Tallinn

Linn soovib mürgitamise asemel  hakata umbrohu välja kitkuma

Linn soovib mürgitamise asemel hakata umbrohu välja kitkuma (3)

Euroopa Liidus kulub pestitsiidide põhjustatud haiguste raviks 163 miljardit eurot aastas. Taimede mürgitamine võib põhjustada diabeeti, neuroloogilisi ja immuunsüsteemi probleeme, rasvumist, vähki ja viljatust. "Pestitsiidide kahjulik toime võib ilmneda ka meie järgmistel põlvkondadel aastakümnete pärast. Parem tegeleda mürkide hulga otsustava vähendamisega, kui aastakümnete pärast kahetsed," ütles Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Energia tänaval käivad remonttööd

"Taastusremonttööde käigus uuendatakse tänava asfaltbetoonkate ja teekattemärgistus, vahetatakse välja lagunenud äärekivid ja korrastatakse töömaale jäävad kaevud," ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Nõmme tee ja Tulika tänav said uue teekatte

Nõmme tee ja Tulika tänav said uue teekatte

Juunis  alustati Tallinna Kommunaalameti tellimusel Nõmme tee (Kotka tn – Tedre tn) ja Tulika tn (Endla tn – Kotka tn) lõikudel taastusremonttöödega. Töid teostati etapiviisiliselt ja töölõikude kaupa, tänaseks on tööd lõpetatud.

Tallinn otsib jõulukuuske

Tallinn otsib jõulukuuske

Tallinna Kesklinna valitsus pöördus kõigi Eesti omavalitsuste poole üleskutsega pakkuda pealinnale esindusliku jõulupuu kandidaate.

Tallinna linnaosad tähistavad 25. sünnipäeva

Tallinna linnaosad tähistavad 25. sünnipäeva

Tänavu septembris tähistavad linnaosad moodustamisest 25 aasta möödumist - Tallinna linnavolikogu otsustas linna senise nelja rajooni asemel kaheksaks linnaosaks jagada 1993. aasta mais ning uus haldusjaotus hakkas kehtima sama aasta septembrist.

Tallinnas hakkab sõitma Neeme Järvi nime kandev tramm

Tallinnas hakkab sõitma Neeme Järvi nime kandev tramm (1)

Renoveeritud trammid saavad tuntud muusikainimeste nimed, kuna just muusika on toonud Eestile maailmas enim tuntust. "Esimesena saab oma trammi maailmanimega dirigent Neeme Järvi, kelle teened Eesti kultuuri tutvustamisel on hindamatud," ütles Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) juhatuse esimees Deniss Boroditš.

"Meedia keskpunkt" on tagasi uuel ajal!

"Meedia keskpunkt" on tagasi uuel ajal! (2)

Tallinna TV üks vanemaid saateid "Meedia keskpunkt" alustab täna oma kaheksandat hooaega ja seda jätkuvalt igihaljas koosseisus: Urmi Reinde, Heimar Lenk ja Mart Ummelas. Päikeselisel suvel naha alla ohtralt D-vitamiini kogunud kolmik hakkab põletavaid teemasid lahkama uuel ajal - kell 21.15.

Tallinnas elab 451 209 inimest

Tallinnas elab 451 209 inimest

Rahvastikuregistri andmeil elas 1. septembri seisuga pealinnas 451 209 inimest, augustis kasvas Tallinna elanike arv 379 inimese võrra. Aasta algusest on pealinna elanikkond kasvanud 2445 inimese võrra.

Mölder noortekampadest: kool ja õpetajad peavad probleemi aktiivsemalt sekkuma

Mölder noortekampadest: kool ja õpetajad peavad probleemi aktiivsemalt sekkuma (1)

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul ei ole noortekampade näol tegemist ei ole ainult Tallinna probleemiga. "See näitab seda, et Eesti ühiskonnas on see valukoht olemas," rääkis ta. "Järelikult peaksid siin nii seadusandjad kui kohalikud omavalitsused vaatama üle selle, millised on nende regulatsioonid noortega tegelemiseks, neile tegevuste pakkumiseks ja kas see info on noorteni jõudnud. Mulle tundub, et noorte ja täiskasvanute vahel on päris palju infosulgu."

Tallinna TV sügishooaja prioriteediks on uudised

Tallinna TV sügishooaja prioriteediks on uudised

Käesoleval nädalal teeb Tallinna Televisioon algust sügishooajaga, mis panustab jätkuvalt uudistele. Alates tänasest on argipäeviti eetrisse minev uudistesaade "TÄNA" 30 minuti pikkune, millele järgneb veerandtunnine kokkuvõte välisuudistest.

FOTOD JA VIDEO! Pae gümnaasium sai laiendusega kaheksa uhiuut klassiruumi
Haridus Tallinn Video

FOTOD JA VIDEO! Pae gümnaasium sai laiendusega kaheksa uhiuut klassiruumi

"Meil on hea meel, et kool saab leevendust ruumikitsikusele, mis Lasnamäe üht hinnatuimat kooli üha enam pitsitamas on. Uues majaosas on klassid keeleõppeks, kodunduse klass koos õppeköögiga, kunstiklass ja auditoorium," rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Neljandal korrusel on raamatukogu koos hubase lugemisnurgaga ning esimesel korrusel koolisöökla laiendus, kus saab soovi korral ka erinevaid üritusi korraldada."

Haaberstis avab uksed Õigusapteek

Haaberstis avab uksed Õigusapteek

27. septembril kella 10-14 korraldab Eesti juristide liit Haabersti vaba aja keskuses (Ehitajate tee 109a/2) õigus-apteegi, kus saab tasuta juriidilist nõu perekonna, elatisrahade, pärimise, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste, korteriühistute probleemide, täitemenetluste, väärteomenetluste ja mupo vaidluste, tarbijakaitse, maksude, kohtusse pöördumise, omavalitsuse ja riigiasutusega suhtlemise, lepingute ja võlgade kohta.

Laadimine...Laadimine...