD! Linnapea Taavi Aas: Tallinn peab olema hooliv ning sotsiaalselt mõtlev linn

FOTOD! Linnapea Taavi Aas: Tallinn peab olema hooliv ning sotsiaalselt mõtlev linn

"Linn, kus keegi ei pea ütlema, et tema palk ei võimalda last huviringi panna," rääkis volikogu poolt Tallinna linnapeaks valitud Taavi Aas. "Linn, kus iga laps saab lõuna ajal lasteaias või koolis kõhu täis sõltumata oma vanema rahakotist. Ja see toit peab olema tervislik. Kus mereäär on jalutatav ja kus linnasüdames pole mahajäetud ja remontimata hooneid. Peame olema nii roheline linn, et siin ei kasutata umbrohutõrjeks enam pestitsiide."

FOTOD! Jõuluvana tõi jõulukuuse Raekoja platsile

FOTOD! Jõuluvana tõi jõulukuuse Raekoja platsile

"Raekoja platsi jõulukuuse suhtes valitsevad suured ootused ning mõistagi oleme neid arvestades püstitanud puule nii-öelda kõrgendatud nõuded: jõulupuu peab olema kohev, tihe ja piisavalt kõrge, ühesõnaga – see peab olema igati esinduslik ja ajaloolise koha vääriline," selgitas Kesklinna vanem Taavi Pukk. Esimesed andmed jõulukuusest Raekoja platsil ulatuvad aastasse 1441, kui kuuse tõi sinna Mustpeade vennaskond.

FOTOD JA VIDEO! Jaani kiriku torni tõsteti uued kellamängu kellad

FOTOD JA VIDEO! Jaani kiriku torni tõsteti uued kellamängu kellad

Jaani kiriku torni tõstetud 25 kella hakkavad kiriku 150ndast sünnipäevast , 17. detsembrist alates igal päevasel täistunnil mängima kauneid meloodiaid. "Me ei pane siia Tuljakut mängima ega Entel-Tenteli laule, me ei hakka rahva meelt lahutama, aga paneme rahva mõtlema, et "ma vist tunnen seda meloodiat, mu vanaema vist laulis seda, mu ema ja minagi laulsin kirikus seda"," rääkis Tallinna praost Jaan Tammsalu.

Laadimine...Laadimine...