Tallinn

FOTOD! Talvine tantsupäev tõi kokku 900 tantsijat

FOTOD! Talvine tantsupäev tõi kokku 900 tantsijat (1)

"Tallinna ja Harjumaa rahvatantsurühmasid koondavast tantsupäevast on saamas juba iga-aastane traditsioon, mille peamine eesmärk on nautida koos tantsimist ka talvel," ütles üks Tantsuselts Sõleke korraldajatest Kerstin Jaani. "Selleaastase tantsupäeva teema "Aidaaluse tantsud" oli inspireeritud pärimustantsudest, millele olid omased korduvad motiivid ja lihtne liikumine."

FOTOD JA VIDEO! Vanast Dvigateli direktorite majast saab moodne IT-maja

FOTOD JA VIDEO! Vanast Dvigateli direktorite majast saab moodne IT-maja

Ülemiste City’s pärast põhjalikku renoveerimist avatava ajaloolise Dvigateli tehase direktorite ja inseneride hoone uueks ankurrentnikuks saab tarkvaraarendusettevõte Codeborne ning hoone 1. korrusel avatakse uued toidukohad koos linnaku asukate poolt kauaoodatud pubiga, kuulutati välja eilsel sarikapeol.

Taavi Aas: valgus võiks kõndida peale Kadrioru ka vanalinnas

Taavi Aas: valgus võiks kõndida peale Kadrioru ka vanalinnas

"Genti valgusfestival on tore näide sellest, kuidas pimedal ajal linnaruum inimestele atraktiivsemaks muuta," rääkis Gentis viibiv Tallinna linnapea Taavi Aas. "Meil tasuks Genti eeskujul julgemalt mõelda ning pimedal ajal linnaruumi rohkem kunsti ja valgust tuua. Usun, et juba järgmisel aastal hakkab valgus kõndima mitte ainult Kadriorus, vaid ka vanalinnas."

Selgus kolme venekeelse telesaate riigihanke võitja

Selgus kolme venekeelse telesaate riigihanke võitja

Tallinna linnakantselei sõlmis lepingu kolme venekeelse saate tootmiseks ja edastamiseks BMA Estonia OÜ-ga, kes võitis möödunud aasta lõpus välja kuulutatud riigihanked venekeelsete telesaadete "Доброе утро, Таллинн" (Tere hommikust, Tallinn), "Наша Столица" (Meie Pealinn) ja "Русский Вопрос" (Vene Küsimus) tootmiseks ja eetrisse andmiseks. 

Zelluloosi kvartalist saab Fahle Park

Zelluloosi kvartalist saab Fahle Park

Endise tselluloositehase alale ehitab Fausto Capital järgmiste aastate jooksul modernse äri- ja elukvartali, mis tänu ohtrale sisetaimestikule saab nimeks Fahle Park. Sinna kolib järgmisel aastal ka Eesti Meedia kontsern.

Tallinn aitab erihooldekodu rajada

Tallinn aitab erihooldekodu rajada

"Nii linna kui ka riigi jaoks on oluline, et saaksime kvaliteetseid erihoolekandeteenuseid psüühilise erivajadustega inimestele pakkuda ööpäevaringselt," rääkis abilinnapea Tõnis Mölder. "See, et erivajadusega inimesed saavad elada kogukonnas oma pere ja sõprade läheduses ning teha võimetekohast tööd või siis õppida, on aga väga oluline ning toetab nende iseseisvust ja annab neile võimaluse panustada ühiskonda koos teistega," lisas AS Hoolekandeteenused direktor Liina Lanno.

FOTOD JA VIDEO! Mustamäele kerkiv spordikeskus sai täiskõrguse

FOTOD JA VIDEO! Mustamäele kerkiv spordikeskus sai täiskõrguse

Ridamisi kerkivad ühiskondlikud hooned on muutnud Mustamäe linna kiiremini arenevaks linnaosaks. Täna peeti Akadeemia tee 30 kinnistule kerkinud spordi- ja vaba aja kompleksi sarikapidu. "Arvestatud on erinevate soovidega ja tulla võib nii perega kui üksinda, nii sportima kui lihtsalt mõnulema, kõigega on siin maja ehitusel arvestatud," kinnitas abilinnapea Eha Võrk.

Toidupank võib kolida linnapoega ühte majja

Toidupank võib kolida linnapoega ühte majja

"Üks meie ladu on väga viletsas seisus, seal on väga külm ja katus laseb läbi," ütles Eesti toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. "Sealsed tingimused ei ole normaalsed ja seetõttu on meil väga hea meel, et linn annab meile uued ja väga head ruumid."

ROHKEM POLITSEINIKKE: Konstaablid ja kiirreageerijad saavad jõudu juurde

ROHKEM POLITSEINIKKE: Konstaablid ja kiirreageerijad saavad jõudu juurde (1)

Olgu selleks maskis haamriga mees, vägivaldsed noortekambad või kõige ohtlikumad kurjategijad: kiirreageerijad muudavad Eesti ohutumaks, töötades õlg õla kõrval tavapatrullidega. Tänavu kasvab nende arv kahekordseks ehk 75-lt 150-ni. Lisaks saavad Eesti maapiirkonnad turvalisuse tõstmiseks juurde 50 piirkonnapolitseinikku. "Politseile lisa värbamine teeb meie elu otseselt turvalisemaks," kinnitab eriüksuslasi aastaid koolitanud Tiit Kõluvere.

FOTOD! Talvetuli süttis Kristiinest ja Kesklinnast kogutud jõulukuuskedest

FOTOD! Talvetuli süttis Kristiinest ja Kesklinnast kogutud jõulukuuskedest

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul oli kahe linnaosa koostöö tulemusena oodata suurejoonelist ja visuaalselt põnevat vaatemängu. "Jõulukuuselõkkest on kujunenud tore traditsioon, mis toob kokku eri eas ja põlvkondadest inimesi, kuid sel korral oli ka ürituse toimumiskoht eriline, mis tõotab vaatajatele unikaalset elamust," märkis Riibe.

FOTOD! Tallinna jõulukuuskedest said tuleskulptuurid

FOTOD! Tallinna jõulukuuskedest said tuleskulptuurid

"Peame Eesti juubeliaasta auks maha ühe vägeva peo! Hoolimata sellest, kas kraadiklaas on olnud sügavas miinuses või kerges plussis, on mustamäelased seda pidu alati oodanud ja rõõmuga kaasa löönud. Usun, et nii on ka tänavu," sõnas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Alanud aasta tõi pealinna kooliõpetajatele parema palga
Haridus Tallinn

Alanud aasta tõi pealinna kooliõpetajatele parema palga

Vastavalt kokkuleppele on 1. jaanuarist klassiõpetaja, põhikooli aineõpetaja, gümnaasiumi aineõpetaja, õpiabirühma õpetaja, kutseõppeasutuse üldharidusainete õpetaja, kutseõpetaja ning üldhariduskooli pedagoogi töötasu alammäär 1150 eurot kuus.

Uue ooperimaja asukoha leidmiseks on valmimas uus analüüs

Uue ooperimaja asukoha leidmiseks on valmimas uus analüüs (1)

"Me teeme koostöös arhitektide liiduga linnaruumi mahulist analüüsi, et millised oleks need krundid, kuhu üldse oleks täna ooperi uut maja võimalik ehitada," ütles rahvusooperi peadirektor Aivar Mäe. Uue võimaliku asukohana on kõige tõenäolisemad Tallinna sadama territoorium või Linnahall.

Tallinnas saavad lapsed programmeerimist õppida juba lasteaias
Haridus Tallinn

Tallinnas saavad lapsed programmeerimist õppida juba lasteaias (1)

"Võib öelda, et robootikaõpetuse põimimine lasteaedade õppetegevusse on ka maailma mastaabis suhteliselt uudne ja murranguline samm," sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Kahtlemata teeb robotitega tegelemine lasteaia õppetöö oluliselt põnevamaks ja mängulisemaks." Kõikides Tallinna munitsipaallasteaedades on loodud võimalused robootika algõppeks. Sel kuul täienes õppevahendite kollektsioon programmeeritavate haridusrobotite komplekti Blue-Bot ja Ozoboti minirobotitega.

Sisekontroll leidis Salme kultuurikeskuse juhtimises rikkumisi

Sisekontroll leidis Salme kultuurikeskuse juhtimises rikkumisi

Järelevalve tuvastas, et keskuse juhid ei olnud kõrvaldanud mitmeid varasemate kontrollide käigus ilmsiks tulnud puuduseid, küsitavusi tekitas ka tööjõu mõistlik ja efektiivne kasutamine jne. Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid sõnas, et avatud konkursiga otsitakse keskusele uut juhti. "Minu eesmärk on see, et Salmest saaks kaasaegne kogukonna kultuurikeskus, mis ei jääks millegi poolest alla Kultuurikatla ja Vaba Lava tasemele."

Konkurss "Tallinna linna lumemurdja" kestab 16. märtsini

Konkurss "Tallinna linna lumemurdja" kestab 16. märtsini

Konkursi "Tallinna linna lumemurdja" eesmärk on välja selgitada ja tunnustada Tallinna linnas tegutsevate korteriühistute ning erakinnistute puhastusaladel töötavaid eeskujulikke majahoidjaid, kelle ülesanneteks on lume- ja libedustõrje teostamine ning kinnistu heakorra tagamine.

Laadimine...Laadimine...