Tallinn

Kristiine tublimad abipolitseinikud panustasid turvalisusesse ligi 5000 töötundi

Kristiine tublimad abipolitseinikud panustasid turvalisusesse ligi 5000 töötundi

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe tunnustas pidulikul vastuvõtul linnaosa valitsuses linnaosa turvalisuse tagamisel aktiivselt kaasalöönud abipolitseinikke. Linnaosavalitsuse tänukirja pälvisid Mihkel Kask, Hillar Aidama, Andrei Aleksandrov, Kevin Hövelson, Allan Kuusk, Daniel Libman, Jan Raik, Kristen Sarapuu, Jürgen Sarmet, Margus Tafenau ja Klemet-Gustav Tamm.

Linna korruptsioonist puhastada aitav Ginter: oleme valmis otse politseisse pöörduma nagu Tallinna Sadamas

Linna korruptsioonist puhastada aitav Ginter: oleme valmis otse politseisse pöörduma nagu Tallinna Sadamas (7)

Linna moodustas korruptsioonitõrje strateegia väljatöötamise töörühma, kuhu kuuluvad erinevate asutuste juhid ja mida hakkab nõustama advokaadibüroo Sorainen. Vandeadvokaat Carri Ginter ütles, et nad ei tee küll politsei tööd, kuid linnapeaga on kokkulepe, et kui protsessi käigus selgub tõsisem rikkumine, siis linna teavitades on neil õigus teavitada ise ka kohe politseid. "Selle lubadusega läksime Tallinna Sadamasse ja sellega tuleme ka linna."

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Haigla hakkab poolt Eestit aitama

FOTOD JA VIDEO! Tallinna Haigla hakkab poolt Eestit aitama (1)

"Haigla ei teeninda ainult pealinna patsiente, vaid hõlmab vähemalt pool Eestit ning kindlasti on tähtis, et ka riik aitaks Tallinna linnal seda mahukat projekti finantseerida," rääkis abilinnapea Tõnis Mölder aastaks 2025 valmiva Tallinna Haigla kohta ja lisas, et tulevikus võib sinna juurde tuua teisigi hooneid nagu näiteks patsientide hotell. "Selle projekti unikaalsus on see, et luuakse algselt nii suurele pinnale nii suurte laienemisvõimalustega meditsiinilinnak, mis ei peaks lähitulevikus teiste tavaelanike elu segama," sõnas projekteerimisbüroo ConArte OÜ juhataja Tiina Vilberg.

Turvafirma tuleb politseile ja mupole Mustamäele appi

Turvafirma tuleb politseile ja mupole Mustamäele appi

"Suvesoojad ilmad on toonud tänavatele ja parkidesse viinaninasid, kogunevad noortejõugud, kes parema tegevuse puudusel tarbivad alkoholi ja muidki aineid, elanikud kurdavad, et kohati pole meie tänavatel ja ka parkides enam turvaline liikuda jne," ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Grete Šillis: Nõmmele tuleb eakate kodu

Grete Šillis: Nõmmele tuleb eakate kodu

"Viru Haigla AS laiendab oma tegevust Nõmmele ning juba sel suvel on neil kavas avada aadressil Lõuna tänav 50 eakate kodu," kirjutab Nõmme linnasa vanem Grete Šillis. "Majja on planeeritud sada päikeseküllast tuba. Osal tubadel on avarad terrassid või asuvad nad katusekorrusel. Keskuse peamiseks ülesandeks saabki olema pakkuda üldhooldusteenust, mille sisu ja maht lähtub iga hoolealuse individuaalsetest vajadustest."

Jaak Aab asus tööle Tallinna Haigla projekti nõunikuna

Jaak Aab asus tööle Tallinna Haigla projekti nõunikuna (3)

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on tegemist vaieldamatult oma valdkonda tundva inimesega, kellel on rikkalikud teadmised ja kogemused. "Kahekordse ministrina on Jaak Aabil ette näidata üle-eestilisi reforme ning mitmeid suurprojektide elluviimise õnnestumisi."

FOTOD! Harjumäel toimus legendaarne plaaditurg

FOTOD! Harjumäel toimus legendaarne plaaditurg

Harjumäel kõlakoja ees toimusid nõukogude ajal (1980-1990ndatel aastatel) pühapäeviti kuulsad plaaditurud, kust oli võimalik hankida, vahetada, ümber lindistada muusikat avatud laiast maailmast. Ka täna kogunesid muusikafännid plaate vahetama.

Tammsaare park valmib suve lõpuks

Tammsaare park valmib suve lõpuks

Tammsaare kuju taha tuleb privaatne istumisnurgake ning vana turuhoone keldrile kerkib sisehooviga paviljon kohviku, kunstigalerii ja infopunkti tarvis. "Praegu on käsil valgustuse ja pargimööbli paigaldamine," ütles kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

URMAS SÕÕRUMAA: Kinnisvara seista laskmine ei tohiks olla kasulik

URMAS SÕÕRUMAA: Kinnisvara seista laskmine ei tohiks olla kasulik (1)

"Mul on kogu aeg hinge kriipinud see, et Tallinnas, kus laevaga saab sõita sisuliselt kesklinna, on inimeste liikumine sadamast edasi äärmiselt vaevarikas," rääkis ettevõtja ja kinnisvarametseen Urmas Sõõrumaa. "Tegelikult võiks sadamast viia linna poole ilus allee. Tulija ei peaks lume ja lörtsiga erinevatest teedest üle jooksma ja autode vahel eluga riskima."

Pealinna parimaks lastekaitsetöötajaks valiti Kristiina Keerd

Pealinna parimaks lastekaitsetöötajaks valiti Kristiina Keerd

Traditsioonilisel Tallinna linnavalitsuse vastuvõtul pealinna lastekaitsetöötajatele valiti parimaks lastekaitsetöötajaks Kristiina Keerd. Kolleegid on tema kohta öelnud, et tööülesannete täitmisel on ta professionaalne, kiire ja täpne ning alati nõus oma teadmistega ja kogemusega appi tulema teistele kolleegidele.

Mupo läks üle uuele sümboolikale

Mupo läks üle uuele sümboolikale

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet vahetas täna välja oma senise sümboolika. Seoses linna ühtsele visuaalsele identiteedile üleminekuga muutus ka sümboolika – nüüdsest on korrakaitsjate vormi varrukatel tallinna logo, kirjed "Korrakaitseüksus" ning "Tallinn". Kirjete nõue tuleneb seadusest.

FOTOD! Mustamäele tuleb moodne kultuuri- ja kogukonnakeskus

FOTOD! Mustamäele tuleb moodne kultuuri- ja kogukonnakeskus

"Mustamäel ei ole tegelikult päris kultuurikeskuseks ehitatud hoonet kunagi olnudki – vana Kaja maja ehitati 1960ndatel ju hoopis kinoks," ütles linnaosa vanem Lauri Laats. "Seega on linnaosa jaoks tegemist tõeliselt ajaloolise sündmusega." Uude hoonesse on kavandatud läbi kolme korruse ulatuv suur 300-kohaline saal, kus on võimalik korraldada ka teatrietendusi ja suuremaid kontserte, lisaks huviringide ruumid ja bändide harjutusruum, riietus-, abi- ja tehnilised ruumid ning dekoratsioonide ladu.

Tallinna elanike arv jätkab kasvamist

Tallinna elanike arv jätkab kasvamist

Rahvastikuregistri andmeil elab 1. juuni seisuga pealinnas 450 305 inimest, mais kasvas Tallinna elanike arv 230 inimese võrra. Aasta algusest on pealinna elanikkond kasvanud 1541 inimese võrra.

DROONIFOTOD JA VIDEO AVAMISEST! TTÜ lektor: Haabersti ristmiku viadukt on unikaalne rajatis

DROONIFOTOD JA VIDEO AVAMISEST! TTÜ lektor: Haabersti ristmiku viadukt on unikaalne rajatis

"Inseneriehitisena on Haabersti ristmiku Paldiski maantee viadukt unikaalne rajatis," ütles Tallinna Tehnikaülikooli teetehnika lektor Ain Kendra, kelle hinnangul järgmisena peab linn parandama kesklinnast möödapääsu. Haabersti ristmiku Paldiski maantee suunalise viadukti avasõit tehti Tallinna Linnatranspordi AS-poolt renoveeritud kollase Ikarus bussiga, kuhu kogu seltskond auväärseid külalisi peale mahtus. Kogu Haabersti ristmiku avapidu tuleb augusti viimastel päevadel.

VAATA VIDEOT: "Aasta Kool 2018" konkursi võitis Tallinna 32. keskkool
Haridus Tallinn

VAATA VIDEOT: "Aasta Kool 2018" konkursi võitis Tallinna 32. keskkool

Esimest korda toimunud loomingulise konkursi "Aasta Kool 2018" võitis Tallinna 32. keskkool, kellele haridus-ja teadusminister Mailis Reps täna hommikul võitjakarika pidulikult üle andis. "Esitatud videod, fotod ja ankeedid näitasid, kui omanäolised, julged ja avarate võimalustega meie koolid on," ütles SA Innove peaspetsialist Silvia Uus.

Laadimine...Laadimine...